Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Obstojná rádobykomedie s několika opravdu geniálními momenty a několika dobrými hláškami, bohužel ale trpěla nudou, která se vkrádala do větší části filmu, byť se film snažil o nepřetržitou akci. Děj byl celkem předvídatelný, ale nebylo to až tak na škodu. Hororová stránka filmu je vypuštěna zcela, tak nevím proč to označení. Škoda, že ve filmu nebylo víc vtipných scének, potenciál tam byl. 55 %

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Překvapivě celkem dobrý film. Rozhodně lepší než Abraham Lincoln vs. Zombie. Jasně vše je strašně moc přehnané a šílené, ale shlédnout se to dalo bez toho aby se člověk musel ke konci prozývat. Akce bylo dost a dost, divák se rozhodně nenudil. Celkem příjemná popkornová zábava. 58 %

Road Train (2010)

Poslední dobou mám štěstí na filmy, které sice nejsou vyloženě špatné, ale ani nejsou ničím moc dobré. námět filmu není až tak zlý, ale zpracování pokulhává a nebýt první poloviny filmu asi bych koketoval s Odpadem! Problém filmu totiž je, že ze začátku divák netuší, o co vlastně jde a tajemná atmosféra je poměrně dobrá, ale ve chvíli kdy si divák dá dvě a dvě dohromady, jde všechno k šípku. Bohužel. I Upír z Feratu se mi zdál zajímavější. 38 %

Prometheus (2012)

Pro mě je to dost zklamání. Ne tedy, že jsem čekal bůhví co, ale film mi připomíná jakousi směsici vykrádaček mnoha jiných úspěšných filmů z žánru sci-fi/horor , bez obohacení o cosi nového. Tedy kromě faktu, že film moc nedává smysl a zvlášť konec, v kontextu se začátkem vůbec nedává smysl. Naprosto zbytečný film, jež mě děsí tím, že pravděpodobně vznikne pokračování. 40 %

Piraňa 3DD (2012)

Rozhodně o třídu lepší než jednička ! Film prakticky rezignoval na hororovou stránku a vydal se pouze směrem komedie. Což skvěle funguje a já se skvěle bavil. Ono uznejte film v němž není nouze o scény ve kterých vylézají piraně z vagíny a zakusují se do přirození nadržených týpků, to opravdu není úplně normální a ve filmu který by si hrál na skutečný horor, by ona scéna působila jako pěst na oko. Nicméně v tomhle případě jsem se jen zasmál a čekal další povedený kousek. Naštěstí jsem se podobných haluzí dočkal ještě mnohokrát a dál jsem se skvěle bavil. 60 %

Hlubina (1977)

Poměrně zajímavý snímek, který se sice nevyvaroval několika drobných zaváhání a několika hluchých míst, na druhou stranu, na film se dvouhodinouvou stopáží bylo akce dost a dost, příběh plynul hezky svižně a nebyla nouze o zajímavé dějové zvraty. Ve filmu nechybí tajemné monstrum (přerostlá barakuda), žraloci, woodoo, záporáci, klaďasové, hezké ženy a zajímavé scenérie. 75 %

Hisss (2010)

Co k tomu říct ? Cca po 20 minutách jsem byl v pokušení film vypnout s tím, že se to opravdu nedalo. Mimochodem byl by to asi první film, který bych nedokoukal z důvodu, že je to neskutečná kravina. Nicméně nakonec, jsem film shlédnul do konce a co k tomu tedy říct ? Bohužel i zbývajících 80 minut bylo stejně blbých jako prvních 20 minut. Nicméně nakonec se to dalo dokoukat, bez většího mentálního šoku a Odpad! se nakonec nekoná. Zčásti proto, že jsem si zvykl na to jaká to byla kravina a až to tolik netahalo za vlasy, zčásti proto, že jsem možná nepochopil tu indickou mentalitu. 10 %

Žraločí invaze (2012)

Ach bóóóóže :) . Tohle já prostě nepochopím, proč se proboha lidi snaží točit filmy za každou cenu ? Jakože vezmu jeden obchoďák do něj nasypu pár neznámých herců, mezi nimiž jsou jak ti hodní, tak ti zlí samozřejmně, přisypu digitální žraloky a zaleju tu pár litrama mořský vody a doufám, že z toho vzniknou Čelisti na druhou ? No to asi těžko. Ve filmu je hafo logických kiksů a to samosebou nepočítám, že ani chování žraloků a ani herců není úplně good. Jen mě teda rozbil ten protižraločí obleček z nákupních košíků nebo co to bylo. Fantazii se meze nekladou, ale co je moc je moc. 25 %

Tajemství starého hotelu (2011) odpad!

Šmankote a to mělo být co ? Horor ? No to si snad ze mě někdo dělá prdel ? Tohle by se snad nedalo vysílat ani jako odpolední horor pro děcka na Nově . 100 minut naprosto otřesný nudy, kterou zpestřoval týpek co vypadal jako obrýlený kohout svými rádoby drsnými postřehy a krajně nesympatická uječená kravka, se svými duchařskými historkami. 3 minuty akce z celkových 100, s tím , že první "jako akce" se odehrála až po 40 minutách pekla v podobě nudy, mi nedovoluje dát jiné hodnocení než Odpad! Koketoval jsem s myšlenkou, že dám jednu hvězdu, za perfektní hudbu, ale ani to nestačí na to abych tak učinil. 10 % za hudbu.

Expendables: Postradatelní (2010)

Dost přehnaná podívaná, plná akčních hvězd dob minulých, namíchaná do dost zábavného a akčního koktejlu, který se nebere 100% vážně a je zábava se na to koukat. Hustá oddychovka, při které se člověk dost pobaví a dá vzpomenout na většinu akčních legend, byť někteří (B.Willis, D. Lundgren ...) nemají ve filmu příliš prostoru a proto nehodnotím plným počtem. 78 %