Sobis87

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 9.12.2018  22:36
    Venom (2018)

Zábavnější než poslední marvelovky, a to hlavně díky Hardymu.

• 11.11.2018  14:30

Kult jako prase: Neskutečně zábavná předehra k ještě skvělejšímu Braindead.

• 11.11.2018  14:25

Zbytečnost. První dva díly mám rád, ale tohle je o ničem, bitvy jako z videohry, které mohou bavit tak pár minut, přičemž tady zabírají většinu stopáže. Navíc to celé vypadá fakt hnusně.

• 10.11.2018  21:05
    Mroží muž (2014)

Pořád je možný natočit něco, co spoustu diváků překvapí :-) Bavilo.

• 10.11.2018  20:52

Bába jak od Trošky mě pěkně srala

• 10.11.2018  20:51
    Tomb Raider (2018)

Čekal jsem větší sranec, nakonec celkem fajn spotřebák.

• 10.11.2018  20:50

Načančaný hovno

• 10.11.2018  20:49

Slabší Carpenterovka, má pár fajn momentů, ale jinak jel mistr tentokrát na půl plynu.

• 10.11.2018  20:48

Rozhodně jedna z nejlepších Carpenterovek (hned v závěsu za Šílenstvím a za Věcí), super soundtrack, skvělá scéna s broukama a hlavně parádní poslední půlhodina...dosavadní hodina je tak Carpenterova tradiční pozvolná gradace, bez které by závěr pak neměl takové grády...stejně jako u Halloweenu.

• 10.11.2018  20:43

Oproti jedničce až moc velká patlanina (a až moc digi, co se vizuálu týče), ale i tak...pořád celkem zábava.

• 10.11.2018  20:42

Je to pitomý, ale sympaticky odvázaný akčňák, jako přímé pokračování legendárního Predatora to nemůže obstát, ale samo o sobě to je rozhodně zábavnější než kdejakej Transformer nebo většina marvelovek. I když... od Blacka jsem přece jen čekal víc.

• 6.11.2018  07:34
    Upgrade (2018)

Velké překvapení, soustředěné scífko, kde není nic navíc, hezky přízemní díky nízkému budgetu, super soundtrack, přesný Logan Marshall-Green... atmosférou to občas připomíná staršího Cronenberga nebo staršího Verhoevena, takže srdíčko zaplesalo.

• 10.10.2018  07:47

60% nic extra a velké plýtvání skvělými herci ve vedlejších rolích. Když si během filmu párkrát odběhnete na záchod nebo pro žrádlo, tak vcelku o nic nepřijdete...až tak je ten film šablonovitý a předvídatelný. Marvel mě už prostě moc neba..

• 27.9.2018  12:51

Transcendentní jízda citlivě pracující s brakovými motivy, revenge film na pomezí snu, audiovizuální šleha a jedna z nejlepších věcí tohohle roku.

• 26.8.2018  10:25

funkční spotřební film...a nic víc. Nepřekvapivá marvelovka

• 23.8.2018  10:11

sorry, ale mě to už prostě neba... sterilní, přeplácaný, bez smyslu pro detail. Díkybohu za Nolana a jemu podobné, kteří mají rádi opravdové výzvy a všechno nefixlují přes počítač. Akce může být sebelépe promyšlená, ale když tam nic nepůsobí hmatatelně, tak prostě nemůže naplno zapůsobit. Na druhou stranu.. klobouk dolů, že se to celé podařilo nějak ukočírovat.

• 26.4.2018  22:30

Nejfilmovější film v klasickém slova smyslu od...snad od Scorseseho Mlčení, což není zas tak dlouho, ale takových filmů je teď prostě už hrozně málo. Co se týče vizuálu, herců a Andersonovy akademické režie, tak není o čem, prostě fantazie, samotný závěr je nicméně jak z jiného světa. Romance jak kopanec do koulí (vagíny) s rozeběhem.

• 11.2.2018  19:52

Ještě horší než Batman v Superman...a ani se mi o tom nechce nic dalšího psát, skoro všechno špatně, tohle digitální zvěrstvo (fakt to ani není hezký na pokoukání) posílá komiksové filmy zpátky do infantilního pekla, odkud ho tenkrát vytáhli X-men a Temný rytíř.

• 28.12.2017  19:43
    Baby Driver (2017)

viz. Cervenakuv koment, vystihnul to naprosto přesně

• 16.11.2017  10:24
    Toni Erdmann (2016)

Toni...Toni Erdmann. Díky, Toni, byl to nezapomenutelný zážitek, byl jsem dojat a brečel jsem smíchy...několikrát.

• 16.11.2017  10:22

Fantastická krimi, skvělé postavy, vydařené vedlejší linie a citelný nádech gialla...žánrová pecka!

