Expanze - Série 4 (2019) (série)

Tlak na tvůrce byl opět obrovský a oni opět obstáli. Sérii nejvíce chybí ty tři díly na které jsme byli zvyklí. Dále mi chybí dokonalý účes Naomi a vůbec vývoj všech postav je prazvláštní. Připadá mi, že hlavní postavy jakoby ustupují a nové (výrazné) nepřicházejí. Burn Gorman je jediná pořádná záplata. Ke konci série však i jeho postavě dochází šťáva. Holt nastolenému stylu vyprávění tyto pasáže ne úplně sedí. Vhodně jsou přimíchány dějové linie z Marsu a ze Země, ale nikterak neoslnily. 8.5/10

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Srovnání s prvním dílem je podle mě jako černá a bílá. Tohle je de facto něco jiného. Velké štěstí, Captain si z prvního dílu odnesl pouze oblek a štít. Jako typická marvelovka, důraz je kladen na vizuální stránku, drahé herce a akční pojetí. K tomu není moc co dodat. Výsledný produkt je docela povedený. Nadchla mě překvapivá herecká dominance Scarlett Johansson. Možná spíše vzhled než herecký výkon, ale každý se na to dívá jinak. Z 90% se mi líbila ona a z 10% zbytek filmu. Asi tak. 4.5/10

Neuvěřitelný Hulk (2008) odpad!

NEUVĚŘITELNÝ, že takové filmy vznikly a někdo na to šel do kina. Strašně ošizený film, který nemá ani sebemenší záblesk kvality. E. Norton mi celkově nesedl, natož do této role. Obecně je specialista na znuděné výrazy a to jaksi není to co Hulk potřeboval. Liv Tyler je nádherná herečka, škoda jí !!! Efekty byly taky značně ošizené. Napětí 0. Kolem a kolem, tohle je odpad jak vyšitý. Nikdy více. 0/10

John Wick 3 (2019)

Každý film má své publikum. Jednoduché je servírovat to co lidé (velká skupina) chtějí a stráví (John Wick), ale těžké je přijít s něčím novým co si musí slávu vybojovat a na konci dne se z toho může stát velkofilm nebo propadák. (Matrix) Nemohl jsem si pomoct, ale srovnání se vyloženě vybízí. V jednom vidím obrovský přínos, v druhém vidím degeneraci a toxicitu. John Wick rozhodně není první svého druhu, ale málokdy se takové řežby staly A filmem. Filmy a podobné média mají obrovský vliv na chování společnosti. John Wick se vtisknul do paměti milionům lidí. Především mezi 10 - 20 lety. Kdyby to byla ojedinělá záležitost, ale kvantita a kvalita je už nesnesitelná. / / Když budu hodnotit pouze kvalitu filmu, stylovost a vtipnost: Nic moc. Je zde spousta věcí, které jsme viděli už v minulém díle a mnoho logických přešlapů. "Pošleme naše nejlepší..." Borci se nechají neutralizovat jednou ránou pažby pušky a stojí tam jak cvičné terče. Ou maj gad 3/10

Expanze - Série 3 (2018) (série)

Wow! Tento tým dělá všechno dokonale a to se jen tak nevidí. Seriál funguje na všech úrovních a je v něm tolik, tak strašně tolik podnětů k přemýšlení. Akční scény mnohdy překonávají rafinovanost Ch. Nolana a to jsem si nemyslel, že tento obrat někdy použiju. Všimnul jsem si, že hudbu dělá můj oblíbenec z dob District 9. Je fakt, že seriál je po všech stránkách jak dělaný pro mě, ale věřím, že i ne sci-fi fanoušci ho ocení. S chutí dávám plný počet a posouvám si The Expanse na první místo . . . v seriálech. (Díky Amazon Prime za záchranu.) 10/10

Mučedníci (2008) odpad!

