Záměna (2010)

Nevím, zrovna tohle mi nepřišlo zdaleka tak rutinní, jak to tu mnozí tak často nazývají. Měl bych pár výhrad, ale závěr se mi opravdu líbil, Jennifer, Jason i Jeff hrající ve velice příjemné poloze a 56 % (hodnocení ke dni15.01.12) mi přijde trochu málo. Takže 70 % a dávám nahoru.

Šéfové na zabití (2011)

Neskutečně zábavná záležitost. Skoro se mi chce říct, že jsem se roky takhle nepobavil. Představitelé šéfů jsou bezkonkurenční od výborného Spacey až po neuvěřitelně sexy Jennifer. Z ústřední dvojice byl vyloženě nejslabší Dale, zato Bateman je táhnul tak, jak to umí jen on. Jeho herectví se mi líbí čím dál tím víc. Korunu tomu nasazuje "pirát" Foxx. Až na pár scén, viz. kennyho výstup v baru, nemám co vytknout. 90 % a pět hvězd pro komedii ode mně po hodně dlouhé době.

Poslední skotský král (2006)

Nemůžu si pomoct, a ne že bych Whitakerovi Oscara nepřál, ale tohle moc hlavní role nebyla. Jestli měl někdo hlavní roli, tak to byl McAvoy. Whitaker měl možná titulní roli, ale nikoliv hlavní. Je vidět, že když akademie chce, tak jde letos. Jen pár malých postřehů, Whitaker i McAvoy úžasní, atmosféra ke konci již pěkně hutná a děsivá. Gillian Anderson větší kočka než kdykoliv předtím a co Heffes provedl s hudbou, to byla prostě nádhera. Ze začátku tak veselá a optimistická a ke konci zase náléhavá a napínavá a úplně nakonec tak úžasně ovolňující. Děkuju pěkně. 85 %

Můj nápadník je vrah (1995)

Taky vám přijde, jako by hlavní postava byla psaná podle Kevina McAlistera? Jen o pár roků navíc a mírná lobotomie. Jinak taková zvláštně atmosférická černá komedie.

Drive (2011)

Opravdu intenzivní, až hypnotický film, ale bohužel ne stoprocentní, pro mě spíše 85%. Gosling i Refn by si určitě zasloužili minimálně oscarovou nominaci. Naopak Perlmanovi jsem v tomhle filmu nevěřil ani nos mezi očima. Doufal jsem, že si Christina Hendricks zahraje přecijen delší dobu, najde se pár nedotažeností a občasné posuny v ději jsou trochu zmatené, přesto ale chápu, proč kolem tohoto filmu panune takové nadšení a kdyby to neskončilo jen těmi nominacemi, tak bych se vůbec nedivil. To co dokáže Refn vytvořit za atmosféru a napětí ve scénách, kde by je člověk opravdu nečekal, je až neuvěřitelné. Budu mu muset věnovat svoji pozornost v příštích měsících.

Noc hrůzy (2011)

Je to škoda. Kvůli traileru jsem se na tenhle film fakt těšil. První hodinku je to příjemně hravé, atmosférické a Colin Farrel (opět) kurevsky cool. Co ale z toho, že od chvíle, kdy Tennant odhalí svou pravou tvář a na scéně se znovu objeví McLovin, jde všechno postupně do kytek. V tu chvíli se dostává ke slovu tak nehezká a podprůměrná akční rutina, že by to snad i Uwe Boll natočil líp. O tom závěrečném dobrokoncovém megaklišé radši nebudu ani vyprávět. Hodina splnila do puntíku má očekávání, zbytek už je spíš parodie na film.

Zkažená úča (2011)

Jason Segel zachraňuje co se dá, na druhou stranu asi nejotravnější a nejhorší role Justina Timberlakea.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Jsem rád, že tohle můžu udělat u jedné z největších klasik světové kinematografie. "CHECK" :)

Za zvuků hudby (1965)

Film, který jsem si každou další minutou více a více obliboval. Asi po dvou hodinách jsem měl strach, aby mě ten konec nezklamal a nezkazil celý ten zážitek, třeba jako u My Fair Lady, ale nestalo se a já zažil jednu z nejnapínavějších filmových chvil ever. Kdo viděl, rozhodně ví, o čem mluvím. Je to film, se kterým jsem se naladil na stejnou notu a každý moment, každý tón, každou úžasnou píseň si užíval až do konce. Nezapomenutelný a s klidem můžu prohlásit, můj nejoblíbenější muzikál. 100 %

My Fair Lady (1964)

Nemůžu si pomoct. Písničky jsou sice hezké, ale nic co by si člověk nějak oblíbil. Audrey Hepburn hraje sice hraje úžasně, ale poslední hodinu už nemá co, protože ta hodina je naprosto zbytečně natahovaná a ničí dojem z celého předchozího filmu. Po plese se to všechno láme a jde do kytek. Původně jsem dal 4 hvězdy, po zkouknutí The Sound of Music, kterému mimochodem My Fair Lady nesahá ani po kotníky, snižuju na tři. 65 %