Anonym (2011)

Myslím, že Emmerich překvapil všechny, kteří si ťukali na čelo, když se dozvěděli, že chce režírovat takovýto film. A on opravdu nezklamal. Film ubíhá svižně, nikde nezaškobrtne a udržuje diváka v napětí, kam tahle zajímavá upiklená zápletka povede. Je velká škoda, že to byl takový komerční propadák. Ne kvůli pokračování, to by z charakteru filmu mělo pramalý smysl. Hlavně kvůli Emmerichovi, který natočil pro něj nečekaně netradiční a kvalitní film, ale kvůli těm výdělkům ho to spíše poškodí. Zvláštní to dnes filmový průmysl a svět celek též.

Planeta opic (1968)

Škoda, že jsem od začátku věděl, že Spoiler Alert!!!, se to odehrává na Zemi, End, takže mě ten konec zas tolik nedostal, ale i přesto ten konec je tak skvěle natočený a dává světu tak ohromné varování, že to se mnou stejně výrazně hnulo. Je to klasika, to se musí uznat, přesto se tam občas najde nějaký ten zádrhel. U mě to budou tak akorát čtyři hvězdy.

Strom života (2011)

Malick opět nezklamal, tedy alespoň stylem vyprávění ne, protože jsem dostal přesně to, co jsem očekával a čeho jsem se bál. Malick se buď už úplně zbláznil, nebo z něho magořím já, to fakt nevím, protože nacpat do filmu asi 18 minut jen přírodních úkazů (asi 21. - 38. minuta filmu), to se jen tak nevidí. Když jsem poprvé slyšel o natáčení tohoto filmu, zapřísahal jsem se, že se na něj dívat nebudu a vidíte to. A moc dobře jsem věděl proč, tohle mi prostě nesedí. Lepší než Nový svět, asi tak na stejné úrovni jako Tenká červená linie. U mě tedy nic moc.

Chico a Rita (2010)

Na jednu stranu se tomu musí přičíst k dobru opravdu zajímavá animace, která je taková nečekaně hodně prostorová, skoro bych se chtělo říct 3D :D, ale to zas ne. Potom hodně potěší, jak dospěle ten film působí, na to že jde o animák. Zápletka je bohužel na úrovni Ordinace v růžové zahradě a jen konec to trochu po tom všem zachraňuje, viz. politické změna na Kubě atd. To tomu dalo trochu větší a zajímavější rozměr. Potom konečně zcela zazpívaná Lily (Rita) byla úžasná. Jen by mě zajímalo, co opravdu vedlo Ramona k tomu, co udělal. Btw. nejzrušivější animovaný girlfight ever :D. 69 %

Kung Fu Panda 2 (2011)

Co k tomu říct, po mém NEnadšení z jedničky jsem na dvojku díval ze dvou důvodů. Zaprvé nominace na Oscara, zadruhé účast van Damma, který však za celý film nadabuje asi dvě věty (wtf?). K samotnému filmu. Jak říká většina, příběh nám hodně prořídnul, víc se ale zase soustředí na postavy a na emoce. Humor už není tak dobrý jako v jedničce (a to mě nijak zvlášť ani v jedničce nebavil), nebo je už prostě naprosto vyčpělý a neustálé opakování podivných držkopadů musí jednou omrzet. Potom mě dost zarazilo, že si z Poa jako neporazitelného dračího bojovníka pomalu každý udělá dobrý den. Dá se říct, že Kung Fu Panda nese všechny znaky béčkového akčního filmu 80. let, (ne že by to pro mě bylo špatně), protože souboje patřily vždy k tomu, co se mi na Kung Fu Pandě líbilo a akčňáky z 80. mám rád. Hlavní věc, kterou musím pochválit, je hudba. Tohle je typický příklad filmu, kdy vám hudba udělá půlku zážitku, aspoň pro mě. Zimmer s Powellem je neuvěřitelná dvojka. Scéna, kdy Po vzpomíná na své rané neradostné zážitky z dětství, chytí tu kapku, najde "Inner piece" a do toho hraje tak úžasná hudba, že se tohle stalo ihned mojí oblíbenou scénou. Vezmu-li to kolem a kolem, objektivně je asi dvojka horší než jednička. Subjektivně (zejména díky hudbě) je pro mě dvojka o pár procentíček lepší. 69 %

Život kočky (2010)

Na jednu stranu je hezké se podívat čas od čas na něco odlišného od dnešních anime filmů. Na druhou stranu zdejší animace není nic světoborného. Na animovaný film netradiční krimi příběh zasazený do atraktivních pařížských uliček. Kostra příběhu odhadnutelná po prvních 10-15 minutách a sem tam trochu nelogičnost, ale to se u animáků asi dá přehlédnout. Jinak si ale nemůžu stěžovat. 69 %

Den před krizí (2011)

Perfektně obsazený film zasazený do nepříliš vzdálené minulosti začátku hypoteční krize v USA. Je zajímavé podívat se na to také z pohledu hlavních účastníků, tedy jedné z investičních bank, která zjišťuje, že celý dosavadní systém obchodu je špatně a chce to rychlou a bolestnou (pro někoho až příliš) reakci. Bettany, Baker, Irons a zejména Spacey jako by se pro tuto roli narodil. Tihle čtyři ukázali, jak dokáží převýšit všechny ostatní na place, přičemž u Bakera tipuju, že mu ta role jen sedla. Každopádně velice potěšila účast Ashley Williams a jediné co mě mrzí je, že jediná více vykreslená postava byl Spacey a to vlastně jen kvůli té metaforické scéně na konci. To je ale jediná výtka a můžu prohlásit jen to, že tenhle film se mi opravdu líbil.83 %

Jeden musí z kola ven (2011)

Mark Strong to řekl přesně: "Absolute madness". Tohle je tak šílená motanice, že jsem se v tom do konce filmu nezorientoval. Jediný moje zjištění z filmu je, že tam byl zrádce, kterého našli a dopadl jak dopadl. Jakým způsobem se k tomu všemu ale došlo, tomu do teďka nerozumím. Spousta flashbacků a přehršel postav nedává šanci najít záchytný bod v tom zamotaném ději. Chvíli jsem nevěděl, jestli jsem v přítomnosti, nebo v minulosti. Ze všech postav jsem si zapamatoval jméno asi tak dvou, jinak jsem nevěděl o čem se mluví. Možná to bylo i tím, že film vůbec nedokázal udržet mou pozornost. Věřím tomu, že scénárista to napsal dobře a na papíře by to dávalo celkem dobrý smysl, ale režisér z toho udělal takový neskutečný guláš, že to téměř není ke koukání.

Turínský kůň (2011)

Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Jestli tam bylo nějaké poselství, tak mě obloukem minulo. Buď jako buď, můj šálek to tedy není a nikdy nebude. Holt jen pro fajnšmekry. Nějakých 60 % za..., já vlastně ani nevím za co. Prostě to tak nějak cítím. Popisovat to opravdu nemá cenu a dokážu pochopit ty, kteří tomu dají 5 hvězd i odpad. Btw. Taky jste se tak báli, že toho koně na konec zamordujou a snědí?

Zkus mě rozesmát (2011)

Sandlera mám čím dál tím radši a Jennifer, no to ani komentář nepotřebuje. Roddickovo cameo s "I love Justin" na krku dokonalé a co dodat. Jak psali mnozí předemnou, tak pohodových filmů na světě opravdu mnoho nenajdete.