Třináct životů (2022)

Mojou výhodou bolo, že som o príbehu 12 chlapcov nevedel nič. Stačil mi Howard ako režisér a vedel som, že nešliapnem do ___ Skrátka uvidím poctivé filmové remeslo. A to sa stopercentne podarilo..

Já, Bruce Lee (2012) (TV film)

Bruce bol legenda už za svojho života..

Top Gun: Maverick (2022)

Ako veľmi túži pospolitý ľud po klasickej akčnej zábave a nie homixových rozprávkach svedčí aj tunajšie hodnotenie. Tom vie stále pritiahnuť do kín veľa divákov a keď sa scenár neuberá smerom do úplného klišé tak je výsledok slušne máličko nadpriemerný akčný letný blockbuster..

Push (2009)

Béčková snaha o X-menov zlyháva na chabom scenári. Zrejme nestačí len povyberať dobré nápady z predošlých  o dosť úspešnejších predchodcov. Z podpalubia žánru to vytiahne pár scén, kde môžme vidieť potenciál Paul McGuigana..

Kingsman: První mise (2021)

Stále je to svižné, nádherné kulisy aj akcia, no radšej mám pôvodných kingsmanov..

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Vôbec nie márne scifi, ktoré má viacero špičkových sekvencií, zráža dole naivný scenár. Inšpirácií to malo dostatok a žiadalo sa trošku viac začrieť do histórie a trošku menej vykecávať. Potom by to bol čistokrvný 78,5% nárez. Takto potenciál ostal na 60..

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Nie je to prepadák ani špička. Až na Lauru sú tam sympaťáci a spústa rôznych raptorov. Je jasné, že ťažko vymyslíte niečo prevratné v tejto sérii a tak sa dosť recykluje. Ja mám na tieto potvorky slabosť tak hviezdu prihodím..

Navalny (2022)

Navalnyj je len prostriedkom ukazujúcim, s čím a kým tu máme do činenia. A priaznivcov Mordoru poslať rovno za ním..