Tohle jsme my - Auto (2018) (epizoda)

He'd gotten it into his head you were wise. I think it's your voice. It's very soothing. And your...uh... lemon metaphors. The moustache helps, too. Adds a certain gravitas.

Tohle jsme my (2016) (seriál)

Take the sourest lemons and make the sweetest damn pitchers of lemonade.

The Daily Show (1996) (pořad)

Trevor Noah možná nemá tak dobrý produkční tým jako John Oliver, určitě není ani podobně otevřený kritice všeho a všech, naopak je zbytečně jednostranně nakloněný doleva (což mu jako zdroji informací dost ubírá na kredibilitě). Oproti němu je ale mnohem lepším komikem, takže i když už jsou témata jako ruské konspirační teorie dávno vyčpělé, na vtipnosti mu to neubírá a Trevor dokáže každý všední den rozesmát jako málokdo jiný. (Jona Stewarta jsem bohužel nezažil, ale pokusím se dohnat co půjde.)

V čísle 9 - Zanzibar (2018) (epizoda)

We've enjoyed our stay at Zanzibar; we're all a little older, if not wiser.                                                                                     And I've enjoyed my stay, so I tell you, friends; by writing a nice review on this FilmAdvisor.

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Konečně opravdová druhá sezóna True Detective a Tim Roth dost možná ve své životní roli. Tin Star je správně audiovizuálně vymazlený, atmosférický a proklatě napínavý thriller s přiměřenou mírou jednoduchého ale efektivního a setsakra krvavého násilí a nejzajímavějšími postavami v čerstvé paměti. V druhé polovině mu sice postupně ubývá na dechu, ale finále je jednoduše královské. Hlavně ať proboha druhá série nepokračuje v krásně zakončeném příběhu a podobně jako ten True Detective raději naváže jen tematicky, i kdyby měl výsledek dopadnout podobně rozporuplně. Další komplikace by Tin Star totiž shodila minimálně o třídu níž.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Stejně jako "prostřední" epizody 5 a 8, i Attack of the Clones je "jiný". Bohužel, jiný špatně. Detektivní zápletce chybí jakákoli gradace, křečovité dialogy podkopávají to, co měla být osudová romance která změnila osud předaleké galaxie, a kompletně digitální akci postrádá veškerý náboj, který poměrně úspěšně rozhýbal zbytek prequelové trilogie. Největší zásluhou celého filmu je nakonec to, že nějak přemostil období míru a války mezi první a třetí epizodou, a hlavně Across the Stars - dosud jeden z nejlepších výtvorů Johna Williamse.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Lepší než Empire Strikes Back? Totální vizuální orgie, bezmála oscarový výkon Adama Drivera, a láskyplná Star Wars nostalgie postavená na hlavu, a přesto pevnější v kramflecích, než všechny dosavadní pokusy přinést do univerza něco nového. The Last Jedi má po více než dekádě naprosto totožných blockbusterů potenciál stát se antikristem velké produkce. Ale to se uvidí až podle toho, jestli devátá epizoda stáhne ocas a vrátí se k přímočarosti sedmičky, nebo úspěšně naváže na Johnsonův provokativně zdvižený prostředníček. Let the past die. Kill it, if you have to. That's the only way to become what you are meant to be.

Dark (2017) (seriál)

Stranger Things, seriálových 12 opic a libovolné severské krimi měli dítě jménem DARK. Na verdikt, jestli je to jenom chatrný hybrid nebo pospojitý zázrak beroucí si ze všech zmíněných to nejlepší, si ale budeme muset počkat do příští sezóny. První je pro ni totiž nakonec asi jenom povedeným prologem, který se sotva dotýká povrchu. Zatím ale především atmosfericky a audiovizuálně naprosto špičkové.

matka! (2017)

Asi dobrý nebo co. Není to úplně Fontána, naproti očekáváním to není ani trochu Requiem, ale naštěstí to taky není úplně Noe. Dokážu taky ocenit, že mě matka nechala od začátku tonout v nemožných interpretacích naprosto nesmyslných situací aby mě nakonec dostala jen(?) dalším KONZISTENTNÍM rozhřešením ve smyslu 42. Bardem jako vždy excelentně nepřirozený a gradace nepopsatelná. Jen si nejsem jistý druhým plánem, jestli v tom teda ta výpoveď umělce vážně je. Hlavně to však snad poprvé působí jako totální vyplnění všech představ autora a z přepáleného Noeoho tak zůstalo jen(?) konečně parádně zpracované hlavní téma matky! PS: Rozříznutí verdiktu na RT sedí jako prdel na hrnec: "There's no denying that mother! is the thought-provoking product of a singularly ambitious artistic vision, though it may be too unwieldy for mainstream tastes."

Salvation (2017) (seriál) odpad!

Poslední díl seriálu o snaze přežít pád asteroidu se jmenuje Plot Against America. To, myslím, mluví za vše.