Flaxik

okres Nymburk
Kachny, kachny, kachny

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 12.4.2017  18:54

Pošahaná haluz o pošahaném malíři. Morricone bystře poznal, že dělá soundtrack k ultrahnusnému filmu, takže dal také průchod svému horšímu já. Se zaťatými zuby se to dá sledovat (a se špunty na uších i poslouchat), ale na konci si uvědomíte, že bylo spousty hodnotnějších možností, jak zabít hodinu a půl. Hodnocení 62 % je hodně milosrdné, i když bych čekal, že místní artaři to vymáčknou do vyšších čísel...asi že jméno režiséra není tak populární. To kdyby podobnou krávovinu natočil Bergmann, to by bylo určitě v červených...ups...

• 7.4.2017  18:01
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Tvrdit, že Survivor je lepší než tohle mi připomíná snahu povyšovat úžasný a barevný skvrnitý tyfus nad obyčejný a smradlavý tyfus břišní.

• 17.2.2017  08:35
    Taras Bulba (2009)

Krásný čtyřhvězdičkový historický film. Ale těch matiček Rusí se tam vyskytovalo nadkritické množství, patetické texty házel scénárista lopatou a je to škoda, opravdu to rušilo. Kozáci zas takovou láskou k matičce Rusi nehořeli (i když Taras měl na konci opravdu plamenný proslov) a kdyby se po téhle stránce tak netlačilo na pilu, váhal bych mezi 4 a 5 kousky.

• 11.1.2017  11:23

Jen a jen za tu část s Adolfem. Ta byla na čtyři, spermie byla s bídou na jednu a homodlaci byli čistý odpad. P.S. :Všiml si někdo, že všichni Němci mluví německy, jenom Adolf mluví buď naprosto nesrozumitelnou hatmatilkou, anebo sice německy, ale naprosto mimo téma? P.S.2: Filmy, na které je v Chilleramě hojně odkazováno, sice znám, ale stejně jsem si to neužil.

• 11.1.2017  11:19
    Rande (TV pořad) (1997)

N.E.U.V.Ě.Ř.I.T.E.L.N.É! Oceňuji potenciál tohoto pořadu, neboť dokázal vyvolat z hlubin vaší duše to škodolibé já a s pomocí nevelkého množství alkoholu to byla jedna z nejzábavnějších estrád, které bylo možno v televizi zahlédnout. Zlomyslné čtyři hvězdy. Nemohu jinak.

• 17.12.2016  10:06
    Pod povrchem (2013)

Nudné představení o tom, jak banda vydlabanců nedokázala vyřešit jednoduchý rébus s nasraným okounem 100 metrů od břehu. Jejich kočkování s rybářským snem Jakuba Vágnera bylo naprosto tragické a ti dva idioti, co psali scénář, by zasloužili alespoň dvě sezóny odbahňovacích prací na Třeboňsku. Bez grogu. Když už lodní posádka nedělá píčoviny, směřující ke zhoršení jejich situace, tak žvaní o nesmyslech. Rybka šipka byla rozkošná a vlastně ani nevadilo, že vypadala, jak z raných osmdesátek. Za ní a za vcelku povedený konec tedy ty dvě koljuščí hvězdičky asi vypotím.

• 29.11.2016  17:27

Velice pěkně a přehledně vysvětlené, jak vznikli Rudí Khmerové, jak se dostali k moci a proč se u moci neudrželi. Otřesná exkurze do světa, kde díky mocenským hrátkám trojice USA×Čína×SSSR pokapalo téměř 30 % obyvatel Kambodže. Největší ironií je, že režim Rudých Khmerů nakonec svrhli Vietnamci, protože i na ně bylo Pol Potovo pojetí komunismu trochu silná káva.

• 26.11.2016  16:06

Doporučuji překonat úvodní relativně nudnou půlhodinu, než si navyknete na podivné tempo vypravěče. Pak se dozvíte spoustu věcí, které jste se možná ani dozvědět nechtěli. Pití lidské žluči pomáhá proti horečce dengue, proto je dobré s sebou pořád jeden rezervní žlučník nosit a občas si loknout. Když se rozkládají lidská těla v bahně, bublá to, jako by se vařila. Též je zajímavá názorná instruktáž, jak podřezávat člověka, aby u toho zbytečně neřval, případně jak měnit techniku, když už vás z toho začne bolet ruka. Vše od odborníků na slovo vzatých. Údajně se na každou svini vaří voda. V Kambodži se bohužel dozvíte, že bez ochotného řezníka se svině v klidu dožije důchodu. Dobře natočený dokument, jehož účastníci vás znechutí k blití. Žádné výčitky svědomí, žádné omluvy za to, že vraždili lidi jak prasata (Byli to přece "nepřátelé národa") jen strach, že si poškodili karmu pro příští životy (u jednoho z nich).

