Válka ve Vietnamu - Na hřbetu tygra (2017) (epizoda)

Riding the Tiger, jak výstižný název! První zapojení američanů do války. Skvělá hudba, skvělé komentáře a zachycení nálady. První vítězství, válka je zábava a návyková droga. Dokazování si dominance. Tohle američanům namočilo čumák. / Strašně ubohé sledovat, že vůbec nikoho nezajímá lid a upálení mnichů taky vyšlo na prázdno. Výživný díl.  10/10

Válka ve Vietnamu (2017) (seriál)

Parádní dokument, který objasňuje každý aspekt války až do detailu. Pro mě osobně to bylo strašně poučné, protože naší generaci tato událost už minula. A přesto bezesporu ovlivnila chod ameriky / lidstva na dalších mnoho let. Více než jsem si doposud myslel! Dokument je precizní. Servíruje všechny události a reálné data, ukazuje na pofidérné lidské charaktery, na hrdiny, na krutost války i na pár okamžiků lidskosti a v ničem se přehnaně neutápí. Každému se po dosledování budou honit v hlavě (měly by) otazníky proč, proč se to stalo a nešlo tomu zabránit? Možná, že šlo, ale historie má tu vlastnost, že se opakuje. Není to poprvé a není to naposledy. Ale někdy se ukazuje, že i tak (na první pohled) zbytečné násilné negativní  události v dějinách lidstva nakonec přinesou něco pozitivního do budoucnosti. Emoce z toho všeho jsou silné a změny jsou větší a trvalejší. I to je jeden z mnoha pohledů ke kterému dokument inspiroval. Nakonec jediné negativum je časová náročnost. Myslím, že to šlo o malý kousek zkrátit.   9/10

Útok z hlubin 3 (2020)

Wow tohle bylo cool, béčko ale cool. Přesně takový nenáročný zážitek se žraloky jaký jsem hledal. Popravdě mě nenapadlo, že v uvozovkách odpadní filmy mají šanci u zarputilého hledače dokonalosti. :) Uvědomil jsem si, že i béčka mají co nabídnout. Herecké výkony nejsou tak precizní, ale jsou neokoukané a nepředvídatelné. Mnohdy spíše směšné, ale v některých typech filmů, jako třeba zde, to vůbec nevadí. Diva Tania Raymonde to doslova zabila.  6.5/10

Hacker (2015)

Našel jsem pár důvodů proč jsem filmu chtěl dát šanci. Hodně věcí bylo ok. Mannův atmosférický styl se mi líbí. Zpomalené záběry v kombinaci s hudbou jsou hluboké. Na dva hlavní herce se dobře dívalo. Chris Hemsworth + Wei Tang ! Bohužel scénář - jádro filmu, je totálně ubohý a závěr to jenom podtrhne. Kdyby byl scénář alespoň béčkový, tak je to mega dobrý film. Každopádně i tak mohu doporučit. Příjemný film.  4/10

Vychováni vlky - The Beginning (2020) (epizoda)

Pořádně zvrhlé. Seriál je pro zvrhlé. Co jste čekali, že vyleze malý černoušek? Poslední díly bych charakterizoval: scifi: -10, akce: -10, logika: -10, mysteriózno: +10  --  6.5/10

Vychováni vlky - Raised by Wolves (2020) (epizoda)

Celý svět netrpělivě očekává rasové a genderové obsazení. Bílý a černý android, to je jasná volba. Máma feministka, otec podpantoflák. Nový inverzní svět. Ještě mohli nechat rodit tátu. Pro tentokrát ho ušetřili. Seriál nechutně zapadá do roku 2020. Scifi je dokonalý inkubátor, kde si můžeme otestovat podobné zvrhlosti. Aby toho nebylo málo tak zde figuruje superžena, která rozmetává muže na cucky. Uspokojivé že...  8.5/10

Vychováni vlky (2020) (seriál)

