13 Eerie (2013)

Konečně vím, jak se mají správně konzumovat čerstvé prsty! Úplně stejně jako Hradecké tyčinky...uvidíte zajímavý detektivní příběh s forenzní tematikou, kde se sice na začátku zjišťuje, jak asi mrtvoly odešly na onen svět, ale tato otázka se pro studenty stává prudce neaktuální, když se tam objeví nové objekty, jejichž podrobné ohledání komplikuje neochota zůstat v poloze, která se od mrtvoly očekává. Docela slušná jednohubka, pro zombiefans povinnost.Film si zaslouží určitě minimálně tři ohlodané prstíky, tj. 60 %.

Zrůdy (1932)

Těšíte se na 80 let staré triky a jejich směšnost v porovnání s dnešními možnostmi? Úsměv přejde. Tam žádné triky nejsou a kromě barev v tom filmu nemělo co zastarat. Bizarní jízda s herci, které byste opravdu doma nechtěli...možná ve sklepě pro velice speciální účely, ale to nebudeme ventilovat, že? Překvapivě ani scénář a dialogy nejsou tak podivně naivní, jak často ve filmech z téhle doby.

Brouk (2006)

...a jestli nepřestanete s hulením a s koksem, dopadnete přesně takhle! Jak? Budete píchat roboty velikým nožem, pustíte se na dráhu amatérského dentisty a když se zadaří, budete skutečně zapáleným entomologem. Navíc budete mluvit jako debil, přesně jako ten, který k tomu filmu sepsal dialogy a tím ho úplně doničil. Škoda, se schopnějším scénáristou to mohlo být celkem dobré. A s jinými herci možná i dost dobré. Takhle to je dost špatné. Každopádně pro sběratele bizarností to stojí za skouknutí, zvlášť stomatologická část je poměrně výživná, ta si vysloužila druhou hvězdu.

A.P.A.A.I (2006)

psycho hudba, psycho ksichty, na malého flaxíka to bylo nějak moc artové. Ale viděl jsem, že přesně takové kousky bývají vysoko ceněny v uměleckých kruzích.

Divadlo (2002)

je tam nějaká inspirace Janem Saudkem a zajímavá věc, že se ve filmu (v originále) mluví česky, ale v titulcích jediné české jméno není. Jinak opět artová tvorba, i když o poznání příčetnější než A.P.A.A.I

Václav (2007)

Trojan hraje skvěle. Díky němu dávám alespoň ten průměr. Koho baví filmy o dementech, určitě to ocení. Má to srdíčko, je to lidské, nepochopení odlišnosti bla bla bla. Nebýt osoby Trojana (a trošku Lábuse), blíží se hodnocení limitně k nule.

Štěstí (2005)

Bylo to takové lidské, dojemné, mělo to srdíčko...no to by jeden blil. To jako bylo míněné vážně? Geislerová (už zase) hraje hysterku, Wilhelmová (už zase) dělá ublíženou hodnou chudinku a Liška překvapivě idiota. Jaký je kurva rozdíl mezi tímhle filmem a libovolným dílem libovolné jihoamerické telenovely? V telenovele mají delší jména a občas tam někdo umře. Ne, pozor, je tam jeden důležitý rozdíl. V mexických, argentinských a čertvíjakých telenovelách jsou všichni bohatí a někteří hodní a někteří zlí. Tady jsou všichni chudí a všichni hodní. Ale jinak je to stejně nereálné a těžko uvěřitelné...pro mě je Štěstí prakticky synonymem všeho, co nemám rád na českém filmu. Pro všechny scénáristy a režiséry z téhle školy lidských a dojemných filmů: Takhle to kurva do prdele v životě nechodí! Nechodí! Ani na venkově, ani jinde! Radši natočte Lásku přes internet, ta je sice nereálná, ale alespoň si na nic nehraje. Du si vzít prášek nebo mě odvezou.

Babel (2006)

Že je film dobře udělaný a s dobrými herci mi nestačí. Odmítám sledovat filmy, které jsou o lidské blbosti (Maroko) a nezodpovědnosti (Mexiko), kde se veskrze děj moc nehýbe a kde se exponuje dojímání na naprosto (pro mě) nepatřičném místě. Chůvě jsem celou dobu přál, aby jí někdo hnusně zmasakroval (kráva blbá nezodpovědná, jak si dovoluje vůbec naříkat), a osudy Breda s Kejt mi byly úplně ukradené (umře, neumře, hlavně aby se už něco stalo, ať se tam pořád neválí jak mršina). Ano, je to moje chyba, ale když se v životě potkávám s otravnými hovady a hysterickými kravkami, nemusím se na ně ještě dívat ve filmu. Nevím jestli u většiny brečících psychoušů mělo diváka mimoděk napadat: "dobře vám tak, vymaštěnci". Jediná japonská část byla trošku zajímavá, takže druhá hvězda do košíčku.

Ďáblovo dítě (2008)

Angie je sympatická a modlí se dobře, to nemohu říci! Ale je pitomá, až bůh brání. Dělá všechno pro to, aby zhebla a tím mě dost rozčiluje. No a řekněme si upřímně, název filmu "Hledá se chůva" by byl krásně nevinný a překladatel (idiot) by nevykecal hned v úvodu zajímavý zvrat a musel bych si na ní počkat do poloviny filmu. Takhle bylo úplně jasné o co půjde, hned jak se fakan objevil a navíc ta podivná postava s kudlu vypůjčenou od BugenHagena jenom potvrdila podezření. Jinak ale: 1.Když si jdu pustit televizi, neříkám "jdu si pustit televizi" apodobně. 2. Když dám syrové krvavé maso do mikrovlnky a ohřeju ho, už není červené a krev taky nevypadá jako tekutá krev...nechtějte vědět, jak to vím...3. s tím překladem jsem to už psal?

Geometria (1987)

...aneb, když zkoušíte vyjebat s peklem, pořádně se připravte, sic peklo vyjebe s vámi. A šeredně. A ne, skutečně není fér. Vtipné, svižné, povedené. Až na tu kvalitu (jinde než na tytrubko jsem ten filmik neviděl).