• 25.11.2016  23:16
    Sedmý syn (2014)

Rozplývat se nad tupě čumící Alicí Vikanderovou a zcela ignorovat, že tam hrála Antje Traue, je jasná známka zamrznutí v postpubertální fascinaci hloupými kravkami. Jedna za pěkné přemnozí efektové (ale byla roztomilý) a ta druhá samozřejmě za Antje.

• 25.11.2016  23:02

Ocelová Barbara tu prostě exceluje. Trochu i worduje, bohužel stále jí chybí ten zásadní powerpoint a to že není schopna se po svléknutí otočit a ukázat frontpage. Tak dobře, vím, že se od ní v žádném filmu už full frontalu nedočkám, ale tady opravdu nechybělo moc. Mrzutou věcí zůstává, že kromě perfektního Barborčina představení stojí ten film za vyliž. Ukrutná nuda od začátku až do konce, pan sochař se snaží vypadat jako Christopher Lee, pan strýček se stylizuje jako Vincent Price a všichni dohromady hrají hovno. Za dvě.

• 25.11.2016  22:51

Kdyby vás snad zajímalo, jak to bylo s těmi Rudými Khmery, tak si tenhle film nepouštějte. Je totiž film o dvou (občas i více) novinářích, kterým dělá v pozadí stafáž kambodžských motykových zabijáků. Ze 140 minut se tam vlastní Kambodži (ne, sezení v kavárnách a na velvyslanectví do toho nepočítám) věnuje nějakých 20 minut. Je to ale opravdu hutných a výživných 20 minut, proto ty dvě hvězdy zůstanou. Jinak je to lopotně natočená kravina s otřesnou hudbou (Oldfield si zjevně vybral slabší chvilku) a nulovým dějem a jestli nejste opravdu skalní sběratelé indočínských témat, tak si to smažte ze seznamu.

• 7.11.2016  16:14
    Bunhongsin (2005)

...ach jsou samé zlato, ach ty stojí za to, střevíčky na nohou, ty tolik krásné jsou...Standardní šikmooká duchařina, moc a moc zlé a přísné boty jsou pěknou inovací, ale ta posedlost vlasatými postavami bez obličeje mi už začíná trochu lézt krkem. Tedy vlastně kotníkem, bércovou kostí až do kolena. Ale i tak je to pěkné, trochu se tam i bubá, nějaká ta krev zaprýští, kostí se tam taky pár přesekne a i když to rozuzlení je malinko (víc!) ohrané, těžko najdu něco, co tomu vytknout před závorku. Kromě té neoriginality. V těch botách ráda šlapu, zvlášt’ po lásce nás dvou, ty boty vždycky jdou a všechno hezké pošlapou.

• 24.10.2016  13:30
    Kvílení (2016)

Byl by to skvělý film, kdyby se tam všichni nechovali jako pošahaní idioti. Bohužel první dvě hodiny působily tak ohavně sebeparodujícím dojmem, že to poslední perfektní půlhodinka nezachránila. Na tři šamanské to ale stačí.

• 24.10.2016  13:14
    Polda (TV seriál) (2016)

Už jsem se těšil, jak naplivu síru, bahno, magma a smegma na další trapný výplod středoevropských televizních kuchyní, ale po pilotním dílu jsem prudce přehodnotil své stanovisko. Matásek je drsoň jak z osmdesátkových kriminálek a Orozovič bezvadný upjatý debil. Prostě dvojka k pohledání. Humor není taková křeč, jak bývá v českých seriálech tradicí a s povděkem jsem postrádal i ochotnické herecké výkony. Drhnoucím elementem je scénář. Když odmyslím prostinkou zápletku, známou asi z milionu jiných kriminálek, tak i ta logika tu a tam kulhne. Jestliže je jasně řečeno, že seriál se odehrává v roce 2016 (viz narážka, že Číňani koupili Slávii) a Matásek byl 20 let v kómatu, je trochu podivné, že mu jako vyšetřovateli nic neříká pojem mobilní telefon (v roce 1996 už mobily v ČR běžely pátým rokem), stejně jako nekonformní přístup k vyšetřování, který je obšlehnutý spíš z amerických, než českých poměrů. I když úplně nelovískuju, rozhodně palečkuju, těším se na další díl a plácám dočasné a nekritické 4. Po 8. dílu...nadšení utlumeno. Ač se to stále dá sledovat bez újmy na zdraví, až zase takový odvaz se nekoná. Zůstaneme na průměru.

