Ilhan

Skype: Ilhan_cz
LinkedIn: Ilhan

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 4.2.2019  10:27

Neupírám tomu slušnou originalitu, ale na mě možná až příliš komiksové, příliš bláznivé a příliš ukecané.

• 4.2.2019  10:26

Není to taková katastrofa, jak se vyprávělo. Je škoda, že film finančně propadl, asi bych se podíval klidně na další, zvlášť po cameu Maula (i když těch 20 let je i přes make-up na Rayi Parkovi fakt znát). Alden Ehrenreich si myslím, že to zvládnul dobře a postavu celkem vystihl - srovnávat ho s HF je trochu nefér. Na druhou stranu nechápu to nadšení z Landa, tenhle týpek mě tu vůbec nebavil. Celkově jsem rád, že film vznikl, za mě 65%.

• 4.2.2019  10:23

Hrozný kvalitativní propad a jen recyklace toho, co fungoval minule, bez invence, bez originality. A věřte, že je mi to fakt líto. Škoda, že nedošlo taky na nějakou původní písničku, protože ty nové těm starým bohužel většinou nestačí. Cameo role Dicka van Dyka rullez. Těsně po filmu jsem chtěl dát tři *, s odstupem ale jen 2.

• 4.2.2019  10:16

Z mého pohledu asi trochu lepší než jednička, nicméně na mě stále moc rozvláčné.

• 4.2.2019  10:16
    Blade Runner (1982)

Ani druhé zhlédnutí nepomohlo, pro mě asi navždy zůstane nepochopeným filmem.

• 4.2.2019  10:14

Za mě rozhodně horší než jednička. Scénář se nakonec svezl na ohraném tématu, což filmu u mě uškodilo nejvíc. A jak už někdo psal, v Disney světě pecka, z dělání si legrace z Youtube videí mohlo dopadnout líp, i když možná to zabil dabing. Musím ale tvůrce pochválit za ztrvárnění internetu. Zájímalo by mě kolik nápadů a námětů bylo nakonec zamítnuto, aby byl nakonec použit tento, který byl velice kreativní a za mě palec nahoru.

• 28.12.2018  20:09
    Bumblebee (2018)

Transformers šmrncnutí Železným obrem. Bumblebee si samostatný film určitě zasloužil a já jsem naprosto spokojený. Akce, zejména na konci, mohla být trochu velkolepější, občas logika trochu zahapruje, ale jsem ochoten to odpustit :-).

• 5.10.2018  23:01

Díky po dlouhé době za komedii, která se obejde bez nějakého pitvoření nebo obecně levného humoru. Téměř každá scéna vyvolává smích, i když se v ní skoro nemluví. Prostě skvělé vykreslení situace a herecký majstrštyk zejména Christiana Claviera Vás prostě musí pobavit. Díky a víc prosím.

• 4.10.2018  22:25

Naprosto generický akčňák. Neříkám, že se to nedá přežít ve zdraví, ale zelené plátno z toho jen kouká. Nikdy jsem snad nezažil, aby to digitální pozadí bylo tak vidět, scénáristicky také nijak moc nápadité, o strašném Jacku Quaidovi radši nemluvě. Jednou vážně stačí. 49%

• 4.10.2018  11:31

Na můj vkus už příliš infantilní a příliš pro děti. Dospělý divák už se na tom příliš nezabaví. Dávám sice stejné hodnocení, jako u prvních dvou dílů, kvalita však šla jistě dolů. 55 %

• 4.9.2018  16:22
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Oproti předchozím "Defenders" seriálům neskutečný guláš. Nevadil mi Finn Jones, ani ne tolik přehledné souboje, ale ten scénáristický maglajz. Chápu, že bylo potřeba toho stihnout hodně - představit postavu, dát jí nějaký příběh a hlavně udělat základy pro Defenders. Jenže kvůli všem těmto úkolům se seriál rozplizl do podivných, často epizodovitých linek, které nedávali funkční celek. 49%

• 4.9.2018  16:19
    Terminál (2004)

Scénář na můj vkus trochu haproval, ale jinak nemám co vytknout. Za ten tradiční, ale stále skvělý feeling, který dokáže Spielberg svým filmům dát, si ty 4 hvězdy zaslouží. 71 %

• 2.12.2017  14:51

Nečekaně krásný a dojemný film o proměně dobrého avšak osudem několikrát zlomeného člověka do starého protivného mrzouta a zase zpátky a o tom, že i ve stáří a za jakékoliv situace existuje důvod žít, pro co žít a pro koho žít a udělat pro to něco. Díky za ten zážitek, který tímto vřele doporučuji.

