• Krátkometrážní

Soumrak mrtvých (2004)

Upřímně, čekal jsem daleko větší nářez. Na parodii je to příliš umírněné, na normální zombie film málo hororové. Celkově tak příliš nevím, co si o tom myslet. Vtipu je zde pomálu, místy jsem se i nudil, ale úplně špatné to nebylo. Slabší 3.

Sound City (2013)

Je těžké objektivně hodnotit dokument o hudbě, která je mému srdci nejbližší. Dave Grohl si ale těch 5* prostě zaslouží. Sledovat, jak do studia přichází jedna hvězda za druhou a jak se k celému vzestupu a pádu Sound City s emocemi vyjadřují jedni z nejlepších hudebníků své doby, mě totiž opravdu bavilo. A teď si jdu pustit Reel to Reel!

Spalovač mrtvol (1968)

Nad hodnocením Spalovače mrtvol jsem až neobvykle dlouho přemýšlel. A stále o něm nejsem zcela přesvědčen. Jde o to, že ač mě po celou dobu fascinovala preciznost a na české poměry i výjimečnost tohoto snímku (a to zdaleka nejen výkonem R.Hrušinského), tak se nedostavil očekávaný výsledný efekt- film na mě nijak zvláště nezapůsobil. Ke konci mi párkrát proběhl mráz po zádech (závěrečná půlhodinka byla celkově skoro dokonalá), ale jinak jsem se spíše nudil. Tak jako tak naprosto chápu, proč si tohoto snímku lidé tak váží a i to proč má tak vysoké hodnocení. Určitě někdy dám Spalovači další šanci a věřím, že mě příště dostane, ale do té doby jsou to 3*.

Speciální jednotka (2011)

,,We're 22 kilometers from the pick-up. On top of the world's asshole." Nutno říct, že mě ze začátku tohle válečné drama takřka vůbec nebavilo. Hned se startem záchranné mise a dlouhého pochodu za svobodou se ale vše obrátilo k lepšímu. Elsa postupně přestává být otravnou novinářkou a jak plyne čas, získává si více a více sympatií. Zajímavé postavy se navíc najdou i mezi členy jednotky. Celý příběh je sice nesmírně předvídatelný, ale při záběrech na krásné hory a pocitech zmaru, vyvolaných nemilosrdným prostředím, se na to snadno zapomíná. Ke konci už nezbývá než držet palce, aby to dopadlo alespoň jakž takž dobře.

Spectre (2015)

,,You are a kite dancing in a hurricane, Mr Bond." Nadšený nejsem, ale zklamaný rozhodně také ne. Spectre se totiž docela zručně přibližuje stylu starších bondovek, kde 007 spoléhá hlavně na svůj důvtip a šarm. Nebo na mě tak film alespoň působil. Potěšila i provázanost s předchozími díly a především návrat Blofelda, jakožto mého oblíbeného padoucha série. Akce je tak akorát, obsazení je fajn a vlastně jediná podstatná výtka směřuje k až příliš pomalému tempu.

Spider-Man (2002)

Na to, že mě kreslený pavoučí muž nikdy moc nebral, film zapůsobil více než dobře. Počínaje vznikem té pavoučí nátury v Peteru Parkerovi přišla na scénu slušná dávka akce, efektů, ale i emocí. Výborní byli i herci- především Dafoe je skvělý záporák a Kirsten Dunst super kočka.

Spider-Man: Bez domova (2021)

,,You have a gift. You have power. And with great power, there must also come great responsibility." Potvrzeno - Tom Holland je mým nejoblíbenějším filmovým Spider-Manem a hlavním důvodem proč jsem si No Way Home velmi užil. Zdaleka však ne jediným. Nechybí tomu akce, skvělé efekty i dojemné a nostalgické chvíle, které zahrajou na city. Na můj vkus by to mohlo být o půl hodiny kratší, ale i tak se s přehledem jedná o nejlepší marvelovku od Endgame.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

,,I don't think Tony would've done what he did, if he didn't know you were gonna be here after he was gone." Není to ani nejlepší, ani nejzábavnější film o pavoučím superhrdinovi, ale rozhodně to neznamená, že by neměl co nabídnout. Holland mě stále baví, vizuální efekty a atraktivní prostředí (nejen Prahy) přinesly potřebnou přidanou hodnotu, díky čemuž mohu v klidu napsat, že tento výlet do Evropy se vydařil. Pohodové 4*.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nutno přiznat, že zřejmě i díky opakovaným rebootům jsem Spider-Mana vždycky tak trochu odsouval na druhou superhrdinskou kolej. A možná neprávem. Nový restart je příjemnou kombinací solidní marvelovské akce a středoškolské komedie, přičemž obstojí i ve srovnání s dalšími sólovkami. Holland je pro roli patnáctiletého puberťáka, který teprve poznává své schopnosti skvělou volbou, ostatně stejně jako i zbytek castingu. Solidní čtyřhvězdičková oddychovka.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

,,That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero." Svěží, originální a velice zábavný film s úžasnou animací, kterému mohu drobně vytknout snad jen příběh, který mi úplně nesedl. Jinak je to parádní jízda plná vtipů, gagů a vizuálních efektů, kterou rozhodně doporučuji. P.S. Nenechte si ujít potitulkovou scénu.