Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Fantastický námět na katastrofický film. První polovina filmu měla skvělou atmosféru. Ke konci už nebylo moc co řešit. (Ani to nešlo.) Trochu zamrzí konec ve stylu - stalo se, jedeme dál. /// Tohle mě vlastně štve. Nejen, že se nic nezmění, respektive lidé v těchto společnostech se nezmění a další tragédie budou přibývat, nehledě na další negativa těžby a spotřeby o kterých by se dalo mluvit hodiny, ALE oni na tom ještě vyrýžují další prachy za úspěšný film, který ukazuje jen část příběhu. To je přece šílené!!! Je strašně smutné, že to takhle funguje. Na akční filmy se dívají tisíce až miliony a na dokumenty desítky... Lidé ani nemají potřebu něco vědět, anebo něco změnit. Ale hlavně mají potřebu jít do kina a bavit se... T o j e n a h l a v u 6/10

Predátor: Evoluce (2018)

Po dlouhé době by se hodilo seriózní zpracování, ale naopak tohle je spíše parodie. Něco jako AVP. Avšak AVP nebyly úplně špatné filmy, a i tento počin není úplně špatný. Super herci, dobré hlášky a pár vtipných scének. Škoda! Ošidili to. Skoro mám pocit, že dali více úsilí do posterů k filmu než do efektů v samotném filmu. 4.5/10

Captain America: První Avenger (2011) odpad!

Uff to bylo příšerné. Dal jsem tomu šanci, otevřel jsem všechny kanály lásky, ale tohle je mega odpad. Především ta stupidita scénáře a kombinování směšné postavičky, americké ješitnosti a démonizace Hitlera. Tohle všechno mělo už zůstat spát. Odmyslím-li si všechno spojené s intelektuálním dědictvím (OMFG), i na poměry výplachu jménem Marvel to je mdlé a nezábavné. Thor či Iron Man pro mě byly mnohem snesitelnější punkce. / P.S. po týdnu už si nepamatuju zhola nic z této slátaniny. Ještě že tak. / Kdyby do toho necpali nacisty, tak se z toho nějaký ten bodík dá vydolovat... 0/10

Expanze (2015) (seriál)

První dojmy: Zpracování je minimálně v prvních dílech rozpačité! Jediné co mě zaujalo byla sympatická míšenka Dominique Tipper. Natolik, že jsem s přemáháním pokračoval... / / / V druhé polovině S01 šla kvalita markantně nahoru! Negativa: Nízkorozpočtový začátek. Béčkoví nebo polo béčkoví herci. Děj se pozdějí zpomalí, zasekne a začne opakovat. Pozitiva: Seriál má své vlastní zbraně a začíná je naplno využívat. Příběh je maximálně poutavý. Děj začíná být absolutně nepředvídatelný. Srovnání s GoT je na místě. Dovoluji si překvapivě tvrdit, že v mnoha věcech The Expanse GoT překonává. Je to svižnější Je tu méně bočních dějových linií, anebo nedostávají takový prostor. Děj se rychle posouvá a uzavírá. / / / Druhá série přinesla hodně kvality po všech stránkách, v rychlosti, která ve světě rozplizlých seriálů nemá konkurenci. Spousta zajímavých věcí natěsnaných za sebou sekundu po sekundě. / / / Závěr: Expanse je fascinující seriál. / / / 1: 8.5/10 / / 2: 10/10 / / 3: 10/10 / / 4: 7/10 / / 5: 8/10   9.5/10

Akta X - Série 4 (1996) (série)

Konečně jsem začal pociťovat sílu a přednosti X-Files. Otevření se všem možnostem. Pochybování o všem, včetně sebe! Nahlédnutí do světa machinací a konspirací. Když si člověk najde čas a chuť, lze z toho hodně nasát. Například zajímavá epizoda E07 s historií Cancer Mana mě velmi nadchla a dala zpětně nový rozměr mnoha dějovým liniím v seriálu. E10 byla kvalitní thrillerová epizoda. Následují poměrně kvalitní díly až do konce, včetně typických sci-fi námětů - únos z letadla. Aby to nebylo všechno málo zamotané, zapojuje se i Skinner. Přestáváme si být jisti jeho charakterem. Klesá motivace Scully a také začínáme pochybovat. V závěru to tak nějak všechno dolehne na Muldera, který je stále více osamocený tahoun. Zvládne to sám? Ještě bych podotknul, že Gillian Anderson je opravdu krásná, charismatická, talentovaná herečka. Stejně tak David. Oba jsou tahouni v mizerných pasážích. Bez nich by to nešlo. 8/10

Akta X - Série 3 (1995) (série)

