Pekelné brány (2010) (TV film)

Klasický americký dokument s hodně obrázky, opakování obsahově stejné vaty pořád dokola, naprostá ztráta času.

Triangle (2009)

Úplně nesnáším, když režisér dělá z diváka úplného kokota a myslí si, že je tím úplně hrozně cool. Scénář byl úplně vymozkovaný a úplně z něj čišelo přesvědčení, že když tam dodá dostatek úplně chaotických zvratů, že si divák úplně určitě nevšimne, že je to celé úplně na palici. Melissa George má úplně celý film jeden jediný úplně hrozný výraz "jsempošahanákrávaavímotom" a ze všech možných řešení vybírá vždycky to úplně nejblbější. Je to škoda větší než oktávka v kombajnu, protože první třetina filmu vypadala úplně skvěle. Pokud budu chtít úplně nelogickou sračku, pustím si úplně libovolný slasher, ale u tohohle tématu čekám trošku víc, úplně. Srovnání s Los Cronocrimenes je úplnou urážkou pana Vigalonda. První dvě hvězdy jsou za první třetinu filmu. Slovo úplně se mi zalíbilo, musím ho používat častěji.

Gates of Hell, The (2008)

Koupím cedník, teče. Zalepím ho, necedí. Nějak jsem neměl ánung, jak mám tenhle film vnímat. Napětí tam bylo méně než na baterii z trabanta, ksichty mutantíků smrděly nízkým rozpočtem, krve tam bylo pomálu (oproti třeba Pretty Woman hodně, ale na tenhle typ filmů bída) a byla tam tma jak v prdeli. Prostě to nefungovalo ani jako horor, ani jako gorefest ani jako kozí přehlídka, prostě nic, nic, nic. Objektivně na jednu hvězdu, tu druhou přihazuju za rozkošné hledání klíče v břišní dutině.

Pod kůží (2013)

Refnův barbar by měl radost, že se po něm opičí i ten ET, minimálně v čumění do blba. Nutno přiznat, že na zírání Scarlett se dá zírat s větší potěchou než na zírání pana Mikkelsena. Celý děj vykecal už distributor a sledování hutné zápletky mě zbavilo všech chlupů v nose a to jsem si je prosím trhal po jednom. Ale nebuďme jenom negativní, Johansonojc holka má kromě hereckého talentu i vnadné křivky a vzhledem k tempu filmu budete mít dostatek času si je v klidu a pečlivě prohlédnout. Pěkné dvě ufounské hvězdičky to snese. Milovníci filmového artu tomu určitě napálí 4+ už z principu (tyhle filmy to tak mají), ale já se nestydím přiznat, že mě film nebavil a děj mi přišel v podstatě blbý (ups, sprosté slovíčko).

Tichý experiment (2014)

Tak už i Hammer podlehl laciným snahám o kamerování v pseudodokumentárním stylu. Ačkoliv tohle není typická FF (Fucked up Film), rozklepaných záběrů si užije divák, až ho budou oči bolet. Přesně jako u většiny FF idiotin, i tenhle průšvih se snaží maskovat problémek, že většinu filmu se tam děje výrazné hovno, trumflo by to i záběry z poslanecké sněmovny. Vymaštěná, zmatená, nudná a rozklepaná sprostota, nehodná vyvedeného traileru. Až se jednou dožiju konce roku 2014 a budu rekapitulovat má největší zklamání, Tiší Jedni tam budou hodně vysoko. Jednu hvězdu za posledních 10 minut.

Orphan (2009)

Haranti znovu v akci, aneb jak se z malého andílka stane zabijácká coura, než byste desetkrát rychle řekli estonská psychiatrická léčebna. Rozkošnou zrůdičku lze jen doporučit všem neukojeným matkám, kterým jsou vlastní dvě děti málo. Až pak ten nebohý siroteček roztočí ty svoje parádičky, bude máti ještě prstíčkem hrabat za návrat do nudy rodinného soužití, kde byl největším problémem ukopnutý palec na školním výletě. Problém byl určitě ve výchově, mrška byla málo bita. Ohýbej stromek, dokud je mlád, plesk plesk. Tak snad příště budou dětičky hodnější.

Daughter of Darkness (1948)

Takhle je to vždycky, je někde pěkná ženská, chlapi po ní podělávaj a ženský kvůli tomu podělávaj. Poměrně slušný thriller je naneštěstí dost pokažen hlavní postavou. Siobhan McKenna (Emily) je totiž náramně škaredá, když se usmívá, vypadá, že má downa a udělat z ní osudovou ženu byla osudová chyba. Navíc po válce měli myslím ve Spojeném království přebytek volných žen, tak snad nemuseli vlézt na každou irskou hnusobu. Slabé tři hvězdy.

The Spell (1977) (TV film)

Znáte ty uživatele, co s oblibou používají výraz, že něco meets něco jiného, čímž dost často vykecají obsah filmu? Takový já nejsem! A abych použil příslovečnou výjimku, potvrzující pravidlo, rád bych vám sdělil, že tady Carrie meets Metráček. No vida, a žádný spojler. Na TV film dost dobře natočeno a konec byl pro mě dost nečekaný (tipoval jsem si tři varianty a všechno špatně), takže mohu jen doporučit. Jen mám nutkání varovat gore fanatiky a příznivce lekaček, že je to více konverzační drama než horor v moderním stylu. Objektivně je to na tři hvězdy, ale přihazuji jednu navíc, protože vůbec nejsem objektivní. To za tu Helenku Huntovou, tady ještě malou žábu, ale už je vidět, co z ní za pár let vyroste.

Metro (2004)

Když ožralá Němka usne v metru, nemůže se divit, že jí chtějí probudit jenom úchyláci a bezdomovci. Lola zase běží o život, ale nikterak dobře jí to nejde a ta jedna hvězda je spíš z milosti. Nudně, otravně a očekávatelně se odvíjející film teče jak sirup z prasklé láhve. Jsem to ale básník! Vůbec se nedivím, že když se někdo náhodou koukne na takový výtvor (6,5 tis. hodnocení!), tak pak s opovržením tvrdí, že horory jsou kraviny. Jsou, tyhle teda jo.

Temná legenda (1998)

Když už se tu srovnává s Vřískotem...Vřískot byl parodie na slashery a tohle si hraje na vážný slasher, což samozřejmě dává filmu handicap, který by potěšil i Tigera Woodse. Rebecca Gayheart by měla dostávat nějakou pravidelnou rentu za to, že už nikdy nebude hrát, protože se na její výkony nedalo dívat bez pocitu studu. Demenci děje ani nezmiňuju, to ke slasherům patří. Jedna hvězda za snahu a druhá za úvodní scénu u pumpy, to byl snad jediný povedený moment filmu.