T.M.A. (2009)

Těch málo nadějných momentů jest zdárně zabito naprosto jalovým zbytkem. Atmosféra je pofidérní, herecké výkony taktéž, ženský špekatý, ale alespoň Lojzík má hezkou zmijovku. Za zmijovku a Lojzíka jedna hvězdička, to je fér.

Vikingové II (2008)

Ech..takovou slátaninu aby člověk pohledal. Nevím jestli se mám smát nebo brečet.

Zkrocená hora (2005)

O růžové šatičky a kroucení zadečkem tentokrát opravdu nešlo, zato jsem si však měrou vrchovatou užil jiných kýčů. Nechápu jak tu někdo může napsat, že si to užijí příznivci krásných ne-kýčovitých obrázků. Proboha zkuste si tu první třetinu pustit znovu. Naštěstí to ve druhé polovině a závěru chytlo druhý dech, protože z té první se mi protáčely panenky neboť byla jak z bilboardu na Marlboro. Škoda, že country hudba a vůbec country a novodobá kovbojská kultura jdou zcela mimo mě. Možná bych se potom vyšponoval i k nejvyššímu hodnocení, protože práce s postavami a to hlavně s tou Heatha Ledgera mě víceméně nadchla. I když rozpitvání jeho života mohlo být v určitých směrech intenzivnější, byl jsem spokojen. Především s tím, co si musel celý život s sebou nést a jak skončil. Tady se mi Ang Lee trefil do noty velmi dobře a dalo se tomu i věřit. Nemám pocit, že bych zhlédl výjimečné nebo přelomové dílo. Převládájí však nakonec dojmy pozitivní.

Interview (2007)

Tahle čelní srážka dvou rozdílných životů mi lahodila nadmíru. Naprostá většina filmu odehrávající se v jedné místnosti, to už chce pořádný kumšt. Naštěstí i stopáž je také vhodně zvolena.

Po přečtení spalte (2008)

Po druhém zhlédnutí jsem zvýšil své hodnocení na plných a zasloužených pět hvězd. Tohle je prostě nadmíru zábavná záležitost, se kterou si bratři Coenové vkusně pohráli. Kdybych tady vypisoval z čeho všeho si dělají p*del, tak tu budeme pěkně dlouho. Skvělé postavy jako extrémně fuckující John Malkovich, extrémně blbý Brad Pitt či podivínský Clooney. Prostě zábava, která snese nejpřísnější měřítko s leskem velkých jmen. Takže "beware of your shit" a brzy znovu na viděnou.

Terminator Salvation (2009)

Stejně jako u předchozího počinu jsem si říkal, že to vlastně mohlo dopadnout mnohem hůře. Škoda toho konce, tam to mohlo a mělo být trošku jinak. Hnedle by to dostalo lepší grády. Ovšem naprostou většinu času jsem se opravdu bavil, což nepopírám, i když některé scény byly neskutečně nadsazené. Příběh se nám kamsi ztratil pod návalem akce, což by se jistě dalo v případě pokračování ságy brát jako stěžejní selhání. Ovšem v konečném důsledku, nevím proč, jsem to čekal fakt horší. V poměru k předchozím dílům je to za tři, samostatně za čtyři.

Ať vejde ten pravý (2008)

Jsem nesmírně rád, že jsem mohl po delší době zhlédnout něco tak hodnotného. Nevěřitelný kus poctivé evropské filmařiny nesoucí v sobě to nejlepší ze skandinávské (potažmo Švédské) filmové školy, skloubený s originální a naivně podmanivou upírskou tématikou. Vkusně trefená tíživá atmosféra zasněženého života, skvělý cit pro detail a pomalé tempo zdůrazňující zadumanou severskou náturu, bezelstně krásná dětská romantika - to vše zvládnuté na jedničku. K tomu všemu nádherný příběh o odcizení se a dospívání, v podání dvanáctiletého kluka a kvalitní hudba, která umí udeřit ve správnou chvíli. Co víc si člověk vlastně může přát. Možná, když se jednou úplně odcizíte vlastnímu světu, bude jedinou volbou nepostrádající smyslu, přijmout za svůj svět někoho úplně jiného, odlišného. Tam leží spása.

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Neuvěřitelné. Souznění toho nejkrásnějšího co člověk jednou zničí a toho nejkrásnějšího co stvořil, totiž přírody a hudby, funguje odzbrojujícím způsobem. Zvláště potom zde, za přispění neobyčejně nádherných a dokonalých filmových záběrů. Je to ohromující a dojemné zároveň. Občas se doma nechutně zpiju nějakým chlastem, pak si pustím Od pólu k pólu a pak už jen cedím hroší slzy.

Gran Torino (2008)

Tak tohle byl asi nejlepší dědulovsky nesnášenlivý stařík jakého jsem kdy viděl. Pro tuhle roli se snad Clint narodil. Dosti mi hraje celkem věrohodná atmosféra předměstí na kterém bych tedy rozhodně bydlet nechtěl. Bohužel musím říct, že jsem určitým věcem nedokázal uvěřit na sto procent a některé scény mi přišly až přepálené. Stejně se mi to ale líbilo. Jako by se chtěl Clint vyrovnat se vším špatným nebo sporným co na světě je v těchto 117 minutách.