Deník Bridget Jonesové (2001)

Tak tento film som videla už niekoľkokrát a zakaždým som si povedala, že tomuto sa hovorí "inteligentná červená knižnica". Žiadna naivná romanca, ale emotívne servírované žrádlo s prebytočnými kilami, trapasmi, ktoré všetci dobre poznáme, naivnosťou, ktorej prepadáme a vzápätí osvietením, kedy milujeme, lebo milujeme ... Výborne urobené dielko, ktoré pobaví aj vyznávačov lásky s príchuťou irónie a pochybností o nej, skeptikov a chladne sa tváriace bytosti.

Gothika (2003)

Film som videla bez toho, aby som predtým čokoľvek o ňom vedela a tak som nevnímala, že ide horor a vôbec som sa nebála, skôr som sa sústreďovala na zaujímavý dej a ten bol až do záveru napínavý, občas správne šokoval a stále ma dokázal držať v napätí. Záver sa mi zdal príliš prekombinovaný, veď už dosť náročná na presvedčenie diváka bola premena kvalifikovanej psychologičky na pacientku zo dňa na deň, nieto ešte ten krkolomný záver. Škoda.

Bazén (1969)

Nenáročný scénar, pomalé tempo, málo hercov .... a napriek tomu, alebo práve preto (?) dokázali vyniknúť herecké výkony, skvelá atmosféra, napätie z každého pohybu na pľaci.... Delon si tento filmový kúsok s Romy Schneider užil, napriek tomu, alebo práve preto (?), že v tom čase už boli bývalí milenci.

Přepadení 13. okrsku (1976)

Film na dobu, v ktorej bol natočený, zrejme dosť kvalitný. Celkom zaujímavé hlášky a dej. Zastrelené dieťa, to asi rezonuje v hlavách väčšiny divákov. Vo mne rezonovala aj hudba a zvláštny pohľad, nasiaknutý bezocmocnosťou, na to všetko sfilmované dianie.

Bokovka (2004)

Kultivovaný, vínoznalecký film, možno až príliš sa snažiaci o atmosféru pohody, takže nakoniec je divák utlmený pri viniciach, chválospevoch o víne, v ktorom je ešte aj chuť syra a keď sa pokúsim odbúrať svoju iróniu, tak je to príjemne pozerateľné, ale ničím neohurujúce.

Andělská tvář (2001)

V skutočnosti je tento film pre mňa niečo medzi odpadom a jednou hviezdou. Lenže ... Vo vetre, na skale, na koni a k tomu Pomeje je sexi chlap .... A je mi jedno, že je to červená knižnica, jednoducho, som ženská, ktorá občas potrebuje aj romantickú predstavu a toto jej ju spĺňa. Chlapi by tento film nemali pozerať, pretože ani ja nepozerám napríklad wrestling v greckorímskom štýle.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Omg, doktor, ktorý sa sám operuje a veľmi šikovne si vyberie guľku z rany aj s kusom látky z košele? To si na tej lodi naozaj každý musí robiť všetko sám? A teraz vážne - dobre urobený film, zábery natočené na Galapágoch sú unikátne, nemá to žiadnu priblblú romantickú zápletku, aj ako pacifistka oceňujem dobre natočené námornícke bitky, všetko je tak reálne, že to má takmer dokumentárnu hodnotu, príjemné pozeranie na niečo, čomu môžete veriť, že takto sa to naozaj stalo.

Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Zaujímavé, ako sa každý na film pozerá inak. Nie som síce expert na stíhačky, ale pobavili ma niektoré kritické ohlasy na tému, čo všetko nie je možné. Predovšetkým - ide o sci-fi žáner a potom - veľa vecí sa človeku zdá nemožným len preto, že nevie, že už to možné je. :-) Napriklad nedávno NASA zverejnila snímok raketoplanu Endeavour, prevážaného Boeingom 747 z kalifornskej základne Edwards do Kennedyho vesmírneho strediska na Floride. Boing 747 je na tento účel upravený odstránením nepotrebných častí a aby cestu vydržal, tak doplňuje palivo vo vzduchu z tankovacieho lietadla. Takže som sa radšej nehrala pri pozeraní filmu na experta a film som si celkom fajn vychutnala.

Maratónec (1976)

Výborný klasický film, správne vytvorená atmosféra, dej, ktorý sa postupne rozbieha, excelentné herecké výkony. Laurence Olivier dokázal nahnať strach aj bez toho, aby bolo vo filme použitých množstvo hororvých prvkov ako to je v stovkách iných filmov. Zubárske náčinie, s ktorým aj tak všetci bežne prichádzajú do styku ... Je však umenie vzbudiť strach bez použitia litrov imitovanej krvi a faldov krvavého mäsa a to sa Laurence Olivierovi podarilo. A Dustin Hoffman je herec par excellance bez pochyby. Run, chlapče, run ....

Serpico (1973)

Ak chceš, aby bolo na svete o jedného lotra menej, staň sa čestným človekom. :-) Úžasný príbeh boja čestného policajta proti skorumpovaným kolegom, v ktorom Al Pacino podáva skutočne skvelý herecký výkon. Tých 5 hviezdičiek je predovšetkým pre neho.