Loď duchů (2002)

Klasicky béčkový horor, nicméně obsahující několik vizuálně(nikoliv však hororově atmosférických) působivých scén a solidní obsazení. Za retro pasáže má u mě také pár kladných bodů. Toť vše.

Letiště (2006) (seriál)

Rozděleno na dvě řady, přičemž první by si za svou nudnost, nezáživnost a až "telenovelovitost"(nová doba a nová produkce si žádá i nová slova) bez váhání zasloužila odpad!, avšak druhá řada se stala nečekaně dobrou, kdy se z nudné soap opery stal kvalitní komediální seriál v řadě momentů parodující sebe sama. Všemu kraluje nedostižný Bob Klepl, kdy role cholerického ředitele, který pomalu v každém díle mluví s ruským majitelem aerolinek jeho vlastním jazykem a v každém druhém díle hraje golf, je psaná přímo pro něj. Geniálně "tupá" postava Zuzany Norisové je pak třešničkou na dortu.

Hazard (2006)

Je až neuvěřitelné, jak dobře rozehraný první poločas může základní pětka ve složení Kim Basinger, Danny DeVito, Ray Liotta, Forest Whitaker a Tim Roth v závěru toho druhého naprosto pokazit a nakonec prohrát rozdílem třídy. Paradoxně to tentokrát až tak není výkonem hráčů, ale jejich trenérem(=scénáristou - jak mohl vymyslet konstrukci, ve které jde téměř chromý detektiv sám zatýkat nebezpečného zločince nepochopím, stejně jako jednání některých hlavních hrdinů). Nesmírně zajímavý námět a myšlenka filmu je tak ve výsledku zcela zadupána do země. Velké zklamání. [v univerzitním basketbale NCAA se nehraje na čtvrtiny, jako v NBA, ale na dva poločasy]

Muž se železnou maskou (1998)

Typický doklad toho, že by Hollywood rozhodně neměl točit filmy se středověkou tématikou. Když Amerika středověk nazažila, nemá nejmenší tušení jak vypadal. Možná příliš zjednodušené vysvětlení, avšak dle převažujících hollywoodských ztvárnění této epochy, překvapivě pravdivé...

Velké závody (1965)

aneb nejslavnější dortová bitva všech dob!

Dům voskových figurín (2005)

Je to takové "béčko", až je to svým zvráceným způsobem zábavné. Celá atmosféra a prostředí odlehlých, zapomenutých, poloopuštěných amerických městeček má zvláštní kouzlo, z kterého, aspoň pro mne, film těží. Samotný dům je opravdu krásně provedený, až téměř láká k návštěvě.

Kauzy z Bostonu (2004) (seriál)

Chci sbírku kravat Dennyho Cranea(William Shatner)! Po dlouhé době výborný a svěží seriál z právnického prostředí, s vynikajícím obsazením. Navíc z dílny "otce" Ally McBeal Davida E. Kellyho, tudíž můžeme doufat, že se poučí z některých přehmatů v závěru svého předchozího díla. Mimochodem, minimálně šest hvězd by si zasloužil casting za obsazení Jamese Spadera, jelikož role Alana Shorea je snad napsaná přímo pro něj!

Christian Hosoi: Vycházející slunce (2006)

Christian Hosoi a příběh jeho života, je jako jedna velká jízda rockové superhvězdy. Neuvěřitelné zážitky z průběhu celé jeho kariéry a osobního života, vypráví jak on sám, tak hlavně bezpočet jeho přátel, známých a lidí, kterým život ovlivnil. Pokud už bych měl použít onu rock´n´rollovou metaforu, tak pokud Tony Hawk je Jimmy Hendrix, Christian Hosoi je Elvis Presley, Keith Richards a Jimmy Hendrix dohromady! Jednoznačně jeden z nejlepších sportovních dokumentů všech dob!

Duna (1984)

Bohužel jsem měl možnost vidět "pouze" 137 minutovou verzi a po jejím skončení mi okamžitě na mysli vyvstala otázka:" a kde je zbytek filmu?!" Z tohoto důvodu hodnotím pouze 3*. Pokud se mi někdy poštěstí shlédnout speciální 190 minutovou verzi, pak snad půjde přímou úměrou nahoru i celkové hodnocení. Přes určité příběhové "díry a propasti", způsobené finálním sestřihem bez lynchovy účasti, však musím vyzdvihnout působivou atmosféru, která okamžitě vtáhne do děje. Kapitolou samou pro sebe je pak samozřejmě hudba a ústřední motiv. Vizuální efekty na rozdíl od některých dalších zdejších komentujících nepovažuji za natolik zastaralé a rušivé, naopak bych řekl, že vcelku zapadají do zpracování a dobře dotváří atmosféru. Filmu by možná prospělo "hvězdnější" obsazení, ale ani tomu výslednému v čele s mladým Kylem MacLachlanem, nemám co vytknout. Celkově tedy silnější 3*. Vyšší hodnocení možná přijde s prodlouženou verzí.