• Pohádka

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Skvelý detektívny thriller s neznámymi tvárami a dokonale nehostinnou a mrazivou krajinou. Len na môj vkus príliš drsné a násilné, ale asi treba občas ukázať aj drsné stránky života.

Farmář hledá ženu SK (2010) (pořad)

Vždy ma prekvapí, keď sa nájdu ľudia, čo sa prihlásia do podobných projektov. Či už sú to osamelí farmári alebo nádejné farmárky, majú riadnu dávku odvahy, radi sa vidia v telke a svoje určite zohrajú aj peniaze. Ale robiť zo seba blázna pred celým Slovenskom? No neviem, neviem ale zábava je pri tom poriadna. Komentáre Michala Hudáka sú niekedy k pupukaniu. Ak chcela tv joj zábavnú show tak tentoraz jej to vyšlo.

Rob Roy (1995)

Nádherný film, nádherná krajina, herci,dialógy dokonca aj dabing skvelý. Tim Roth to zahral tak, že som ho skutočne neznášala a naopak celú moju priazeň si získala Jessica Lange a Liam Neeson.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Zo začiatku to vyzeralo na dobrú akčnú jazdu, bol aj vtip, ale časom mi to začalo pripadať ako film o prežití v divočine. Zbytočne dlhý film, no čo už, je to začiatok konca.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Vynikajúci film, len má tú smolu, že vznikol medzi Spoločenstvom a Návratom kráľa a tak je podrobený porovnávaniu. Je to hlavne akčné, oproti Spoločenstvu až prudko akčné,čo možno nie každému vyhovuje, vizuálne dokonalé, hudobne opäť krásne.

Admirál (2008)

Tak na tento najväčší ruský veľkofilm poslednej doby mi boli servírované upútavky celé dva mesiace. Takže nejaké očakávania rozhodne boli ale aj sklamanie. Jednak film bol každú chvíľu prerušovaný reklamou a jednak nefungovala to ako to malo. Bojové scény na mori boli fajn, ale láske medzi Alexandrom a Annou som neverila, nepresvedčili ma. Škoda, že film si budem pamätať najmä ako nekonečnú cestu vlakom.

Maminčin mazánek (2007)

Nezvyknem súhlasiť s jednoslovnými komentármi ale tentoraz to Marsello vystihol. Je to volovina, dalo sa z toho vyťažiť viac, rozhodne viac vtipu a menej trápnosti.

Cranford (2007) (seriál)

Jeden rok na malom meste. Zdá sa, že v podstate sa tam nedeje nič, ale deje sa tam toho až priveľa. Človek nevie čo má sledovať skôr. Či úpadok šľachty, či problémy chudobnej rodiny, či postavenie slobodnej ženy alebo vtipné príhody zo života cranfordských slečien. Nevtieravý humor, výborní herci, reálnosť prostredia to sú najväčšie plusy tohto mini seriálu.

Láska v bílém pekle (2004) (seriál)

Po skúsenostiach s Cranfordom som sa vrhla na ďalšiu minisériu z dielne BBC a Elizabeth Gaskell a zhliadla som ju za pár hodín. Spracovanie je veľmi dobré, prostredie priemyselného mesta nehostinné, herci dobre zvolení. Najväčšie sympatie má u mňa Brendan Coyle ako Nicholas Higgins a samozrejme Richard Armitage ako John Thornton. Takú charizmu, ktorá doslova na mňa skákala z televíznej obrazovky som už dávno nezažila.Tvrdý a drsný ako sever a pritom rozumný a dokonalý gentleman. Margaret zas mala v sebe slnko juhu a logicky sa v novom svete strácala. Protiklady sa priťahujú a bolo skvelé sledovať ako John /sever/ podmanený Margaret /juhom/ mení svoju tvár a ukazuje svoje city aj navonok. Jednoznačne musím priznať nebyť Richarda Armitagea tak zážitok je oveľa, oveľa menší. Škoda, že preklad názvu hádže toto dielo medzi telenovelské kusy.

Modré z neba (2008) (pořad)

Jednoznačne tento program hrá na city. Zámerne sú vyberané príbehy, ktoré človeka dojmú a chcú v ňom prebudiť ľudskosť. A u mňa sa im to darí na plnej čiare. Každý týždeň plačem ako dážď, ale aj napriek tomu je super pozerať sa na prekvapených a rozradostených ľudí. Našťastie ľudia ešte nie sú také svine a myslia občas aj na iných, nielen na seba. Čo sa týka Vila on sa na takúto reláciu hodí dokonale.