Pro toho, kdo chce vidět všechny díly nastává peklo. Třetí série mi nesedla. Enormní množství nedoladěných dílů bez hlavy a paty, které čas od času neuškodí, ale dva za sebou nebo tři, to už bolí. Chybí rychlost i směr. První dva díly byly ok. Pak bych skočil na "vlak" - E09 a E10. Poté bych doporučil skok až na poslední dva. Za zmínku ještě stojí nepovedený díl se zajímavým námětem E19 Hell Money, kde se ukázaly vycházející hvězdy - Lucy Liu a BD Wong. Zamrzelo mě naložení s postavou Mr. X. Herec byl zajímavý a první scény ve druhé sérii byly slibné. Nakonec se z něj vyklubal takový nemastný neslaný pomatenec. Stejně tak mě naštval jeho náhlý konec zkraje další série. Bez návaznosti. 6/10

Bumblebee (2018)

Auta, roboti, holky. Recyklace úspěšného námětu pokračuje. První tři díly T byly fajn. Moc fajn. Jsem fanoušek. Obzvláště z důvodu přítomnosti ikonických sexy hereček. Pak následovaly dvě totální slátaniny a teď něco tak trochu mezi tím! Hailee Steinfeld svoji roli zvládla na jedna hvězda. Podle mě jedna z nejkomplexnějších a nejtalentovanějších umělkyň současnosti. Ženský herecký výkon roku. Krom Hailee potěšila (částečná) stylizace a hudební výběr. Roboti jsou zase o kousek propracovanější. Celkově film splnil co od něj mainstream čekal. Mezihra však tentokrát byla totálně kýčovitá! John Cena má být náhrada za Vin Diesala nebo Dwayna Johnsona? To určitě. 5.5/10

Warcraft: První střet (2016)

Warcraft není dotažený do detailů! Efekty většinu času působí béčkově. Chvílemi ryze počítačové, chvílemi naopak. V tomto ohledu by můj seznam výtek mohl pokračovat. Trvalo mi než jsem si zvykl na netradiční stylizaci a herecké obsazení. Nenáročné fanoušky fantasy film nejspíš potěší. Já bych to udělal jinak. Tak či tak velká škoda, že film přichází několik let po vrcholu popularity této skvělé hry. Z pohledu velkého fanouška: Tento osamocený počin na mě neudělal žádný dojem a to i přes trapnou snahu tvůrců navodit nostalgické vzpomínky - shot s murlocy v řece apod. Strategicky to je podle mě zpackaná záležitost. I tak můžu dát za pravdu tomu, že z filmu jde cítit nefalšovanost, že primárně vznikal z lásky ke hře a ne pro výdělek. 6/10

Akta X - Série 2 (1994) (série)

Ve druhé sérii se toho stalo opravdu hodně. Únosy, návraty, konspirace. Úspěch to však nepřineslo. Některé situace byly bohužel odbyté. Od návratu Scully do 16 - Colony se střídal jeden horší díl jak druhý. V těch klíčových mi chyběly detaily. Našli možná mimozemšťany a přešli to skoro bez povšimnutí. Žádné vzorky, žádné důkazy, žádné nadšení. Seriálu více sluší hra s tajemnem, když se přejde na hotovou věc je to hodně rozpačité. Naopak mile mě překvapil vzestup vedlejších postav jako Skinner a Cancer Man. Odpadní (doslova) díly se začínají pomalu opakovat, anebo sahají k opravdu směšným námětům. Klobouk dolů za poslední díl 25 - Anasazi který za pět minut dvanáct doslova z ničeho zachránil celkové hodnocení série. 8/10

Akta X - Série 1 (1993) (série)

Kdysi mi přišlo sledování seriálu jako ztráta času. V dětských letech jsem ho ani nemohl pochopit. Přesto těch pár střípků ve mě zanechalo stopy. Dnes, de facto po 25 letech, nastal ten správný čas. Takže přinejmenším, X Files je nadčasový fenomén. Teď už bych chtěl detailněji rozebrat nejlepší díly série. Je to těžké, ale nejlepší bude přece jenom 13 Beyond the Sea. Tématika je mimo "UFO" linie, avšak herecké výkony, herecký výkon Brada Douriffa je ultimátní. Další místa pochopitelně obsazují díly 17 - E.B.E. a 24 The Erlenmeyer Flask. Velmi zajímavý je díl 20 - Darkness Falls, který mě nějak záhadně zaujal, přitom bych ho normálně hodnotil jako krátkometrážní blbost. Výborný díl byl také 08 - Ice, kde dojem kazí přílišná podobnost s The Thing. 8.5/10