Captain America: Občanská válka (2016)

Urputně se v tom snažím najít všechny možné pozitiva, ale je to těžké. Řekněme, že se mi více líbí samostatné filmy super hrdinů, než skupinové setkání (Avengers). Mám pro to více důvodů. Je tu příliš mnoho postav v příliš rychlé akci, která nedává smysl. Vytváří to v mysli chaotickou barevnou čmouhu. Místo psychologie postav je to spíše o akci a boji proti nějaké stupidní entitě. Dobře, v tomto díle malinko překvapili s tím, že je poslali proti sobě. 2.5/10

Mr. Robot - Série 2 (2016) (série)

První díl je opět hodně výživný. Ukazuje se, že některé problémy se vyřeší samy. Ukazuje se, že ti nejúspěšnější napříč obory jsou mnohdy tak trochu antisociální blázni. Poškozené osobnosti, bez závazků, bez zodpovědnosti, ani za svůj život. Mnoho zoufalých myší zahnaných do kouta. / V druhém díle, nejlepší monolog o náboženství EVER. Tohle znovu posunulo seriál nahoru. / Řeší se tu opravdu surové, ale i praktické záležitosti. Jak se třeba vypořádat s majitelkou bytu. Ke každé takové brutalitce fajn song. / Ke konci to už však začíná být příšerně překombinované. 9/10

Mr. Robot - Série 1 (2015) (série)

Hned první scéna byla skvělá. Scéna z druhého dílu, hození ze zábradlí, je asi nejikoničtější z celého seriálu. Pak nastoupily drogy a nechutnosti. / Výborný soundtrack a filozofické vsuvky. / Ukazuje se, že mnoho postav neví co chce. Jsou zmatení až z toho bolí hlava. Je to pohled na lidstvo dneška. Proto moje nejoblíbenější postava je cílevědom(á í ý) Whiterose. :) 8.5/10

Mr. Robot (2015) (seriál)

První dojmy: Od prvních sekund mě seriál vtáhnul. Námět je přesně co jsem hledal. Cítil jsem velký potenciál a postupnou gradaci správným směrem. / / Negativa: Po pár dílech se dostavilo menší zklamání. Ponořil jsem se do seriálu o hackerech v pravém slova smyslu, jenže děj se postupně překlenul do kriminálky se spoustou nevyžádaného násilí a do pseudo dokumentu o drogové závislosti a schizofrenii. V mnoha scénách je seriál na stupni hardcore. Snesu toho hodně, ale tohle je už pod čáru. Nechutné, nechutné a nechutné. / /  Pozitiva: Neprozkoumané teritorium. Neokoukaní herci. Příběh na více úrovních. Příběh jednotlivce je promíchán s globálními problémy. Možná se už opakuju, ale příběh za tím vším je to co dnes chybí nejvíc. Mr. Robot má silný příběh a dokáže vzbudit hluboké a trvalé emoce. Ne ty běžné, umělé, povrchní. / / Závěr: Obrovskou zbrání seriálu je oscarový herec v hlavní roli, která mu naprosto sedla. / / Poslední série byla geniální. Emotivní a geniální. Takový mindfuck jsem už dlouho nezažil. / / Je jasné, že to nejlepší ze všech žánrů se pomalu a jistě přesouvá do světa serálů. Karta se obrátila. / / S01: 8.5/10 / / S02: 9/10 / / S03: 9/10 / / S04: 10/10 / / 10/10

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Po více než 20 letech, po více než pěti zhlédnutích... Stále nejsem úplně objektivní a ani nebudu, ale mám mnoho srovnání a hlavně odstup času. První JP je bezesporu legendární počin, ale na druhý díl se totálně zapomnělo, zbytečně je házen do koše. Stejně jako dnes, tak i před XX lety tam byla pachuť z toho, že se točily navazující díly především kvůli výdělku. De facto to je téměř stejný film s pár "odlišnostmi". Jiný ostrov, více druhů dinosaurů apod. Některé scény, jako třeba demolice vozidel T-Rexem, byly záměrně zopakovány. V tomto směru si film naběhl. Takže v tomto bodu bude hodně protichůdných názorů a nesouvisí to tak úplně s kvalitou filmu jako takového. Je více přímočarý a akční, protože úvod už máme za sebou. Myslím, že hlavní myšlenka byla dostat se co nejrychleji z bodu A do bodu B, respektive z ostrova do civilizace a to se povedlo. Největší slabinu vidím v tom, že v druhé polovině je děj jedna velká akce, která není prostříhána s jinými pasážemi. Nepůsobí to tak kontrastně a harmonicky jako v jedničce. Navíc je hodně scén v noci, což nemám vůbec rád. / Podtrženo a sečteno, dnes nad filmy více přemýšlím. Vidím více nedostatků, ale i více pozitiv.   8/10

Captain Marvel (2019)

Myslím, že po tomhle musí být zklamaní i zarputilí fanoušci a čtenáři komiksů. Typická estetická načančanost a efekty tam byly, ale krom toho katastrofa. Ukázkový příklad jak málo "něčeho" dělí propadák (tohle) od povedeného filmu (Guardians of the Galaxy). Tvůrci neměli představu na čem chtějí stavět a ve výsledku to tak vypadá. Humor není, anebo vůbec nefunguje. Jako seriózní film (v uvozovkách) to taky nevypadá. Herecké výkony byly celkově hodně sterilní. Cítím nesoulad herců s rolemi i nesoulad mezi herci - nesoulad mezi vším. Čím déle bych to rozebíral, k tím horšímu závěru bych došel. Na druhé straně jsou diváci, kteří hodnotí pěti hvězdami za fajn účes Brie Larson..... Taková je realita a v Marvelu na tom rýžují. 1.5/10

Modrá planeta - Historie oceánů - Série 2 (2017) (série)

Zbožňuji dokumenty, obzvláště o moři. Je to taková nostalgická srdcovka. David je nesmrtelný. Kéž by byli všichni, včetně naší křehké planety. :) 9/10

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Jeden z nejpovedenějších svého druhu. Moc fajn animace. Roztomilé postavy. Dobře namluvené. Shakira. 8/10

Akta X - Série 6 (1998) (série)

Možná nejlepší série. Je to kontrast po docela příšerné páté sérii. Výborné: E01, E04, E05. E12 One Son: Po dlouhé době pořádné rozpohybování mytologie. E14 Monday: Úžásný scénář a docela dobrá realizace v limitovaném "čase". E21 Field Trip: Podobně "mind-blowing". 8.5/10

Akta X - Série 5 (1997) (série)

Je velmi těžké hodnotit sérii X-Files, protože to je zběsilý mix námětů a člověk ani neví jestli má udělat průměr nebo to shrnout nějak jinak. Fakt je, že jsem si udělal domácí úkol a prošel jsem znovu všechny díly. Chci napsat něco přínosného, když už jsem si dal tu práci a zhlédl vše. Bylo to opět trochu utrpení, protože mi "komické" díly mimo hlavní děj vůbec nesedí. Nejlepší díl? Ani jeden. Tentokrát mě ani jeden díl nezaujal. Bylo zvláštní pokračovat nějakou dobu bez cancer mana. Jeho návrat mě velmi potěšil. Shrnuto a podtrženo, nudná opakující se série. 4.5/10