X-Men: Poslední vzdor (2006)

Bred Rattner ubral keců a přidal spoustu akce. Možná trošku škoda.

X-Men 2 (2003)

Kvalitou se určitě vyrovná prvnímu dílu. Je hodně vidět, že oba díly točil stejný režisér.

X-Men (2000)

Jedinou chybou, kterou bych na tom viděl, je fakt, že ti dva záporáci (uřvaný dlouhovlasý týpek a žabí muž)byly dost debilní typy. Předsavil bych si tam trošku inteligentnější protivníky.

Underworld: Evolution (2006)

Není o nic lepší ani o nic horší než první díl. Jen mi neleze do hlavy, proč Marcus (jak uvedli ve filmu, William byl uvězněný mnoho století a Amelia, Viktor a Marcus se střídali ve vládnutí co sto let) začal bratra hledat až po tak dlouhé době a proč musel chtě nechtě zabít všechno a všechny, co na své pouti za bratrem potkal - no ona by to byla asi úplná nuda, kdyby je nachal žít. Ovšem vypadal dost šíleně, když se proměnil v létajícího zmetka. Těším se na třetí díl, protože po sobě konečně přestanou střílet a doufám, že se alespoň budou pořádně řezat.

Underworld (2003)

Nápad postavit proti sobě sobě upíry a vlkodlaky nezní zase tak špatně. Ovšem náboje s tekutým stříbrem a jejich obdobná úprava s ultrafialovým cosi??? Hovadina! Vlkodlaci jsou v lidské podobě dost zajímavé typy - těm bych to i věřil, ale přehlídka "sucharů" v řadách upírů? Vždyť by měli problém zabít mouchu. Teda s výjimkou Viktora - ten měl alespoň nějaké charisma. Selene v podání Kate Beckinsale byla opravdu hodně sexy. Na to jak měl Wiseman malý rozpočet to zase nedopadlo tak špatně.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Tyhle dvě monstra si tak podprůměrný film nezaslouží. Zlé, velmi zlé. A nasralo mě, že první dva predátoři zařvali až moc jednoduše a rychle vzhledem k tomu, že to mají být vesmírní lovci.

Predátor (1987)

Film napínavý od začátku až do konce. Snad jediný akční film Arnolda, kdy neměl navrch, ale solidně dostával přes držku. Predátor už asi navždy zůstane můj nejoblíbenější emzák. Některé záběry sice nejsou pro slabší povahy, ale hold k takovému lovci, jakým predátor bezpochyby je, se musí najít nějaký ten chlap stažený z kůže a pověšený na strom.

Vetřelci (1986)

Horor jak má být. Sice trošku pomalejší rozjezd, ale jak se všude kolem začnou rojit vetřelci, tak to stojí za to. Atmosféra hustá, že by se dala krájet. Možná trochu zbytečné zabývat se malou holčičkou, ale i tak pořádná řežba. Obzvlášť vydařený byl nápad postavit nasranou Ripleyovou proti nasrané královně jako v podstatě sobě rovné.

Vetřelec ³ (1992)

Snaha o napodobení prvního dílu (alien pomalu, ale jistě, likviduje jednoho po druhém) už není tak povedená.