Pod jednou střechou (2010)

Nejlepší je nečíst, o čem to má být, ať se dostaví alespoň nějaké překvápko - zápletka sama o sobě je zajímavá. No - pak už přijde klasika. Chemie tu až tak moc nefunguje, vtipné to moc není, ale je to milé, prostě klasická romantická komedie.

Noc hrůzy (2011)

Slabé jako horor, trapné jako komedie, učinkování takových hvězd, jakými jsou Colin, Toni, dokonce i Anton nechápu. Co stojí za shlédnutí jsou závěrečné titulky, ty mají říz.

Muži v naději (2011)

Představte si jakýkoliv film s Macháčkem z poslední doby a víte, jací jsou i Muži v říji. Mno, rozjezd na můj vkus trapný. Herci excelentní, ale to oni ani jinak neumí. Kostýmy, maskérky - výtečné. Scéna u kulečníku - dokonalá, velmi erotická a sexy a nevadí, že tak okatě a prvoplánově. Zvraty v ději, proč ne, s rozumem a citem. No a téma - a tak jo. Celkově to byl docela příjemný oddech a relax.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Milá komedie, lehce drama, témat je tu spletených dohromady až až - lesby, biologický otec, kamarádství, sex, odchod dospívajících z domova, alkohol...no od všeho trochu. Není to zlé, navíc mám moc ráda Juliannu, ale že bych z toho byla až až odvázaná, to ne. Slušné tři hvězdičky.

Tady to musí být (2011)

Vůbec nemám slov. Nádhera. A to nemluvím o dokonalém soundtracku. Každá vteřina na plátně, každý obraz měl své místo. Výtečný Sean, ale to on jinak neumí. Film, kde nejde o příběh a forma převládá nad obsahem, na druhou stranu není třeba se bát, obsahu je tu taky požehnaně. Jeden z mála filmů, který chci vidět znovu. A už se mi k tomu nechci ani nic psát dalšího, toto je skutečně umění a film s velkým F. (ale až je mi to blbé psát, protože všichni prý dnes dělají umění a kdo pracuje?).

Znovu a jinak (2011)

Můj vztah k filmu se vyvíjel a utvářel od prvních minut. Předně - krásná a oblíbená Theronová - to musím vidět. Později - ježíš, Charlize, co sis to vybrala za roli, po takových trhácích, jako byla Zrůda, nebo i Cesta...proboha proč? Ale pak přišel zvrat a ejhle, to bylo dokonalé, dílem bezpochyby scénáristou a tak, ale dílem právě i Charlize. A vida, máme tu film, dokonalý portrét o tom, co je to narcistická porucha osobnosti - a to portrét skutečně famózní. Tak jako Prozac nation je úžasný svým vykreslením deprese, tady si mistrovsky pohráli s tím, o čem je narcismus. Bravo. Můžu doporučit. Ale pokud čekáte zábavu či dokonce komedii, zvolte něco jiného.

Aussig (2010)

Netradiční, spíš dokumentární styl. Vtipné a nečekané scénky. Možná zbytečně dlouhé, stopáž by šla zkrátit, film může po čase nudit.

Tak dlouho tě miluji (2008)

Nemám, co vytknout. Zajímavý příběh, úžasné tempo vyprávění, skvělé herečky, nádherná francouština i píseň na konci a dojetí, které mne zaplavilo v závěru. Nádhera.

Mezi vlky (2011)

Tři hvězdy, protože je z Aljašky, výtečný námět, starý známý Liam...ale zbytek je nuda bez invence. Jestli je to logické nebo to, to co páni na plátně předvádějí, to nevím. Proč ale probůh jsou ve filmu prostřihy na Liamovu minulost, to mi hlava nebere - je to zbytečné, rušivé a film to dělí na dvě docela nesourodé části. Napětí ve filmu není, a to vidím jako hlavní mínus a největší prohřešek - protože věřím, že zrovna toto šlo natočit tak, že bych se bála i dýchat. Nestalo se.

Za jasného dne (2005)

Dalo by se říct, že je tu jedno klišé vrstvené za druhým - smrt dítěte, jak se s tím vyrovnávají nejbližší, ztráta zaměstnání, realizace ženy....ale podáno je to způsobem, že z toho klišé vůbec není. Celý film působí neuvěřitelně přirozeně a já měla od prvních záběrů dojem, že hrdiny znám a vyrůstala jsem s nimi. Všichni protagonisté jsou sympaťáci a celé je to vlastně takové krásné, jak to známé od Američanů, ale v podání Britů to není trapná selanka. Velmi příjemný film.