První díly byly naprosto ohromující. Poměrně netradiční námět. Svěží vizuální stránka, svěží hudba. Nepředvídatelnost. Velký potenciál. Dále to šlo z kopce. Našlápnutou atmosféru začala kazit nekonečná kouzelná školka s Dádou androidkou a o dost slabší vedlejší dějová linie s Ragnarem, který je v seriálu jako pěst na oko. Nejhorší na tom je, že se děj na tomhle zaseknul. l-l_l-l No nic, tím pádem se jedná zbytečně o třídu horší seriál, ač stále bezpečně nad průměrem. Problém vidím v tom, že nás zase nalákali na sexy začátek a pak vyřadili. Řeknu to ještě jinak, z počátku seriál vypadal jako pořádné scifi se vším co k tomu patří, včetně solidních efektů. Zhruba od třetího dílu se však přestaly dít zásadní věci a děj se smrsknul na péči o děti a survival story v poušti. Trochu podraz. l-l_l-l No nic, sklopit hlavu a lízat co je k dispozici. Když už nic tak to byla hypotetická studie - co by kdyby - od A po Z. Bylo nakousnuto spoustu filozofických otázek. l-l_l-l Ke konci první série to už už vypadalo, že se v tomto ohledu někam posuneme, směrem od těch přízemních záležitostí a pak androidka vyleze zbouchnutá. Místo prozkoumávání vesmíru se bude rodit.  6.5/10

Tenet (2020)

Nolan se jednoznačně vyhranil. Žádný kompromis pro průměr. Prostě a jednoduše to nejsložitější co se dá zrovna natočit. Tak trochu sado maso. Lidi to nechápou a nemají ten správný zážitek, ale pořád na to chodí do kina (možná*) a přemílají o tom, že viděli složitou blbost. V roce 2020 je potřeba pořádně vybočit a udělat rozruch na sociálních sítích a to se daří i projektům (filmům) o kterých si v duchu myslíme svoje. Naštěstí nehodnotím filmy podle kritérií, které stejnak nejdou ani vymyslet. Hodnotím podle pocitu. << >> Tak strašně rychlé, akční, cool a mega chytré až to je ...st, která nudí, uspává, štve a nakonec z toho není ani to wow. Sorry jako. << >> První kámen úrazu vidím v tom, že si každý hned vytáhnul Inception a postavil vedle. Ouch. Druhý problém je, že ač je Nolan génius, tak se nevyhnutelně opakuje. Má svůj styl, ale dvakrát stejný vtip nezní tak dobře. Kdyby vznikl Tenet jako první a Inception jako druhý, možná by to bylo naopak. V neposlední řadě, mi vadila délka filmu. Super nudné a pomalé pasáže versus svižné tempo, které se nedá skoro ani pobrat. << >> Pozitivum je naopak super skvělá hudba, která drží atmosféru kde se dá. Námět je samozřejmě zajímavý. Někoho bude bavit dělat analýzy filmu a některé pasáže si pustí několikrát. << >> 6.5/10

Gentlemani (2019)

Ale jo, ujde to. Chtělo se mi napsat něco škaredého, ve stylu, že jednou za pět let se smíchají top herci a jednou za dvacet let z toho vznikne kultovní záležitost. Beru zpět. To by byla blbost. Je to vtipná a osobitá gangsterka. Každá postava má tak trochu svůj styl. GR má svůj styl. A Colin je jako vždy odzbrojující. Je to ok.  8/10

Serenity (2005)

Důstojné završení předčasně ukončeného seriálu Firefly. Námět je ok, ale děj je bezzubá strojová honička za tím, aby se podařilo do filmu všechno nacpat. Totálně chybí atmosféra. Výběr hudby a efektů zaráží celkovému pocitu z filmu nůž do zad. Při sledování jsem necítil žádné emoce. Žádné napětí, ... nic. Od začátku do konce se kolébá ve stejném tempu. Kdybych hodinu spal tak se probudím na stejném místě.   3/10