Mučedníci (2008)

Kontroverzný, zrejme horor z filozofickým podtextom v závere.. Povedal by som, že dva v jednom. Prvá polovica svižná jazda až príliš dynamická kamera. tak si predstavujem správny nástup. Druhá polovica - čakanie na pointu. Scény mučenia, skôr trápenia v reťaziach boli príliš dlhé, pointa good. Je vidieť kus poctivého európskeho remesla. Teraz si počkám ako to efektami sprznia amíci...

Padlé ženy (2002)

Jednoducho milujem boj dobra zo zlom / pozostatok z detských čias :) /. A viem si vychutnať záporné postavy, ktoré v podobe hlavnej sestry a jej podriadených boli excelentné. A ak mám film hodnotiť podľa hluchých minút, tak chcem či nie, musím dať 5 hviezdičiek.

Věc (1982)

V mojom rebríčku hororov je medzi päť najlepšími.. A v čase keď som tento film videl prvý krát bol spolu s Votrelcom a Evil Dead v prvej trojke. Pre priaznivcov tohto žánru možno len doporučiť.

Po přečtení spalte (2008)

Aj to len preto, že sú to Coenovci. V podstate som čakal až do konca kedy pride to pravé orechové, ktoré zvyknú bratia servírovať. Bohužiaľ som sa nedočkal.. Zaujala ma len premena brada Pitta na Benicia del Tora asi v polovici filmu. Myslim na tvár :)

Návrat (2003)

May to ohodnotila aj za mna..

Buenos Aires 1977 (2006)

V takýchto typoch filmov /United 93 atd./ na konci filmu vždy urobím "fúúúú", pozriem z okna a teším sa z reality všedného dňa..

Velký útěk (1963)

Hm, je to také dlhé, že som pri tom dvakrát zaspal.. Možno v tých časoch to bola bomba, možno som to mal pozerať inokedy. Väčšinu z tej plejády dobrých hercov som videl hrať lepšie a v lepších filmoch. A keď vidím Gordona Jacksona okamžite sa mi spojí Bodie a Doyle ke mně :)

Hoří, má panenko (1967)

Scéna z vrátením ukradnutej šunky do tomboly patrí medzi top. Slzy mi tiekli od smiechu :)

Old Boy (2003)

Jeden z prvých kórejských filmov, čo som videl a dosť výrazne ovplyvnil môj ďaľší záujem o ázijskú kinematografiu. Celý príbeh odohrávajúci sa v neštandardnom prostredí a tarantinovský štýl mi priniesli bohovský zážitok.

Let číslo 93 (2006)

Číra smrteľná hrôza v priamom prenose. Emocionálna bomba, ktorá vo mne zanechala trvalé stopy..