Godzilla II Král monster (2019)

To je snad poprvé co jsem viděl tolik efektů v godzillím filmu. Pořádná nálož. Možná po mě hodíte kámen, ale dávám 4. 6.5/10

Joker (2019)

Naprostá úžasnost. V tom filmu záleželo na tolika detailech a oni je natočili absolutně geniálně. Má to sílu, má to hloubku. Herecký výkon alfa omega. 10/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Líbilo se mi to ještě méně, než minulý díl a ten byl pěkně slabý! Omílání pořád toho stejného s nezajímavými až protivnými vedlejšími postavami. Daisy Ridley alespoň trochu podržela, ale jinak to je t o t á l n í f i a s k o. Sledovali jsme volný pád věhlasné značky a nebylo se čeho chytnout. Je mi z toho trochu smutno. 4/10

Cage Dive (2017)

Oproti předchozím dílům obrovský posun dopředu. Konečně jsme se dočkali žraloků! Krok po kroku, tohle je přesně co jsme chtěli. Postavy jako vždy kýčovité - check. Uřvaná hysterická blondýna - check. Všichni zemřou - check. 6.5/10

47 metrů: Mimo klec (2019)

Ooooaauuíýéí / Tohle mě po dlouhé době zvedlo ze sedadla a přitom papírově c-éčko! Jasně, každý pozorný divák si všimnul, že snímek popírá všechny přírodní zákony a že narvat tak velkého žraloka do jeskyně je totální bullshit. Mno, k tomu nemám co dodat, ..... ale ..... po pátém až šestém záběru na hezky tvarované zadečky fajn hrdinek se začaly dít věci. Následovaly scény, které zatím nikoho, ale opravdu nikoho nenapadly, navíc s mega dávkou epičnosti. Logika doslova zůstala doma. V jednu chvíli jsem si říkal, tak a teď už toho žraloka chytnou za ocas a vyplavou s ním z té díry. Závěr byl super. Byl to jeden dlouhý nepřerušovaný orgasmus. Většinou se spokojíme jen s nějakými náznaky toho, jak by děj mohl eventuálně pokračovat, ale tady se toho chopili. Jestli jste zvyklí kroutit hlavou, tak vás bude bolet krk, o tom nepochybuji. Uncaged si vybojoval místo mezi žraločími filmy. 8/10

Ip Man 2 (2010)

Ip Man to zase dokázal. Film se neopírá o žádné klasické filmové zbraně, které známe. Je to jiná kategorie a tak trochu kouzlo. Věřím, že u Ip Mana 101 to už nebude ono, ale druhý díl ještě dokázal přijít s dostatečně odlišnou zápletkou. 8.5/10

Ant-Man a Wasp (2018)

Tohle jsem neměl vidět. Je to obyčejná požvejkaná žvejkačka, kterou si lidi narvou do huby a umírají slastí. Teď seriózně, film nepřináší ani špetku nového, natož zajímavého. Ant-Man byl "docela zajímavý" koncept ve světě superhrdinů, ale proč se sakra točí pokračování, když neví jak ho pojmout. Výdělky stranou. Je to zvrácené. Až budu mít trochu času, tak posnižuju hodnocení podobným *****, ať to je fér. Dělám to hlavně pro svůj zen. 2/10

Akta X - Film (1998)

To nejlepší z X-Files natěsňáno do jednoho filmu. Zhlédnuto 3x a pokaždé jsem o trochu víc nadšený. Nemůžu si pomoct, ale některé pasáže bych lépe nevymyslel. Film mi utkvěl v paměti mnoho let, včetně dech beroucí atmosféry. Úžasné je, že film uzavře téměř všechny hlavní nedořešené záležitosti a na konci zodpoví všechny těkavé otázky. Herecké obsazení je zatraceně dobré. Postavy mají mezi sebou zajímavé propojení a vzniká mezi nimi nespecifikovatelné napětí. Obzvláště Dana a Fox předvádějí nekonečný taneček. Do záměrně komplikovaného světa X-Files to zapadá. Všemi deseti doporučuji! 10/10

TPB AFK - Příběh the pirate bay (2013)

Dokument který rozebírá další klíčovou otázku fungování společnosti, autorská práva. Bohužel mám takový pocit, že ty dokumenty (Snowden, Assange atd.) popisují milníky v dějinách, na které se za pár let budeme dívat jako proces ztráty svobody a bojovnosti za správné věci. / Ano, jsou to složité problematiky a nelze jednoduše říct kdo má pravdu, co je správně a co není. Mnoho lidí má nejednoznačný postoj. Proto si myslím, že právě takové dokumenty mohou poskytnout dostatek informací k vytvoření si nějakého názoru. Snaží se vždy dát prostor oběma stranám, ostatně tak by to mělo být. / Čím déle o tom člověk přemýšlí, tím je jasnější, že správné řešení není ani jedno. Obě strany konfliktu mají v něčem pravdu a v něčem se pletou. To je poměrně těžký závěr, který vyžaduje zásadní přehodnocení. Pro většinu lidí je jednodušší přidat se na tu či onu stranu a prosazovat ten či onen vyhraněný názor. / Na závěr se konečně dostávám k TPB. Myslím si, že takové projekty nevznikají náhodou. Jsou to reakce na určitou situaci a vývoj. --> Roztahovačnost a nenažranost velkých převážně amerických společností, které si duševně přivlastňovávají každou prkotinu, obsazují celý trh, diktují jak se věci mají dělat a postupně zvyšují ceny tak, že pro mnoho lidí přestávají být běžné produkty dostupné. Tím mám na mysli nejen životně důležité produkty (tak daleko ještě nejsme), ale i věci, které posunou nás a společnost dále. Takhle si to představují vyčůraní američané, že budou sedět na trůnu s nejlepšími technologiemi a zbytek světa bude pást ovce. /// Na druhou stranu existují tzv. výrobní náklady na dílo a tvůrci potřebují své investované náklady zpět. Pokud je nedostanou, tak nebudou vznikat nová díla. /// To je sice pravda, ale výrobní náklady postupně začaly tvořit menší a menší zlomek z koncové ceny. Stále narůstá řetězec profesí nabalených na daný produkt (např. týmy právníků a vymahačů). Je to neustálý boj. S příchodem TPB se poprvé karty na chvíli obrátily. Společnosti nezkrachovaly, produkty se vyrábějí dál a možná to akorát přinutilo pár společností osekat nepotřebné náklady a snížit prémie a to je dobrá věc. /// Myslím si, že podstatný důvod vzniku pirátství je tato pachuť vůči arogantním společnostem z USA. Je to malý symbol vzdoru!!! Stejně jako terorismus, ale to je zas jiná pohádka. Možná se budete smát, ale kultivovaná část světa projevuje vzdor alespoň pirátstvím a ta divočejší zase automatickými zbraněmi (neříkám, že viník je stále stejný). Tak či onak, není chytré zahnat člověka do kouta. 6.5/10

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Spielbergova doména jsou kultovní rodinné filmy, prostě to nejzásadnější dětské období, kdy má náš mozek největší fantazii. Sám jsem si to zažil, ale mnohem dávněji. Každopádně nevím jak to dělá, vždy to má takové nepopsatelné kouzlo. Pokusím se to trochu shrnout. Výběr poměrně neznámých herců, to se opakuje. Vtipné detaily uprostřed akce, to je určitě jeden z hlavních pilířů úspěchu. V neposlední řadě hoodně žádané a zajímavé náměty - rychlodráha úspěchu. Spielberg čeká až řeknete WOW. / Kdybych byl v tom věku, tak mě to možná zase dostane. 7/10