Po životě (2009)

Celý film byl spíš nudný, trochu podivínský hrobník a trochu podivínská oběť spolu diskutují na téma zda ona mrtvá je či není. Hodně žvatlání, málo akce, chvílemi jsem se celkem nudil. Průměrné hodnocení zachraňuje celkem nečekaný závěr, který mě vytrhl z letargie, kterou na mě uvalil průběh filmu. 60 %

Last of the Living (2009) odpad!

Jak může hodnocení klamat ! Film s hodnocením 49 % jsem považoval za průměr, nebo možná trochu nechutnou komedii, která se nelíbí každému, ale to co jsem viděl, to byla naprostá hrůza. Banda pošahanců ve snaze zachránit svět pobíhá liduprázdným městem a hledá zombíky. Což je dost problém, protože zombíci se ve filmu objevují jen velice sporadicky, se špatnými maskami, na jejichž likvidaci stačí i úder pěstí. Nudná story s nicneříkajícími herci i dějem, skoro žádná krev, no prostě nic. U filmu jsem se maximálně nudil, což by se asi u zombie hororové komedie stávat nemělo. 8 %

Zlo (2005)

Celkem zábavná a svižná zombie-comedy plná ultraklišé a usekaných gumových hlav, se spoustou kečupu a podivných zbraní. Kdybych to bral jako seriózní horor, bylo by hodnocení dost nízké, ale film se evidentně nebere moc vážně a vážný není, navíc obsahuje několik geniálních scén a proto se nebojím ani vyššího hodnocení. 62 %

Průrva (1990)

Průměrný sci-fi ničím zvláštní, chvílemi nudný, nic moc nápad, ale dalo se to. Klišovité charaktery, ani chyby ve filmu moc neprospívali věci, ale nakonec jsem se doškal i konce a to považuji za největší výhru. Filmu hlavně chyběl spád a tempo, pak by to bylo celkem dobré, ale takhle nuda na nedělní odpoledne. 50 %

Měsíční past (1988)

Na to, že je to rok výroby 1989 jsou triky naprosto otřesný. Co se týče hereckých výkonů nic moc, příběh taky nic moc extra, všechno takový průměrný až podprůměrný, ale jako celek to funguje celkem solidně, ale je to relativně nudné.Ani Bruce Campbell to moc nezachraňuje. 55 %

Démon (1982)

A tak jako před X lety mi to přišlo celkem bomba, no teď už to svý kouzlo (pokud to teda kouzlo mělo) ztratilo zcela. Hodně žvatlání a nic z toho, pár vražd + pár znásilnění, ale prakticky nic z toho co se dělo a ani ta příšera nebylo vidět. A ani konec nebyl buhví co. Průměr, možná i lehce pod. 53 %

Nothing Personal (2009)

Já ani nevím co si o tom myslet. Ta ženská byla děsná kráva, rozhodně bych se s ní takhle nemazal, ale kdyby to neudělal ani hrdina filmu, film by nebyl. Spíš než drama se jednalo o složitý psychologický film, který alespoň pro mě nebyl o ničem, ale koukat se na to dalo. 55 %

Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (2007)

Začínalo to jako horor, vrcholilo to komedií a končilo parodií ... Ve filmu je samozřejmně mnoho logických chyb, jako že lehký šramot slyší všichni, ale dávku z automatu neslyší nikdo a podobné. Nejfantastičtější věc bylo ovšem samotné letadlo - částečně nerozbitné - jak jinak vysvětlit, že nedošlo k poškození při mnoha střelbách, požárech a ani při výbuchu bomby na palubě nedoznalo větší újmy - částečně ovšem papírové - jak jinak vysvětlit, že zombie prolézali stěnami a podlahou jak se jim zlíbilo. Scénáristé si s fyzikálními zákony starost nedělali. Zombie byli spíš lidé posedlí démonem, než zombí a nechutně vřískali. Každý druhý na palubě letadla byl ozbrojen - pistole, samopali a dokonce ani golfová hůl nechyběla, což je s podivem když přihlédnu k roku výroby (2007). Jinak samozřejmně nechyběli všechny možné i nemožné klišovité charaktery a situace, ale přes to všechno byl film z dostupných ingrediencí namíchán obstojně. Bohužel jen obstojně a proto super lekačky střídají scény, které jsem přešel s pobaveným úsměvem. Nejsem si jist co se vlastně autoři snažili natočit, pokud to byl čistokrevný horor, tak se to moc nepovedlo, ale s trochou nadsázky je to shlédnutelné s kolou a popkornem. 50 %

Kačer Howard (1986)

Docela šílená kačeří komedie, ale mě se celkem líbila. Kačer Howard byl naprosto úžasnej, ani triky nebyli úplně marný. Celkový příběh byl zajímavý, trochu vtipný a i trošičku dojemný, no samozřejmně končil happy-endem. Příjemná pohodová oddychovka, při které člověk krásně vypne. 65 %

Westernstory (2011)

Jéje, když tak člověk pročítá hodnocení, tak by snad i měl pocit, že české komedie jsou hodnoceny jako odpad aniž by je daný recenzent shlédl. Jasně nemůžem to srovnávat s hollywoodským dramatem s miliardovým rozpočtem, ale rozhodně to není špatný film. Je to prostě takový fajnová oddechovka na jedno letí odpoledne. Nic víc, nic míň. Podruhé bych ho taky asi nemusel, ale na jedno shlédnutí je to pohodička. 40 %