Need for Speed (2014)

Maximum. Atmosféra je maximálně spjatá se hrou, která vyvolává silné nostalgické pocity. Konečně surové závodění, kterého jsme si ve Fast & Furious poslední dobou moc neužili. Opravdu povedené, stejně jako je / ve své době byla hra! Spíše to je jeden dokonalý koncept, který je nyní pouze převeden do reálných obrysů, v nichž překvapivě / očekávaně chybí povědomí herci. Jedineční herci rovná se jedinečný film, říkám si. Spousta hereckých a hlavně scénaristických chyb nakonec působí skoro roztomile. Bohužel stinnou stránkou je, že příběh je směrován na trh hráčů, tedy někde k cca 15-18 letým dětem. Celkově mě ale NFS příjemně zaskočil. 7.5/10

Jasmíniny slzy (2013)

Woody Allen má poslední dobou na svědomí opravdu okouzlující filmy. Otázkou zůstává o kolik je Jasmine horší než famózní Midnight in Paris. Zda-li, samozřejmě. Srovnání je dle mého pocitu na místě. Otázkou zůstává taky to, jestli nás Woody 2(X) bude opět bavit. Znovu jsem si maximálně vychutnával dialogy a práci s herci do hloubky! Je na snadě rozepsat jednotlivé herecké výkony. Nechci používat exprese ve stylu, ten zahrál dobře, tamten taky atp. Omlouvám se, ale momentálně nemám ideální slovní zásobu pro toto hodnocení. Dále tedy. Prostě herecká exáze. Chybí mi přesto silnější příběh a pikantnější rozuzlení. Dle mého názoru je závěr až příliš sebevědomý. Doteď si nejsem jistý, zda mě Jasmine filmově uspokojila. 5/10

Equalizer (2014)

Vychytaná žánrovka s vyhlášeným D. Washingtonem, kupodivu ve vynikající formě. Otazníkem zůstává holá podstata filmu a tzv. morální kodex. Jako vždy. Equalizer by možná zasloužil pochválit, jenže při mé chronické únavě z filmů na stejné brdo... 5/10

Zloba - Královna černé magie (2014)

Nestává se často, aby měly pohádky rozpočet $180m a hráli v ní herci kalibru Angelina Jolie... která odvedla dokonalou práci jak na plátně, tak i za ním! Pohádka mi přišla pohádkovsky roztomilá od začátku do konce, možná až moc, možná vnuceně, ale stále to bylo příjemné. Akční pojetí nebylo přehnané. 8/10

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Úvodní scéna byla skvělá. Z Carrie Fisher se nakonec vyklubala sexy dračice, a to jsem nečekal. Pak... Bože co to tam pobíhalo za medvědy chlupáče plyšáky. To bylo hrozné. Já nevím nějak mě to všechno uprostřed zklamalo. Závěr byl naopak součtem a vynásobením všech emocí a citů k hlavním postavám (které jsem měl a mám). A taková chvíle stála za to. Byla to úžasná a překvapivě emotivní jízda. Boj dobra se zlem a chytrý motiv otce a syna, učitele a žáka. 7.5/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Za tři roky kdesi v minulosti, x let před tím než se narodil JEDI píšící tuto recenzi, se tvůrci znatelně posunuli, chcete-li zlepšili. Opět nastává dějově hluché meziobdobí mezi úvodem a závěrem, které vlastně ani tak hluché není. Epizoda je plná akce a návratu atmosféry nových Star Wars (1999-2005), u čehož se musím pousmát, jelikož je logičtější srovnávat naopak, nové se starým. Důležitým spojovacím prvkem je pan Yoda, JEDI ... i duší. 8/10

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Bohužel mé hodnocení odráží sžití s novou generací Star Wars (1999-2005). Skok o 28 let byl pro mě šok a k tomu mi děj pomyslné jedničky vůbec nesedl. Obi-Wan je jenom jeden, a tento "klon" se opravdu nepovedl, protože při vší úctě ke snaze nemá s Ewanem McGregorem společný ani chlup. Nesedl mi taky herec Luka, i když nebyl nejhorší. Nesedla mi pitomá opice, jejíž roli jsem už nikdy nepochopil. Naopak jsem si rychle získal sympatie k výrazné postavě Hana a postupně i Lei. Buďmě schovívaví k legendě říkám si, ale upřímně, musel jsem si to protrpět. 6/10

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Vrcholné dílo vibrující emocemi, které akumuluje vše zlé z minulých dílů. Sledoval jsem se zatajeným dechem. Opravdu temná dějová linie, která by si zasloužila konkrétně od G. Lucase zfilmofat povzbudivý protiklad v této kvalitě. Bohužel již musím konstatovat že epizoda 6 i přes slibný scénář, možná jen díky zaostalým efektům, nedosahuje takové intenzity. A ano tady se pro diváka nové generace rozhodlo o osudu celé ságy. Myslím si, že doplnit další tři (zaostalé) epizody je pro většinu nutnost a celkově je nutnost řadit Star Wars k těm nejlepším sériím které kdy vznikly. 9.5/10

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhá epizoda přináší hodně solidní výplňový díl s kvalitní akcí. Máme čas sžít se s postavami, jejichž odchody budou později opravdu bolet! Odejdou prakticky všechny, jedna po druhé. Vynikající obsazení. Obzvláště zaujala Natalia Portman a její vysportované bříško. Palec nahoru.   8.5/10

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Na začátku neskutečné ságy stojí, ve velkém kontrastu k následujícím, epizoda určená především pro děti. Od zbytku se výrazně odlišuje množstvím zábavných scén a vesměs pozitivním duchem příběhu a rozřešením zápletek. Všechno je super. Herecky se jedná o ukázkovou ikoničnost. Malý Anakin je nezapomenutelný! Stejně tak Padmé (Amidala) a tak dále. Tohle jsem viděl před lety jako malý kluk a teď jsem si to užil taky! Svým způsobem asi nejlepší epizoda.   9.5/10