Někdy si dost nehezky naběhnu kvůli fajn posterům a propagaci filmu. Martyrs je totální blbost, které se pokud možno vyhněte. S herečkami se něco natočit dalo, ale tohle nemělo ani šťávu ani smysl. Kdyby je co půl hodiny polili krví a trochu se pomazlily, tak by to nějak šlo roztlačit. Tohle nemělo nic. Druhá polovina je totálně nekoukatelná stopáž. Není vidět ani snaha. 0/10

Funny Games USA (2007)

Mistrovské dílo námětem i zpracováním, které však budete chtít vidět pouze jednou, protože film je velmi znepokojující. S počtem geniálních úspěšných lidí roste počet neúspěšných geniálních lidí. Myslím, že myšlenka je ukázat, že nejvíce nesnesitelné je, když věci nedávají žádný smysl. S tím se člověk vnitřně nedokáže vypořádat. Osobně jsem velmi rád za takové filmy, protože nás dělají o malý kousek připravenější na všechno. Mno, co by tato rodinka dala za to, kdyby si to někdy vyzkoušeli nanečisto a byli připraveni. Jinak Michael Pitt skvělý výkon. 9/10

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Fakt je, že seriál se musel dokončit za každou cenu, ale nedopadlo to dobře. První bod zlomu byly přehnané očekávání. GoT začínal jako seriál od kterého se nic nečekalo, ale končil jako událost roku. Za druhé, seriál již vyčerpal většinu ze svého arsenálu překvapení a dramat. Hlavní devízou seriálu byly dialogy a na ty v této sérii nebylo příliš prostoru. V neposlední řádě, každý měl svůj vysněný konec podle vysněného scénáře a tohle vyhovovalo málokomu. Chybou také bylo držet takové množství postav naživu do poslední chvíle. Teoreticky to slibovalo větší zápletku do posledních dílů, ale v praxi to nefungovalo dobře, protože nebyl čas se důstojně rozloučit s klíčovými postavami, které byly svědomitě líčeny po tak dlouhou dobu. Hned se mi vybavilo několik nudných béčkových dílů, které jsem viděl, abych lépe pochopil psychologii postavy na kterou spadne kámen a najednou je pryč... anebo postavy, která v závěru v ničem nefiguruje. Sakra to bylo zbytečné plýtvání časem! Poslední série mohla nabídnou to nejlepší z celého seriálu. Ve hře byli dospělí draci. Dokonale popsané postavy. Dynamika boje a naléhavost situace. Absolutně promrhaný potenciál, který se budoval několik let! 4.5/10

Expanze - Série 2 (2017) (série)

Pokud se v seriálu objeví nějaká vedlejší scéna, tak má hluboký smysl a dává příběhu a postavám velkou hloubku. Takže nejen, že druhá série zrychlila, ale také předvedla emocionálně silné scény. Víc než bych čekal ve druhé sérii. Líčení psychologie hlavních postav dostalo hodně prostoru a to je dobře. Především jsme se seznámili s jejich slabými stránkami. Jsou to komplexní postavy a je radost sledovat jejich další kroky. Za zmínku stojí bleskurychlé vyřešení románku Holdena a Naomi. 3 minuty? Říkám to pořád, tento seriál sviští světelnou rychlostí. 10/10

Expanze - Série 1 (2015) (série)

Ruku na srdce, po prvním díle jsem seriál téměř zavrhl a to by byla velká chyba, protože The Expanse je přesně to co jsem hledal. Zpracování má pár slabin, ale díky zvyšující se rychlosti děje a scénáře s velkým S postupně mizí. Chvíli trvá, než se tomu člověk adaptuje, ale věřte mi, že to je top seriál, v lecčem podobný GoT. Zajímavé je i propojení s politikou a problémy současného světa. Bude takto vypadat budoucnost lidstva? Něco mi říká, že k tomu směřujeme. Chování a rozhodování lidí je stále spolehlivě stejné. Společenské nůžky se v budoucnosti nejspíš rozevřou do nových dimenzí. V seriálu vystupuje lidský druh a lidé. Je to děsivé. Vakcíny a experimenty tady již s námi jsou. Mám pocit, že nutkání lidem vpíchnout do žil mimozemské látky je hodně silné. Mnoho jedinců to fascinuje. Vyprávět o tom může seriál X-Files a šedá zóna zdravotnictví. Nebuďtě paranoidní, počkejte si na otevření air locku. Seriál je přesně o tom, co bylo zmíněno později, vytvořte technologii, lidé z ní vytvoří zbraň a je zaručeno, že dříve nebo později ji použijí proti sobě. 8.5/10