• 16.7.2017  22:42

Nostalgie je svině :). Nicméně příchod Strážců na velké plátno jsem předpovídal už před lety. Byla to jen otázka času, kdy ve všech Transformerech, Avengerech a dalších někdo uvidí potenciál v této téměř zapomenuté značce. Vyplnilo se, a proto mě o to víc mrzí, že si někdo nedal víc záležet. Má to svojí atmosféru, sympatické herce, celkem dobrou práci s postavami, naznačenou určitou mytologii, bohužel těch 100 milion na těch tricích není moc vidět. Schopnější režisér s trošku lepším scénářem by z toho dokázal udělat hodně dobrou záležitost a dost mě mrzí, že kvůli tržbám se plánovaných dalších fimů asi nikdy nedočkáme, protože ta značka na to má a i přes moje výtky se mi to prostě líbilo. Go Go Power Rangers!!! 70 %

• 1.7.2017  15:03

To je tak, když scénář na půl hodiny natáhnete na 90 minut, miliony zpomalovaček, opakovaných záběrů a celkově záběrů o ničem. Nelogický příběh na pět minut. Naprosto nechápu, proč někdo něco takového točil a že se někdo jako James Franco do toho uvolil. 10 %

• 29.6.2017  12:10

Slabších pět hvězd. Počítal jsem se čtyřmi, ale film mě i po několika hodinách nutí k zamyšlení a pořád ho mám v hlavě, takže si to zaslouží.

• 25.5.2017  12:47

Přidalo se na vtipu, ubralo na všem ostatním, což je trochu škoda. Přesto solidních 85 %.

• 27.2.2017  22:22

Něco tak bezpohlavního, zbytečného a bez nápadu jsem už dlouho neviděl. Režijně naprosto rutinní, scénáristicky úplně mimo a nezachrání to ani naprosto průměrný soundtrack, který si v klidnějších částech pomáhá s osvědčenými hity, ale v rozhodujících momentech se drží zpátky a neumí se prodat. Postavy naprosto o ničem, ani proklamovaní Deadshot a Harley Quinn mi vůbec nic neříkali, Joker totálně přehnaný a nevěrohodný. Prostě nechápu, co na tom někoho baví. Něco do sebe to má, dá se to bez problémů přežít, ale i ta nejhorší marvelovka (např. Incredible Hulk) je dvakrát lepší než tohle. Přijde mi, jak ostatní studia dokázaly téměř zničit některé marvelovské značky (F4, Daredevil), tam WB ničí celý DC vesmír. Jediné, co je ještě drží nad vodou je samotná DC značka, protože filmařsky je nemá co držet. I BvS byl lepší a to je co říct. Tohle zklamání na zklamání se jednou musí projevit i na tržbách a až se to stane, bude to bolet. Justice League nevěřím ani za mák, zvlášť po nemastném neslaném teasearu. 30 % BTW. Psemův komentář všechno vystihuje dostatečně přesně.

• 27.2.2017  22:14

Trochu slabší scénář, jinak téměř bez slabiny.

• 27.2.2017  13:23

Goodman zasloužil minimálně nominaci. Zejména ve srovnání s Hedgesem z Manchester by the Sea. Jinak skvělý příspěvek ke Cloverfieldu. Už se těším, co přijde příště a klidně zase trochu jiný žánr.

• 27.2.2017  13:06

Dobrý scénář, skvělé herecké výkony, i když nominiaci Lucase Hedgese upřímně nechápu. Z mého pohledu Kyle Chandler ve vedlejší postavě byl mnohem zajímavější. Musím se ale vyjádřit ke Casey Affleckovi. Neříkám, že nepodal skvělý, výborný výkon. Nemůžu se však ubránit pocitu, že tahle role mu byla napsána na tělo. Přesně se to hodilo k jeho hereckému projevu, který mě osobně obecně nepřijde nijak oslnivý. Tady si to ale sedlo do sebe a i Casey Affleck si díky tomu mohl dojít pro svého Oscara. Právě kvůli tomu ale radši dám přednost Denzelu Washingtovoni, který ve Fences předvedl skvělý výkon a má mnohem širší a zajímavější herecký rozsah než téměř vždy průměrně a stejně hrající Affleck.

• 11.2.2017  10:42
    Příchozí (2016)

Konečně film od Villeneuva, který se mi líbil. Poklidné scifi s fenomenální režií a úžasnou kamerou. Film se u mě dlouho držel mezi 4 a 5 hvězdami, nevěděl jsem kam se přehoupne. Scénáristická nepovedená hrátka s časovým paradoxem se ale moc nepovedla a diskvalifikovala pro mě tak Příchozí jak od pěti hvězd, tak od Oscara za scénář. 85 %

• 17.12.2016  10:07

Nemůžu si pomoct, naprosto vyražený dech. Ano, rozjezd je trochu slabší, ale jakmile se dostaneme do výcvikového tábora, začne se přitvrzovat, a jakmile se dostaneme do bitevního pole, jste přišpendleni k obrazovce, nelze se podívat jinam, atmosféra a napětí podpořené skvělým vizuálem, střihem a hudbou Vás naprosto vcucnou a nepustí až do konce. Nejsem fanoušek válečných filmů, většina, co jsem viděl, mě nebavila, ale tohle je jiné kafe. Režisérsky naprosto zvládnuté a skvělé. Díky, Mele, možná jsi idiot kvůli svým názorům, ale režisérsky jsi stále špička a doufám, že to uvidí i kritici a akademie. Myslím, že třeba až šest Oscarů by sis klidně odnést mohl. Ale uvidíme s nominacemi. Za mě každopádně 91 %.