• 23.10.2016  15:29
    February (2015)

Parádně natočené, skvěle zahrané a bezvadně ozvučené nic. Atmosférická pomalá rádoby lynčovina, která si hraje na něco, co opravdu není. Ve 43. minutě (taťka ukáže fotku dcery v restauraci) se dozvíte pointu filmu a pak už je to jenom bezbřehá nuda. Nic netuše jsem dokoukal až do konce, abych zjistil, že se jen potvrdilo to, co bylo zřejmé už v polovině filmu. Věnovat natočení scénáře, který se vejde na 3 řádky, takové filmové usilí, to chce opravdu koule. Dvě.

• 21.10.2016  23:24
    Vlčice (1983)

Obvykle až s nekritickým nadšením nadhodnocuji většinu filmů z produkce našich sousedů s nejjednodušší vlajkou na světě, ovšem tady jsem na rozpacích, nevím, kam s očima a upejpavě šmrdlám špičkou levé nohy po podlaze. Prvních 55 minut filmu brousí hranici jedné hvězdy a odpadu, protože se tam děje lautr hovno. Na poslední třetinu pravděpodobně producent zastřelil původního scénáristu a dopsal to někdo trochu gramotnější, kdo se snažil využít zbylých 30 minut na maximum. Doporučuji zajímavý experiment - pusťte si snímek až od 50. minuty a zjistíte, že vám z děje naprosto nic neuniklo. A ke všemu je Iwona Bielska neslovansky škaredá čubka. Za tři a to zase (tentokrát z lítosti) nadhodnocuji.

• 18.10.2016  12:51

Silně povědomé barvičky, tlupa opravdu divných dětí, Eva Green s Landovskou dýmkou, techtle mechtle v časoprostoru a navrch trošku Panolabyrintovských démonů...no prostě Burtonovský guláš. Kdo má tohohle pošuka v oblibě, určitě nebude zklamán, byť se mi zdá, že ten svůj osvědčený gulášek dost naředil vodou místo kvalitním knižním vývarem. Vypětit to tedy nejde, i kdybych byl v extrémně rozverné náladě a to s přihlédnutím k nanicovaté první polovině určitě nejsem. Tak jako tak, pořád je to lepší, než 90 % všech rozpohybovaných superhrdinských kokotin.

• 18.10.2016  01:14

Tohle byl ale opravdu moc a moc hloupý film. Jak se mi v GoT líbila, tak se mi Natálka tímhle paskvilem zprotivila. A ten konec? No tak to se bez frontální lobotomie nedá vymyslet ani pochopit. Škoda dalších slov. Slint...hyk...bů...bé...šrot.

• 6.10.2016  12:12

Vykulená hororová hvězda se konečně vrátila ke svému ševcovskému kopytu a zase to dokázala. Podlehla zubu času tak nejlépe, jak jen mohla a musím spokojeně zaslintat, takhle vyšinutou babu jen tak někdo nesvede. Takhle nějak jsem doufal, že bude na stará kolena vypadat. Elegantní, vybraných způsobů, milá k dětem a úplně šílená. Děj je stejně psychopatický, jako stará paní a ačkoliv není jedinou magorkou ve filmu, rozhodně vítězí. A Julia Putnam hraje archetyp všech zkurvených holčiček, nedá žádnou práci ji po pár minutách upřímně nenávidět. Za tu je ta čtvrtá hvězdička.

• 6.10.2016  11:59
    Rituál (2002)

Otřesný konec kdysi dobré značky Tales From The Crypt. Blbé, nudné a nesympatické postavy se protloukají blbým, nudným a nesympatickým dějem. Snad jen triko propichující čudlíky Jennifer Grey stojí za zmínku a to je přece jen trochu málo. Jednu hvězdu za pokus o reinkarnaci původní zombie mytologie, ale pokud vás to zajímá, raději se podívejte na Hada a duhu.

• 5.10.2016  15:56
    Two Virgins (1968)

No nebudeme si mazat nic kolem ničeho. Pokud nefrčíte na pořádných dávkách pilulek pro barevné spaní, tak se na to nedívejte. Lennonovo smažné nitro v plné kráse. A Yoko Onina fasáda v plné nekráse.

• 23.9.2016  11:29

Trú story to není ani náhodou a Rudolf Martin v roli vrchního napichovače je krutý castingový omyl. Musím ale uznat, že to odsýpalo a závěrečné vysvětlení, jak se z milovníka tureckých špízů stal milovník krevní tučnice, je nápadité a neurazí. Objevují se tam všechny historické pomluvy, které o valašském knížeti kolovaly a pokud vám nevadí pár dějepisných nesrovnalostí (Draculův syn se nejmenoval Vlad, ale Mircea, poturčený brácha Radu ve skutečnosti umřel dřív, než Dracula, podraz s dopisem se ve skutečnosti nekonal a Dracula nebyl vlasatý hezoun, ale hnusná kníratá držka), tak to za jedno nesoustředěné podívání stojí. Třetí hvězda je za skvělého Daltreyho v roli Janose (Jana) Hunyadyho. Pokud ale hledáte historicky věrnější kus, tak rozhodně sáhněte po Vladu Tepesovi.

