Reverie (2018) (seriál) odpad!

Apple juice!

Mission: Impossible III (2006)

První díl byla přepálená retro špionážní akce, druhý díl nenapodobitelná akční jízda s nešťastnými špionážními kecy. Ve třetím se Mission Impossible přesunula do kategorie áčkových akčních blockbusterů. Děj je tu nepokrytě jen od toho aby spojil do dvou hodin co nejvíc pozlátka a je v něm přes jeho jednoduchost dost kliček a zvratů na to aby nezačal nudit. Akce je hodně a stejně tak i vtipů. A výborné obsazení by zasloužilo vlastní komentář. Problém je, že Abrams svým family friendly pojetím otevřel pandořinu skříňku a v jeho rukách ztratil film tvář. Trojka je totiž přes řemeslnou kvalitu naprosto zapemnutelnou akční jednohubkou s běhajícím Cruisem a roztřesenou kamerou, a bohužel nevěřím, že se na tomto už do budoucna může něco změnit. V Číně jsem ještě nebil. Je to tam heski? -Pavel Sobotka

Mission: Impossible II (2000)

...aneb akční filmy před Matrixem a po něm. John Woo dostal nadělený málem ideální dárek se správným emerickým hrdinou a přepálenou premisou - obojí ideální základ pro návrat hard-boiled akce ke svému tatíkovi. A tak styl a kvalitu akce ani krásně vyumělkovanou videoklipovitost (třeba po-úvodní scéna v Monument Valley je tak vymazlená, až je málem k smíchu) už minimálně v této sérii jen tak něco nepřekoná. Bohužel, se značkou Mission: Impossible dostal v balíčku i špionážní hrátky, a v této kategoii už se režisérovi ani přes prosťounký scénář tolik nedaří.

UnREAL - Season 4 (2018) (série)

Poslední série působí, jako by mezi ní a tou předchozí ještě jedna sezóna chyběla - většina postav hned zkraje prodělá docela radikální (ač pořád pochopitelnou a pro katarzi potřebnou) proměnu, allstar sérii Everlasting chybí dostatek divákovi známých hvězd, a zároveň je do těch osmi dílů naroubována hromada šoků a cliffhangerů, které vyšumí do prázdna, protože se v nich postavy nestihnou dostatečně vyrochnit. Na druhou stranu, hroutící se Shiri Appleby táhne celou sérii ještě s větší vervou, než dosud a povedených momentů je zde stále ažaž. Samotný závěr seriálu mě ale nechal zcela chladným, což je pro jinak špičkový seriál asi ta největší rána.

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

Zbytečné pokračování roku. Takhle roztěkané a od prvního dílu naprosto předvídatelné "zkoumání" rape culture a school shootings si klidně mohlo vystačit s krátkými speciály, a ani ty by s ohledem na málem perfektní první řadu nefungovaly kdovíjak světově. Nedík za zkažení příjemných vzpomínek. Malé dík za duet verzi The Day We Met.

Mamka a taťka (2017)

Dawn of the Dad, aneb jak by to vypadalo, kdyby se z rodičů staly zombie. Na můj vkus sice málo Nica Cage ale jako bravurní guilty pleasure to zachránil triumfální příchod Lance Henriksena. Brian Taylor prostě umí točit zábavná béčka.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Nolan & Joy se utrhli ze řetězu a v poměru s druhou sérií teď málem první sezóna Westworldu působí jako docela krotká a komorní záležitost. Zážitek z promyšleně velkolepých (třebaže občas skřípajících) atrakcí nedokázala pokazit ani málem neúnosná masa expozice. Pro ty, kdo v první sérii přistoupili na hru, kterou autoři předložili totiž krom těch násilných monologů není tomuto projektu v podstatě co vytknout. Snad jen, že takhle mohl skončit, protože si (znovu) nedokážu představit, jak na toto dokážou znovu navázat.

Westworld - Kiksuya (2018) (epizoda)

Svět na západ od Westworldu. Takový skoro samostatný, skoro uzavřený spin-off budující mytologii Westworldu a napříč tomu, že děj skoro nikam neposunula je to jedna z nejlepších epizod vůbec.

Corporate (2018) (seriál)

Pokud podle vás ideální komedie končí happyendem: zaprvé - jste vedle; zadruhé - Corporate není nic pro vás; a za třetí - určitě pro sebe najdete hromadu vhodnějších pičovin, takže zvesela pokračujte k dalšímu bigbengu. Pokud v sobě máte aspoň střípek cynika a zažili jste na vlastní kůži chamtivost korporací (a kdo vlastně ne), nejen že pro vás bude premisa této černočerné komedie katarzní, ale zároveň příjemně osobní. A pokud rádi zpochybňujete autoritu a vůbec si myslíte, že lidi mají na víc, dejte tomuto miniprojektu šanci.

Kondor - Dobrý patriot (2018) (epizoda)

Prozatím kvalitou minimálně na úrovni Maratonce, Uprchlíka nebo Nepřítele státu. Hlavně ale překvapení roku, u kterého si napětím do krve koušu nehty.