• 17.12.2016  10:01
    Svatyně (TV seriál) (2008)

Tři hvězdy tomu naprosto sluší. Ano, občas mě to bavilo na čtyři, ke konci čtvrté série už spíše na dvě, triky, některé dějové zvraty a naopak zkratkovitý děj člověka drží v silně televizních mantinelech. Jak už psalo více lidí, některé diváky tyto věci nejspíš odradí, pokud se však nad to dokážete povznést, dostanete slušný seriál se sympatickými postavami, s dobrým námětem, který je dobře rozvíjen, a často i gradujícím dějem, při kterém můžete mít zažít úžasnou seriálovou vlastnost, kdy Vás to nutí pustit si další a další díly, abyste věděli, co bude dál. 65 %

• 17.12.2016  09:52
    Podoba ticha (2014)

Sice asi nenapíšu nic nového. Nicméně to, jak někteří lidé dokážou mluvit o takových hrůzách, které prováděli, zcela bez ostychu, otevřeně a ještě předvádí, jak to všechno dělali a to pod rouškou toho, že oni jen vykonávali co museli, protože bránili svoji vlast či co, je neuvěřitelné. Souhlasím s jedním komentářem, že takové dokumenty by se měly pouštět na školách, aby děti/mladiství věděli, že svět často není hezké místo a jsou lidé schopní čehokoliv, zvlášť když jsou zfanatizováni nějakou bláznivou ideologií. Co mě ještě dostalo, bylo jak Adi přesto, že se ho to celé týkalo dokázal zůstat nad věcí a do konce si s člověkem, který se na tom podílel, dokázal podat ruku. Přestože už jde o starého člověka, asi bych to nedokázal. Možná díky tomu, že Adi se narodil až dva roky po bratrově smrti rukou těchto lidí, byl schopen najít správnou míru zainteresovanosti, aby se nebál do toho trochu šít a zároveň být schopen snad i odpustit. Způsob zabíjení jsem neviděl, dávám však na pomyslný seznam. 70 %

• 19.11.2016  12:52

Konečně plnohodnotné pokračování, návrat ke kořenům. Na jedničku to sice nemá, ale návrat Diesela filmu očividně prospěl, zase máme cool akci i honičky, správnou atmosféru a starou skvadru pohromadě. Je jen škoda předchozích dvou filmů, kvůli kterým se čtyřka musela trochu těžko roubovat na původní sérii a scénáristicky je to občas vidět. To je sice určitý zápor, ale nedávám ho tvůrcům ke škodě, protože nějak se s tím popasovat museli a zvládli to ještě dobře, zvlášť spojení s Tokio Drift se celkem povedlo. Těším se na další díl, možná u dnes večer :). 70 %

• 19.11.2016  12:42

Pro mě osobně sympatičtější než dvojka. Nejde už aspoň o to přiživit se na jedničce, ale jít svou vlastní cestou, ukázat trochu jiné závody, změnit prostředí a kromě nadupaných aut se dočkáme i té akční vedlejší linky, která tomu dodává trochu dějový šmrnc než jen obyčejné závody. A minimálně jednu další výhodu tenhle film má: našel k sérii Justina Lina, což, jak se později ukázalo pro vývoj celé série, bylo stežejní. A závěrečné cameo, no co dodat, prostě Vin je Vin a alespoň tu máme nějaké napojení na předchozí děj, který je ještě mírně rozvinut ve čtyřce. 60 %

• 19.11.2016  12:38

Naprosto zbytečné pokračování. Jednička byla úspěšná, tak honem upíšeme jednu z původních hlavních postav, nacvakáme k tomu jakž takž scénář a honem před kameru, ať se peníze sypou. Jo, není to zlé, ale s atmosférou z jedničky to nemá nic společného, je to jen uměle naroubovaný děj, aby se něco dalšího natočilo. Až čtyřka ukázala potenciál původních postav. 50 %

• 19.11.2016  12:36

Dnes už nesmrtelná klasika. Automobilová atmosféra na Váa na začátku foukne a do konce se Vás nepustí a je to čím dál lepší, protože čím více poznáváte postavy, tím více si je oblíbíte a fandíte jim. Kdo z chlapů kdy nesnil, jak se stará o svůj bourák, kolem se pohupuje banda kočiček, které Vás obdivují a do toho Vám hraje super hudba. Tohle prostě neomrzí. 85 %

• 17.9.2016  13:23

Těžko uchopitelný film, ve kterém se prolíná několik dějových linií, které spojuje jediná věc a to hlavní postava, spisovatel Dan Dark. Ze začátku se ztrácíte a nerozumíte tomu, pak tomu začnete přicházet na kloub a pak už Vás zajímá, co Vám každý z dějů dalšího prozradí o hlavní postavě, abyste pochopili její postoj a chování. Přestože to nevypadalo, tak mě film svojí strukturou nakonec velmi zaujal, a proto dávám celé 4 hvězdy, jinak však 70 %.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15