• Krátkometrážní

Annie Hallová (1977)

"Don't knock masturbation. It's sex with someone I love."

Zprávy TV Onion (2008)

V prvej polovici som sa ešte pár krát zasmial ale potom to už bola iba nuda, nuda, nuda. Možno ako jednotlivé skeče, ktoré si pozriem raz za čas to môže fungovať ale pozerať niekoľko desiatok skečov poskladaných za sebou bez zmysluplného príbehu, to ma veru na tých 86 minút nezabavilo. Aspoň, že tam bola tá scéna s Armed Gunmanom lebo inak by som s hodnotením išiel aj nižšie :)

Storm Warning (2007)

Od protinožcov som čakal niečo lepšie. Herecké výkony slabšie, herci nesympatickí... Ale tá pasca ala Sám doma: Stratený v bažinách, čo dokázala zostrojiť tá francúzska panička, tak tá stála za to :) Celkovo ma však tento horor viac nudil ako upútal.

Bůh masakru (2011)

Príjemná konverzačka s prvkami "Columbovských odchodov/príchodov", zaujímavým vývojom (alebo skôr postupným odhalovaním) charakterov postáv, jednoduchým príbehom, skutočnými životnými starosťami a to všetko sa odohráva v podstate iba v jednej obývačke, jednej obyčajnej rodiny. Herci podali výborné výkony, páčil sa mi najmä John Reilly s Kate Winslet, Jodie Foster sa mi zdala v niektorých momentoch afektovaná. Celkový dojem, aj vďaka viacerým vtipným momentom, bol viac než dobrý.

Spolubydlící (2011)

Celkom zvláštny film, ktorý by sa dal charakterizovať možno dvomi slovami, ktoré sa spolu nepoužívajú ale tento film bol proste taký - pútavá nuda. Príbeh to bol jednoduchý, nič extra neponúkol ale aj tak sa to dalo pozerať. Hlavné protagonistky boli sympatické, zo začiatku sa mi trochu aj plietli lebo sú si dosť podobné, ale povahovo už odlišné boli. Ak by mal byť nejaký film etalónom pre priemerný thriller, asi by to bol tento :)

Šviháci (2008)

Videl som DC verziu a asi aj preto som sa dlho rozhodoval medzi 3 a 4 hviezdičkami, pretože tých 130 minút bolo naozaj dosť a s blížiacim sa koncom "frajírci" už strácali dych. Výnimkou bola snáď len scéna, kedy Mela vylúčili zo školy, čo bolo jednoznačne najlepšie hudobné číslo z celého filmu. Možno preto, že bolo iné ako ostatné a mal som pri ňom zimomriavky. V prospech filmu hrali ešte živé farby a sympatický herci, takže... "Poslouchej Mele, neposlouchal si moc Charlieho Parkera?"

Následuj svůj sen (2011)

Najskôr to bol príbeh o malom chlapcovi a jeho veľkom sne, potom sa však dejová línia rozdvojila a pribudol príbeh o bývalom futbalistovi Zukičovi, ktorý sa spoločne s Willom vydáva na finále Ligy majstrov do Istanbulu. Buď sa mal Zukič objaviť skôr alebo vôbec, a s Willom mohol ísť na finále otec, pretože takto mi to pripadalo ako dva filmy. Ale budiš, pretože ako fanúšik LFC som mal pri niektorých momentoch zimomriavky a ani rozprávkový koniec mi nevadil. Komu sa film páčil, odporúčam aj ďalší britský snímok Purely Belter ;)

Bohémové (2005)

Muzikály a hudobné filmy sa mi vo všeobecnosti veľmi páčia ale Rent bol výnimkou. Okrem úvodného vystúpenia ma ani jedna pesnička neoslovila a pôsobilo to na mňa dosť jednotvárne, prípadne zmätene. V podstate od začiatku som už len čakal, kedy to konečne skončí, a že to bolo dlhé, väčšinou nudné čakanie... Ešte scéna s protestom v uliciach a na balkónoch s "ohňovou šou" bola celkom slušná, ale to bolo asi tak všetko.

Koupili jsme ZOO (2011)

"Sometimes all you need is 20 seconds of insane courage. Just, literally 20 seconds of just embarrassing bravery. And I promise you, something great will come of it."

Ranař (2011)

Dobrých filmov o hokeji je málo. Asi len jeden ak si dobre spomínam (Maurice Richard). Vlastne ešte jeden, ktorý som však ešte nevidel (Miracle). Takže Goon som mal vyhliadnutý už dlhšie a naozaj som sa naň tešil. Aj kvôli Scottovi, ktorý ma v podobne ladenej, športovej komédii Balls Out, naozaj pobavil. Toto ma ale až tak nezaujalo, aj keď niektoré momenty pobavili. Bitky k hokeju patria ale tu sa mi zdali až príliš prehnané, presne na štýl starých hier NHL :) Aj keď záverečné videá zo skutočnosti sa od filmu veľmi nelíšili :D Rozhodne som ale očakával viac, chuť mi hádam napraví ďalší hokejový film Hit Somebody, ktorý má vyjsť na budúci rok, a na ten sa teším ešte viac, pretože je inšpirovaný peknou pesničkou s rovnakým názvom.