• Pohádka

Rachot v Bronxu (1995)

Na rozdíl od názoru, že je tohle nejlepší Chanův film, bych já řekl, že je nejhorší. Dvě postavy mi tu lezly na nervy a souboje byly velmi chabé. Zdálo se mi, že Chan zde nevyužívá všechno možné jako je tomu v jiných filmech. Ale zase musím přiznat, že jsem jich zase tak moc neviděl. Nu a protože jsem popojížděl, měl bych dát odpad. Jenže to si film nezaslouží, protože pár scén ušlo. Takže dám tu dvacítku.

Kobiety mafii (2018)

Skvěle natočeno, ale měl jsem zmatek v těch ženských postavách. Dost scén mi také přišlo zbytečných, neměly k ději co říci. Přesto jsem se bavil a s klidem mohu sedmdesátku dát.

Dívka ve vlaku (2016) odpad!

Nedal jsem to ani půl hodiny. Je to něcojako červená knihovna s mologem jedné ženské. Pak postav přibývá a přibývá. Kecá se a kecá a stále to k ničemu nevede. Takže jsem to prostě vypnul. Také proto, že jsem si všiml stopáže. Tak na to bych nervy neměl.

Terrible Things (2021)

Ta dvacítku je jen za tu obludu na konci. Je tam skoro minutu, takže... Jinak je to fakt pitomost. V podstatě jde o dlouhý monolog.

Trávnička (1973) (TV film) odpad!

Tak tohle se mi absolutně nelíbilo. Herci spali a ta hudba… připomnělo mi to ty modernosti, kdy někdo někdo hraje a do toho zase někdo přednáší báseň. A za další, já být Trávničkou tak jí raději zůstanu tím čím jsem, než si vzít za manžela takového blba.

Láska jako trám (1967) (TV film)

Já na tom nic komediálního nevidím. Skoro celý film hádání, kdo na to má čumět? Přesto musím uznat, že to byl herecký koncert. A že jsem se u některých scén bavil. Takže musím, ač ne zrovna nadšeně, dát takový počet bodů, aby to vyšlo na nadprůměrný film.  60 %

Sobota odpoledne, počátek léta (1981) (TV film) odpad!

No, tak tohle já považuji za parádní blbost. A je mi jedno, že si to myslím sám. Vždyť ani ten konflikt s klukem u motorky nedokázali pořádně natočit. Evidentně to odflákli a přitom to měla být jedna z klíčových scén. Mimo ni jde o čiročirou nudu a zdlouhavé plácání o ničem. Já dávám plus procenta jen číšníkovi v podání pana Kodeta. 10 %

Demokrati (1980) odpad!

Zpočátku se to kaž takž dalo, protože jsem byl trochu zvědavý na naše herce. Jenže pak se tam objevila politika měl jsem po chuti. Sice jsem to dokoukal se skřípajícím zbytkem zubů, ale dokoukal. Ale silně jsem se nudil a začal něco dělat. Podruhé ani omylem. 10 %

Drahý zesnulý (1964) (TV film)

Dodnes si pamatuji mé zklamání, když jsem viděl v televizním programu tento název. Hned jsem všechny kolem upozornil, že bude skvělý anglický horor, který znám z kina. Nesmírně jsem se těšil, jak bude rodina šokovaná a nevšímal si pindů, že to bude asi něco jiného. Pak přišly titulky a já byl smutný a naštvaný a zklamaný a na tento český paskvil, jak jsem to tenkrát nazval jsem se díval asi pět minut. Teprve po dalších letech jsem to viděl celé a nadchlo mne to. Ne hned napoprvé, to bych dal „jen tak sedmdesát“, ale po dalším a dalším zhlédnutí tomu dávám plný počet a basta. A beru si své parapernálie a jdu se přesunout...

Komediantská princezna (1936)

Páni jak mi ten malý spratek lezl na nervy, to se nedá ani napsat. Otecko byl ještě horší, nebyl schopný ho praštit. Jinak je to ovšem hloupý film až hanba. Babu bylo potřeba nechat, když nechce tak, nechce a jít si po svých. Jenže to by snímeček neměl hapyend že jo. Nemohu dát nulu, protože u některých scén jsem se pobavil. A bylo jich dosti, takže jim dám čtyřicítku.