Vzpomínky na lásku (2004)

Kórejský film má u mňa dvere otvorené dokorán. Tento nie je výnimkou. Ťažko niečo vytknúť. Hlavne sa mi páčili uveriteľné herecké výkony a smutný koniec.

Valkýra (2008)

Cruise hral ako najlepšie vedel a napriek tomu mi tam nejako prekážal. Všetko to bolo také príliš dokonalé akurát Hitler býva zobrazovaný ako väčší neurotik. Ako hraný dokument by to bolo Ok. Chcel som dať 3*, ale z úcty k ostatným som prižmúril oko :)

Kámoš (2003)

Od severských filmov čakám vždy istú kvalitu. Technicky veľmi dobre spracované, snažiace sa trochu kopírovať Priateľov, herecky znesiteľné najmä neokukanými tvárami. To ostatné mi prišlo urobené na efekt pre násť-ročného diváka.. A ten záver to dorazil. Určite by to odo mňa cenu nedostalo.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Nadčasové, dnes už kultové dielo s plejádou známych hercov, ktorým dominuje ústredná dvojica Kopecký a Dočolomanský. Vždy, keď to beží na niektorom TV kanáli, si to s chuťou pozriem znova.

Muzika (2007)

Veľmi príjemné prekvapenie! Po dlhej dobe slovenský film, kde mi neprekážali toporné dialógy a afektované výkony hercov. Kostelný a Marek Geišberg majú svetlú budúcnosť pred sebou..

Parfém: Příběh vraha (2006)

Keby neboli knihy tak jasné 4*. Bohužiaľ /chvalabohu/ sú a film akokoľvek sa snaží, nedosahuje kvality predlohy. Aj keď musím uznať, že natočiť niečo takéto je nadpozemsky ťažká úloha.

Kokainoví kovbojové (2006)

Peniaze sa váľali všade. V odpadkových vreciach po 1,7 mil $ som ich zakopával po záhrade, dokonca aj v konskom žrádle.. Zo ženou sme rozmlátili dva Mercedesy po 100 000$ a na druhý deň sme sa na tom smiali.. To je len odrobinka zo spomienok prepravcu drog z Kolumbie na Floridu. Naozaj zlaté časy drogových dealerov 70 tych rokov. Skutočne sa na to človek pozerá s otvorenou hubou a stále má pochybnosti, či nesníva.

Zkažená mládež (2007)

Ako pedagóg viem o čom je ten film. A realita je bohužiaľ taká. Úplne ma to dostalo a nemohol som zaspaťskoro do rána. Naposledy som sa takto "zabavil" pri sledovaní United 93. Tie decká to zahrali dokonale, až mám podozrenie či to len hrali..

Snídaně na Plutu (2005)

Fantastický Cilian Murphy s fantastickou muzikou od hádajte akého režiséra..

MacGyver (1985) (seriál)

Teraz to už nemusím, ale v detských rokoch som čakal na každý nový diel. A tiež som si ako jednu z prvých vecí ako zarábajúci človek kúpil švajčiarsky nožík :) Takže tak..