• 16.11.2017  08:32
    Hannibal (2001)

Ve světle Fincherových portrétů psychopatických jedinců (nebo jedinců, ze kterých by se mohli stát psychopati - viz. fantastický seriál Mindhunter) není Hannibal ničím jiným než žánrově účelným konstruktem, který démonizuje hlavní postavu, aniž by kladl větší důraz na psychologii...ale možná právě pro tu nečitelnost je postava Hannibala právě tak dobře funkční, tedy pokud si přiznáme, že tenhle film není uctivým pokračováním oslavovaného Mlčení jehňátek, ale přímočarým žánrovým potěšením, které rozvíjí poslední scénu předchůdce s větším důrazem na hororové, splatterové, thrillerové tendence. Finální večeře je už hodně na hraně, děsivá a zároveň směšná, přepálená, zato poctivá v detailech - a možná proto mě tak moc baví. Scott zvolil vcelku roztěkanou formu (POV hlediska zdrogovaných lidí, nízký framerate v dramatických situacích - to vše v kontrastu s vycizelovanými záběry, které splávají s pompézností architektury Forencie). Ne, Hannibal rozhodně není vysoké umění, ale tím, jak je sebevědomý ve své šokantnosti a míšení potěšení "nízkého žánru" s herci nejvyšší jakosti, je bezmála fascinující. Ten film mě jednoduše baví - je drzý, je zvrhlý, je namyšlený, a přitom psychologicky povrchní a útočící na nízké pudy - a Vám se může líbit a díky Hopkinsovi se za to ani nemusíte tolik stydět.

• 2.11.2017  07:53
    Wonder Woman (2017)

Formálně precizní šablonovitý spektákl, který prostě nemá čím překvapit ani nadchnout, ale zase je sympatický svou přímočarou naivitou...ale ke konci to už je hrozná blitka na úrovni Power Rangers. A navíc...tyhle komiksy na jedno brdo mě už fakt nebaví.

• 9.6.2017  08:35

Pravda, po naprosto fantastickém úvodu jsem čekal něco sofistikovanějšího a podvratnějšího (kdybych si mohl přát opravdu moc, tak třeba gotický Klub rváčů...) než epický, opulentní gotický horor, který je navíc spíše napínavý a úchylný než strašidelný. I tak jsem si ho skvěle užil, těch několik logických lapsů jsem bez problémů potlačil a myslím si, že Verbinski rozhodně nezklamal, málokdo má vizuál zmáknutý tak jako on. I přes přepálenou stopáž si ten film po čase dám klidně znovu, čistě pro žánrové potěšení.

• 13.5.2017  10:56
    Kvílení (2016)

Pro mě jednoznačně film roku. Šíleně krutá a krutě šílená epika, jejíž poslední půlhodinu jsem sledoval se zatajeným dechem.

• 28.4.2017  13:08
    Orel Eddie (2016)

Výkonnostní feel-good film, který do jisté míry naplňuje, ale zároveň i podvrací poetiku 90s klasik, které v dnešní době už nemůžou tak úplně fungovat, jako je např. Hříšný tanec...jenže ono to tentokrát opravdu funguje. A díky skvělým hercům to šlape fakt dost dobře. Z Orla Eddieho se klidně může vyklubat každoroční klasika.

• 28.4.2017  13:07

Elektrizující tenze. Krásně střízlivý pohled na jinak epický žánr. Přesní, ale umírnění herci. Absence potřeby polopatického vysvětlování a z toho plynoucí prostor pro více abstraktní požitek - tzn. upřednostňování niternějšího diváckého pnutí souběžně s pozvolna ubíhajícími minutami oproti prvoplánovému požitku z vrstvení atrakcí. Ačkoliv prvních několik minut pro mě představuje jednu z největších atrakcí roku - minimalistický klavír, soumrak, důraz na plynutí času, minimum slov, titulek...neprávem odsouzený film roku.

• 31.3.2017  12:38

Oproti předloze to nosná témata hodně zjednodušuje a spíš než za plnohodnotné převyprávění bych to považoval za líbivou exkurzi některými GITS motivy (v některých případech rovnou celými scénami), nad kterými není čas se moc pozastavovat...na druhou stranu to zase vyústilo v sympatiky střídmou stopáž. Herci nemají moc co hrát, ale v tomhle případě to ani moc nevadí, ono to totiž do celého toho odosobněného světa i docela sedí. Já mám hlavně radost z toho, že jsem se zase jednou mohl podívat na Takešiho Kitana na velkém plátně. Scarlett je ok. Pilou Asbæk a Michael Pitt přímo super. Vizuálně to je žrádlo, i když, přiznávám, celé tak trochu strnulé. Ale co si budeme povídat - po všech těch rozmáchlých superhrdinských blbostech, které se tváří jako něco víc, je tohle opravdový balzám. A ano, je to spíš další Robocop než původní Ghost in the Shell...nevadí mi to, film jsem si prostě užil. Mohlo to totiž dopadnou o dost hůř. Tečka.

• 14.3.2017  09:51

Sympaticky přímočarý žánrový film, kterému nechybí dravost, patos a...ano, ani ta poctivá dávka "romerovského" klišé, včetně silně polarizované sociální kritiky.

• 14.3.2017  09:49
    Elle (2016)

Verhoeven je bůh a věřím, že pro něho v Hollywoodu opravdu už není místo... v USA totiž asi už nepřijímají ani filmové teroristy. Isabelle je skvělá, ve své roli až děsivá...no a i ten černý humor tu moc hezky funguje.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26