• Krátkometrážní

Kanikuly strogogo režima (2009)

Po rozpačitém začátku a dosti podivném útěku dvou vězňů následuje poměrně zábavná pasáž v pionýrském táboře, kde se hlavní protagonisté snaží ukrývat před policií. Díky sledu humorných situací a dialogů (skvělá práce s vězeňským argotem) jsem se do filmu docela rychle ponořil a díky tomu mi tato komedie opravdu příjemně utekla. Rozhodně to není nic světoborného a z ruských komedií bych doporučil spíše jiné kousky, ale jako jednorázová oddechovka to poslouží velmi dobře.

Kapitán Phillips (2013)

Technicky výborné, dějově ale Cpt. Phillips zůstal za očekáváním. Úvod před samotnou akcí šel naprosto mimo mě a i když pozdější události dokázaly navnadit solidní napínavou atmosféru, neustálé zdlouhavé chození po lodi film zase vrátilo na zem. Konec se sice povedl, ale z kina jsem si odnesl hlavně pocit, že tohle šlo udělat lépe - s více emocemi a bohatším dějem.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Naprosto chápu, co se na tom lidem líbí, ale mě Burton zřejmě nikdy bavit nebude... Jeho poněkud nezajímavý styl vyprávění, bizarní postavy či ,,přeslazený" příběh mou osobu zase dokázaly spolehlivě minout, byť i tady se našlo pár povedených chvilek. Mezi ně rozhodně nepatří úvod (čistě z důvodu, že tyhle ,,náhody" ve filmu z duše nenávidím) ani do extrému zahnané dětské postavy. V podstatě mě zaujala až samotná továrna, její vizuál i nápaditost. Jinak to celé směřuje k tak nějak očekávanému konci, ale to ani vyčítat nemohu. Vyloženě ztráta času to nebyla, ale na víc než 3* to není.

Kavkazský zajatec (1996)

Poněkud nudné, za to ale silné a působivé. Pokud dokážete přenést přes hlavu fakt, že se toho za celou hodinu a půl moc nestane a dokáže si navzdory tomu vychutnat výborně zvládnuté drama z nemilosrdného prostředí, je to film pro vás. Já měl s absencí jakékoliv akce i vzrušení trochu problém. Líbil se mi nepřikrášlený těžce předvídatelný děj, stejně tak mě potěšil i výkon Menšikova, ale na plno jsem si to užít nedokázal. Hodnocení vysoko v červených číslech má ale tento snímek právem.

Kawasakiho růže (2009)

Na české poměry pro mě nezvykle umělecký snímek. Ponurá nálada, krásné záběry a zvuky klavírů dodávají filmu potřebnou atmosféru a když uvážíme i velice solidní herecké výkony dá se Kawasakiho růže považovat za jeden z nejlepších českých filmů posledních let.

Kdo hulí, ten umí (2001)

Sranda je to docela solidní, ač ten příběh, jak se 2 huliči dostanou na Harvard, se mi moc nelíbí. Chudák Ivory.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Moc jsem tomu nevěřil, ale ve výsledku mě to bavilo. Jednotlivé postavy sice příliš nezaujaly, ale zpracování naštěstí ano. P.S. Olga Schoberová byla božská.

Kick-Ass (2010)

Ano, jistě, taky jsem párkrát chtěl být superhrdinou (ono když se člověk podívá na Batmana, Spider-mana..., kdo by nechtěl, že?), ale to moje poněkud rozporuplné pocity nijak nevylepšilo. Nápad je to vcelku dobrý - každý může být superhrdinou, jasně, ale prostě to nejde postavit na pár dětech, co zběsile mlátí kolem sebe. K samotnému ději: rozjíždí se to pomalu, až s nástupem Hitgirl se začne skutečně něco dít, ale i její postava po chvíli omrzí a tím byla pro mě ukončena celá filmová akce. Vůbec nechápu, jak do tohoto filmu nalákali Nicolase Cage a už vůbec, proč má Kick-Ass tak vysoké hodnocení (chápu rozdílnost vkusů uživatelů, ale tohle?). Jediné, co mě donutilo dokoukat tuhle blbost byla vskutku výborná hudba a milá tvářička Lyndsy Fonsecy. Škoda, že to Ass-Kick nějakým zázrakem přežil, v opačném případě bych zřejmě přidal hvězdu navíc.

Kick-Ass 2 (2013)

Je pravda, že jsem se na tohle pokračování vůbec netěšil, nechystal a kdyby bylo ve žlutých autobusech na trase Praha - Brno na výběr více filmů, zřejmě bych se k tomu nikdy nedostal. Už první díl mi přišel vyloženě otravný a druhý je na tom dost podobně. Tentokrát mi však nevadily děti v kostýmech - problém byl jinde. Kick-Ass 2 je filmem, ze kterého je moc cítit snaha udělat z toho zábavný sequel, ale zbytečně moc při tom tlačí na pilu. Veškeré urážky, sprostá slova či stříkající krev tak působí strašně nuceně a místy i trapně. Chloë je fajn, ale na všechno bohužel nestačí.

Kid (1921)

Milý film, který je zářným příkladem toho, že k předání emocí není potřeba barev ani slov.