Tichá domácnost (1986) (TV film)

A mě to bavilo, včetně dějových zvratů. Příjemná nostalgie, mám pocit, že se herci bavili. A Marie Rosůlková, ta je/byla prostě úžasná dáma.

Borgia (2011) (seriál)

Já vím, hodnotit podle jednoho dílu se nemá, ale víc jich už nezvládnu. Je to přes kopírák stejné, jako třeba Tudorovci (jasně, ti jsou asi o krapet kvalitnější). Splývá mi to, stejné řeči, stejné postavy, stejné zápletky, jen ta jména se mění. Kdysi byl seriál Já, Claudius - a ten měl kvalitu minimálně o jeden velký stupeň lepší. To, co se točí dnes, mne tedy vůbec nebaví.

Templář (2011)

Podle toho, co můžu posoudit, dobré dobové kostýmy. Zbytek - béčko. Spousta sexu a násilí. Paul Giamatti - ale toho mám raději v jiných rolích.

Konec starých časů (1989)

Laskavý a vtipný vypravěč, mistrný Menzel za kamerou a skvostný Abrhám před ní - a k němu tucet dalších českých nej nej herců a hereček. Myslím, že se všichni při natáčení výborně bavili, je to znát. Ve filmu jde podle mě spíš o formu než obsah a ta je rozhodně parádní. Byla jsem mile překvapena a krapet se stydím, že mi doteď film unikal. Ten bych fakt měla znát....

Obyčejní lidé (1980)

Vážné téma - smrt syna (bratra) a jak se s tím rodina pere. Za vydatné pomoci psychiatra. Konec trochu nedtradiční, což je milé. Takové téma myslím ani nejde moc zkazit - no dráma tak také není niijak velké, podívaná slušná, neurazí.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Zatím mám za sebou 3-4 díly a jsem nadšená. Ne tak z prvního dílu - ujetost, šílenost - hrajou si na Twin Peaks? Proč proboha, navíc když jim to nejde? Ale další díly mají už kratší stopáž, docela hlavu patu, jsou strašidelné, nechutné, místy vtipné, podivné a jsem zvědavá, co se z toho vyvine, protože to má i jakousi tajuplnou zápletku! Nemůžu se dočkat dalších dílů a budu doufat, že se kvalita nezhorší, jak bývá "dobrým" zvykem.

Princezna Mononoke (1997)

Ekologické. Děsivé, temné. Děti to bavit nemůže. Náročné na pozornost. Japonské. Rozhodně netradiční. Zdařilé, ale na zadek jsem si z toho nesedla. Nevidět to ale, přicházím o dost. Rozhodně docela nevyhraněné. Doporučuji. Zcela určitě...

Limit (2010)

Klasická francouzská krimi. Běžet to v televizi, podle mě na to ani nekouknu. Nebylo to zlé, nijak zvlášť jsem se ani nenudila, zápletka mi ale přišla tuctová a neviděla jsem nic nového, co bych neviděla jinde. Fracouzi umějí zaválet, ale tady se podle mě drží v šedém průměru.

Moje krásná učitelka (2011)

Jedna hvězdička, a to jsem ještě milosrdná. Příběh sám o sobě není blbý - stárnoucí chlápek přijde o práci, prý že nemá vzdělání, a tak na stará kolena nastoupí na vysokou, aby získal nějaký ten titul. Učit ho bude i krásná, lež životem otrávená a znechucená Julia Roberts. Jakpak to asi může dopadnout? Tím chudákem je Tom Hanks, dalo by se předpokládat, že to tedy může být příjemná podívaná, možná s inteligentním, decentním humorem....mohlo by být, kdyby si Hanks nesedl i na režisérskou stoličku a jak víme, na dvou židlích se sedět nedá (možná ve filmové branži s výjimkou Clinta Eastwooda). A tak je to šílená nuda. Je to trapné, je to o ničem, záchrannou brzdou je jen široký úsměv Julie a švihácký outfit Toma. Ale to rozhodně nestačí. Jako by si režisér nevěděl rady, co s kamerou a tunou materiálu, který je možno použít. A tak točí, nechá lidi chodit, mluvit, jezdit na mopedu, hlavně ať se něčím ta stopáž vyplní. Ale co divák, Tome? Až budeš chtít příště exhibovat, tak prosím už jen opět před kamerou - a možná s rozvahou, tady jsme měli to štěstí vidět třeba i tvé pozadí a ne, příště už nemusím.

Deník (2005) (TV film)

Vůbec to nebylo zlé. Prolínání dvou osudů, dějových linek. Christina Applegate už bez taťky Al Bundy, starší, vyzrálejší, velmi sympatická. Příběh melodramatický, ale přesně tohle jsem čekala. Slušný televizní film.