300: Vzestup říše (2014)

Docela solidní akční jedohubka. Moc se mi líbí komiksový styl animací. Naopak mi chyběl moment překvapení. V čemkoliv. 6/10

Terapie láskou (2012)

Bradley Cooper je nejhezčí herec. Jennifer Lawrence je hodně dobrá herečka. Ten film je ale masakr z kategorie nekoukatelných. Dlouho jsem se nesetkal s tak kyčovitým scénářem. Opravdu bolestná romantická jednohubka. 1/10

Zlodějka knih (2013)

"Lovely" Vizuální stránka je podmanivá. Sophie Nélisse je naprosto k sežrání. Příběh je ale tak nějak nenapínavý, strohý sled událostí, ke všemu zakončený běžným emocionálním vydíráním. Člověk každopádně dostane spoustu podnětů o kterých může přemýšlet. Aneb, když obyčejné téma začíná být zvláštní. Aneb, co to je lidské chování. 7.5/10

V zajetí démonů (2013)

The Conjuring již má značnou konkurenci. Opravdu, je s čím porovnávat. Dobře, pokud na to všechno zapomeneme a budeme předstírat, že je to náš první, fajn, je to dobré. Mě osobně to už nevzrušilo. 6/10

Kapitál (2012)

Dost fajn na vysoké hodnocení ač se u mě Le Capital musel prodrat doslova z bahna. Řekněme francouzská variace na Wall Street či Vlk z Wall Street apod., dokonce s podobnou scenáristickou výbavou a závěrečnou pointou. Gabriel Byrne byl naprosto autentický a jeho výkon tvoří většinu z hodnocení. Dávám jedna hvězda za styl a práci s herci, která je pro francii typická. (Možná jen automatické vyústění sevřených rozpočtů v porovnání s giganty.) Jsem rád za množící se výstřely z Evropy (Francie), které mnohdy zastiňují americké bezzupé ekvivalenty. 8.5/10

Stroj (2013)

Solidní nízkorozpočtový nápad, který i přes amatérské sekvence dokázal z daného námětu vymáčknout většinu emocí. Pokud se člověk přiměje dívat se na tento experiment jinak, má reálnou šanci konkurovat ne o moc myšlenkově vzdáleným A filmům z kin. I tak mu spousta věcí chybí a je celkem jednoduchý potažmo hloupý. 4/10

Temný případ (2014) (seriál)

První série: Něco mezi kriminálkou XY a Akty X. Našlápnutá atmosféra dávkovaná po minutách. Mezitím trocha filozofie, takové ty žvásty po deseti pivech. Rodinný život ala Californication. Hlášky typu "no shit" , "fuck you". Scénář solidní, ale námět je vlastně úplná sra*ka. Myslím si, že hodnocení je přepálené. Při té bídě mezi seriály to je solidně zpracované a skvěle zahrané, ale do nadpozemské skvělosti to má fatálně daleko. 8/10 // // // // // Druhá série: Kompletní výměna stylu. Colin Farell mi dal malou naději, že dvojka bude něco extra. Omyl. Nefunguje vůbec nic, od herců, přes scénář, po atmosféru. Působí to na mě nepřipraveně a odfláknutě. Vaughn a Kitsch jsou velmi slabí herci. Naopak Farrell a McAdams obvykle dokáží velké věci. Je vidět, že i oni se trápí. Fiasko. Co bych teď dal za návrat původní dvojice... (5-8 epizoda): Uznávám, že gradace děje i atmosféry se dostavila. Kéž by první 4 díly dosáhly podobné intenzity. Začalo se hodně a stylově zabíjet, a pokud to působí reálně, intenzita je zaručena. Vůbec to není originální koncept seriálu, ale opakuji, při té mizérii. Takhle si alespoň užijeme trochu adrenalinu a to se počítá. Příště snad zase něco ve stylu první série. Ještě podotknu, že celkový dojem navíc sráží přehnaně depresivní závěr. Chcete mít po tom všem v puse pachuť zmaru a prohry? 6.5/10 // // // // // Třetí série 2019: Vracíme se k tomu co fungovalo v jedničce. Herecké obsazení mi celkem sedlo. Je to vyloženě o rassistické tématice. Něco co bylo obzvláště IN v US v době natáčení. Tři dějové linie dávají seriálu unikátní kouzlo. Obzvláště detailní zpracování, skvělá kamera, a především top atmosféra. Škoda jen že závěr to celé strašně zjednodušil. Nedočkali jsme se ničeho obzvláště wow. 7/10 Celkově za - 3 - série: 7.5/10

Pryč od pece (2013)

Fuck the Mill. Mám pocit, že Bale se tady nehodí. Pomalé nudné a hláškami trapné dialogy. Nezajímavý příběh. A ani ten závěr nepotěšil. Milionkrát přežvýkaný plytký talíř. 2/10

47 róninů (2013)

Pro tento námět a scénář bych zavřel všech šest očí (kdybych je měl) jako Kirin, ale bohužel. Rychle jsem narazil na nepřesvědčivou výpravu doprovázenou nechutně povědomými zvukovými melodiemi, jakoby se tvůrci chtěli povozit po Posledním Samuraji. Herecké obsazení mělo bezpochyby potenciál, z něhož se k plnému využití nejvíce přiblížil Hirojuki Sanada. Celkové pojetí bylo ne rozpačité, ale jednoznačně trapné. Výsledek je poameričtěná zrůdnost, která si pouze bere úžasný japonský motiv a dělá si z toho klasický hnusný upatlaný blockbuster. Aby mezi sebou japonci mluvili anglicky (US) to je trochu moc. Příště budou už rovnou házet hlášky. Absolutní mentální přešlap. 2.5/10