Pán prstenů: Prsteny moci - Odchody (2022) (epizoda)

Ono to tu původní atmosféru má a já jsem moc spokojen. Vůbec nevadí, že to plyne pomalu. A zdejší vlna kritiky, to je jen klasická lidská vlastnost jít s davem a přitom na to každý pořád kouká 😉. Zkuste někdy přemýšlet sami za sebe bez ohledu na ostatní.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Super, ano je tam pár drobností(scéna na koni je zvláštní ústřel😁), ale ty přebije výprava a pomalé posouvání příběhu a když to porovnám s Rodem draka, tak je to o třídu výše ve všem.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Překvapivě velká spokojenost. Na původní trilogii to nemá, ale jinak efekty, hudba, herci perfektní s výjimkou krále elfů, ten na mě malinko působí, jak z parodie😊. Jsem zvědav na celou sérii, snad tomu nedojde dech a nebo to nezabijí nějakými nelogickými kravinami. Určitě drobnosti, by se našli, ale první díl nad očekávání. P.S. nemyslím si, že by to s těmi tolik propíranými rasami byl problém, musím říct, že jsem to tolik nevnímal. Ale samozřejmě, kdo hledá najde...

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Druhá řada Zaklínače bez Zaklínače. Jak už bylo zmíněno vícekrát, první epizoda jede v duchu 1. Série, která se mi moc líbila. Ale od druhého dílu začíná bláto, že kterého už se to nevyhrabe. Geralt je ve srovnání s ostatními zaklínači bohem, protože ti kromě drsné mluvy nic nepředvedli. Potvory naprosto nesmyslně digitální. Jak kdyby to od druhé epizody přebral někdo koho to už nebavilo.... Je to škoda, zklamání v porovnání s 1.serií je veliké.

Sexuální výchova - Série 3 (2021) (série)

Je to pořád fajn, chápu že asi nějaká škola v Anglii takhle vypadá, i když některé scény jsou už zbytečně přehnané... Scéna s autobusem, soulož na veřejnosti, koza a vůbec někdo že scénáristů má problém s fekáliemi... To nejsem žádný puritán, ale zde to bylo strašně na sílu a úplně zbytečné a hlavně pro mě málo uvěřitelné.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Reference obsahuje SPOILERY. S01: Napínavé hned od začátku, ale jak už tu bylo zmíněno, nelogického chování je prostě tak moc, že se to nedá přehlédnout. Kdyby profesor složil tým, že skupiny Srbů a následně by této labilní skupině, která akci prováděla, rozdal peníze, tak ok. Ale proč geniální mozek vybere lidi, co se pořád hroutí a za minutu se chovají zase obráceně. Tokyo ani nemá cenu komentovat, ta je tam jen, aby každého srala. Debilnější postavu už jsem dlouho neviděl. S02: Menší počet epizod tomu jen pomáhá, bohužel se více brečí a více hraje na náhodu a návrat do banky, je co se týká motivace a provedení, nejdebilnější scéna. Nicméně obě série koukatelné a kdyby se to přepsalo a více se stříhalo, byla by to bomba. S03, S04: Nedokoukáno, nemám ani sílu rozebírat. Prostě parodie na první dvě série. A samozřejmě natočeno, jen kvůli penězům....

Tenet (2020)

Připadalo mi to jako by to natočil nějaký Nolan revival.  Hudba uřvaná a nezajímavá, hlavní dvojice nestála za nic a ještě navíc pro mě krajně nesympatičtí herci, guláš který mi na konci do sebe ani nezapadl, některé scény pozpátku byly spíš směšné. Prostě vše, co jsem měl na Nolanovi rád, jsem tu neměl. Asi by to chtělo, aby si natočil něco méně-rozpočtového a nebo si radši ještě počkal. Za mě nejhorší Nolanův film a veliké zklamání v kině.

Jumanji (1995)

Film mého dětství, dobrodružná akce plná skvělých nápadů:)