Králův dvojník (2012)

Awesome. Outstanding. S pozretím som dlho váhal, obával som sa prílišnej dĺžky a typicky kórejského "nacionalizmu", avšak tieto aspekty filmu len a len pridali. V podstate je toto moja druhá kostýmová dráma a už sa zdá, že takýmito vecami nepohrdnem ani nabudúce. Kostýmy úžasné, verne zobrazujúce nosené odevy za dynastie Čoson ba dokonca cítiť aj to "ich" konfuciánske zmýšľanie či zvyky. Postava kráľa Gwanghae (Kwanghegun) ma zaujala až tak, že som si o nej zisťoval historické podrobnosti. No a I Bjong-Hon ho zahral perfektne!! Ostatní herci taktiež parádny. Kombinovanie vážnosti a humoru prospieva, je totižto umne pozliepané a vhodne umiestnené, nachádzajúce sa hlavne v prvej polovici filmu. Nájdu sa aj niektoré silné scény a výroky na zamyslenie. Prevedenie na majstrovskej úrovni, kamera ťahala vždy dobré zábery a hudba príjemne podkreslovala atmosféru. Pre mňa v tomto roku asi najlepší kórejský film (no síce je tu ešte Pieta :D) Aj tak 5*

Generál Nil (2009)

No, tak toto malo grády, ani nepamätám podobný film. Poliaci si dali záležať a Lukaszewicz hral na 1 s hviezdičkou. Všetko čo mám ale na jazyku tu už je napísané, obzvlášť dobre to zhrnuli gogo76, Big Bear, simon111 ale aj ostatní. Dúfam, že zhnijete v pekle vy komoušskí hajzlové! 5*

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Pochopiteľne bavil som sa, no je to už niečo iné. Snahy tu boli, hlášok bolo ale málo a ak aj, boli slabé. Starý skvelý soundtrack sa vrátil, ale atmosféra nikoli. Kolektívny záporák bol nevýrazný, nesiaha bratom Gruberovcom ani po päty. Vonkoncom sa mi nepáčil Černobyl, proste také divné, nereálne, lacné. Ešte v Moskve sa to dalo, no ale budiž. 3*

Lukostřelci (2011)

Zhrešil som už len tým, že som to pozeral s českým dabingom!!!!!!!!! Fakt neviem, či si to tí dabéri nemohli bližšie naštudovať alebo čo, ale oni nazývajú Čoson ako Joseon. Zjavne preto, lebo sa to tak píše v anglickom prepise. No na výslovnosť akosi zabudli, čuráci sprostí!!! Takto mi to sprzniť! No a čo sa týka filmu, dobre sa na to pozerá, i keď je často vidieť chyby a nelogickosti, no napriek tomu sa to dá. Mne osobne sa najviac páčila prestrelka v lese po útoku tigra. Koniec presilený, divný, mohol zomrieť aj epickejšie, ale to je už jedno. Dajme tomu, že 4*. Alebo 3*???

Konečná (2013)

Prostučký filmík ťažiaci z nostalgie a sebairónie, pričom sa verne drží vzorca pre B-éčkové filmy obalený obľúbenou Kim Ji-Unovou westernovou tematikou. Režisér chcel mať film v štýle 80-tych rokov hlavne kvôli Arnoldovi. Ale na rozdiel od napríklad Komanda, Špinavej dohody či Likvidátora, kde sa to hralo vážne a kde sme to brali vážne, nemôžeme nič také tvrdiť pri tomto filme. Nebol vážny a ani nemal byť. Last Stand mal pripomenúť staré časy, sám zo seba si vystreliť (samozrejme v únosnej miere, kedy divák vie o čo ide a schuti sa zasmeje - presne ten typ joke-ov ako trebárs v Expendables, len inak a z niečoho iného). Veď priznajme si, že to aj vyšlo. Arnoldove hlášky, typicky drsný akcent, výzor, old-school zvyky či rôzne pohyby a gestikulácie. To sa nám snažil pripomenúť, ukázať sa nám, že je to on starý dobrý Terminátor. To, že film je čistokrvné B-éčko, nie je ničou vinou, lebo to tak malo byť. To bol cieľ, zámer. Ten film musí byť prostučký, krepučký, béčkový a neviem ešte aký, ale to preto aby nám pripomenul časy minulé, časy Komanda, časy Arnolda. Odkazy humorného či nehumorného charakteru boli na každom rohu, i keď - a to mi vadilo, nemali výsledný ráz s očakávaným šmrncom, pretože ich často! prekazil trailer a my sme dopredu vedeli, čo povie... (...How are you sheriff?? ---- Old..., Conan, atď...). Nudné pasáže a neschopných FBI ale plne nahradil perfektný koniec, za ktorý musí ísť hviezda hore. Napínavá naháňačka v kukurici a záverečný wrestlingový fight dali tomuto filmu a hlavne Arnoldovi štýl, na ktorý sme tak dlho a zúfale čakali. Mimochodom, ten Knoxville mi vadil tiež. 4*

Dorian Gray (2009)

Môj prvý Dorian Gray. Knihu som tiež nečítal, takže neviem posúdiť. Bolo cítiť slabší scenár a Ben Barnes na Colina Firtha ani zďaleka nestačil. No mne sa to aj tak páčilo, Atmosféra skvelá, temná, pochmúrna. Celkovo je to priemerný film, ale keďže takýchto vecí vidím málo, zapáčil sa mi. 4*

Lincoln (2012)

Veľmi pomaly rozbiehajúce sa "veľdielo", ktorému dominuje vo všetkých smeroch Daniel Day-Lewis. V podstate ide "len" o suché vyrozprávanie istých podstatných faktov, dôležitých pre pochopenie americkej politiky v onej dobe. Záživné to ale nie je. Kdesi od stredu sa začne niečo diať (zbieranie hlasov, samotná voľba, Lincolnove prejavy), avšak zaujme to len na jedno pozretie. Viackrát to vidieť nemusím, ani len hudbu som si nejak nevšimol, pričom John Williams je pán skladateľ, no on ani nemal príležitosť vytvoriť zapamätania hodnú skladbu. A nepáčil sa mi odfláknutý atentát, ten mohol byť fakt dramatickejší. Ale kostýmy a dobová atmosféra na jedničku. Slabé 4*, ale skôr silnejšie 3*.

Masakr na střední škole (2003)

Strašná kreposť, až som sa čudoval, ako je možné, že si to ani tvorcovia neuvedomili. Plno nelogickostí, chýb, nekonečné zásobníky, a neschopnosť sa trafiť do niekoho, kto pred vami beží po chodbe a pritom....ňáááh čo sa budem rozčuľovať, je to zbytočné. Takto si to odskákal chudák Dolph. 1*

Princess (2006)

Originálne spracovanie, drsná kresba, roztomilé dievčatko, páčidlo v rozkroku, striekajúca krv, netradičné "mauzóleum", děvky na každom rohu, dobrá hudba a hlavne opodstatnená, ale i márna pomsta. Toho je tu všetkého do sýtosti.

The Far Cry Experience (2012) (seriál)

Veľmi vydarené, Vaas je proste geniálny, ako v hre tak aj tu, a myslím, že tieto mini-epizódky sa hodia skvelo popri hraní Far Cry 3. Škoda ale veľmi krátkej stopáže, čo chápem, no mohli by spraviť v podstate samostatný celovečerný seriál. Lepšieho chlapa na zahratie Vaasa už aj tak nenájdu, tak nevidím, v čom je problém. Len do toho!