• 23.9.2016  09:33
    Děti z Kouřové hory (TV seriál) (1979)

Jak jsem mohl zapomenout na Sůvu Duajéra?

• 23.9.2016  09:18

Maminko, synáček se nám vrátil z Vietnamu. Ale je dost divnej, čumí jak kuna z votýpek a pořád se houpe na židli. Jestli voni ho tam nenakazili tim, no, autismem. Je to tvoje vina, tys mu pořád kladla na srdce, že se musí vrátit za každou cenu… Projekce mateřské lásky jako nejsilnější magie, dotažená do extrému. Jen škoda, že tu svou střelenou mutti pan synáček pěkně po zombovsku nezakousnul, přál jsem jí to z celého shnilého srdce. Oceňuji schopnost vyjadřování zombifikovaného synátora a hlavně to, že si uvědomuje svou bídnou existenci, jak je zřejmé z nejlepší scény, kterou je závěrečné ulehnutí.

• 23.8.2016  11:59

Vypadá to jako Hammer, ale není to Hammer, co je to? Ano, správně, Compton films. Přiznávám, taky jsem o nich až do tohoto snímku nikdy neslyšel a je škoda, že se kromě Sherlockovin nepustili i do konkurečního boje s tehdejšími vládci gotických hororů, ustáli by to se ctí. Atmosféru by šlo krájet hned zkraje, nepříčetnost protagonistů graduje, prostě radost pohledět. Tak ale abych zase tak nechválil,herecký projev Johna Turnera mi silně evokoval Jirku Pomeje v Andělské tváři a závěrečné vyvrcholení filmu je otřesně otřepané. Rozhodně ale nebudete mít dojem promrhané necelé hodiny (90 minut i s titulky) Vašeho času.

• 23.8.2016  11:30

Hammer se na přelomu 60. a 70. let zjevně vyžíval ve věznění nebožáků, filmů tohoto typu nasekal, jak Baťa cviček. Naneštěstí jsou všechny zaměnitelné a pravidelně z nich ční prachbídné herectví většiny osazenstva. Tady to zachraňuje vkusná instalace ověřených gotických (gotikovských?) propriet dle taháku: šlechtické sídlo-mlha-kostýmy-tupí vesničani-rodinná kletba-procházky se svíčkou. Jednu hvězdu musím sundat za chybějící lebky (gotika bez lebek, to je snad horší, než vyjít nenamalovaná mezi lidi) a druhou za otřesně zahranou postavu kněze. Průměrný kus, zajímavý asi jen pro fanoušky gotických hororů.

• 23.8.2016  11:08

Průměrný, ale příjemně koukatelný Psycho-klon s otočenými rolemi, jen pro změnu jeblo matince (ne, není to spojler, prisámbačku), bývalé hollywodské star. Buďme ale shovívaví, manža mrtvý, jeden syn mrtvý, druhý buranoidní debil a třetí totální retard, z toho by dziglo i emocionálně stabilnějším osobám, co potom to asi může udělat s hysterickou vysloužilou hérečkou. Tallulah Bankhead přehrává jak na divadle, zjevně se zasekla ve svých rolích z 30. let, ale jako thrilerovou jednohubku lze doporučit. Donald Sutherland je v roli imbecila dokonalý.

• 21.8.2016  23:09

Ze všech tří Vijů se mi jugoslávská verze zamlouvala nejvíc. Toma nešaškuje jako v sovětské verzi, ani se tam netančí a je to vůbec moc pěkně ponuré, až by srdce Hammerovského producenta zaplesalo. Jen těch lebek i mlh, nad blaty se vznášejících, bylo přece jen málo. Na druhou stranu, Branka Pujic je ta nejkrásnější Kateřina, kterou jsem kdy kde viděl a mocinky jsem se těšil na každé její juknutí z rakve a být v pubertálním věku, vystříhnu si její obrázek z Bravíčka a lípnu ho nad palandu. Kdyby to bylo trošinku bubavější, snad bych i tu pátou Crvenou Zvezdu uronil.

• 21.8.2016  22:17
    I Am a Ghost (2012)

Naprosto otřesné. Konečně jsem našel něco ještě mimóznějšího, než je šílená Finisterrae. Nepříčetný pokus o další artovou sračku, kde snad jediným kladem je...počkat, ne, asi nic.

• 21.8.2016  20:17

Na rok 1968 technicky opravdu dokonalé, ale jinak to byla audiovizuální onanie planetárních rozměrů. Pokud jsem měl nějaké pochybnosti o smyslu celého díla, ty rázem pominuly při promítání závěrečného pestrobarevného pop-artového LSD běsnění. Jako pánové pětihvězdičkáři, vám se ten film jako opravdu líbil?

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17