• Pohádka

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Zase film který měl našlápnuto pokazila to jako vždy hloupá love story. Sama Greta tvrdí, že jsou hlídané na každém kroku, ale v poklidu si běhá za synkem, aniž by na to kdo přišel. Dalších pitomostí je tam více. Nechce se mi třeba věřit, že by čistý árijec měl obočí jako cigoš, nebo že by nacistům nevadil poklidný život žida v jejich domě a jejich společnosti. Výborná Vilma Cibulková a skvělý Bronislav Poloczek. Zbytek nic moc. Já tedy dávám jen dvacet za film, ale dám i dvacet za Wagnerovu hudbu.

Ďáblova kořist (2022)

Tak maskéři odvedli dobrou práci, ovšem moc se nenadřeli. Těch pár záběrů na devadesát minut je klatě málo. Ale nelze samozřejmě hodnotit pouze z tohoto hlediska. Když to vezmu celé kolem, mimo žvanění se tu občas něco semele, ale nestojí za ztracený čas. Dávám deset procent za ty triky.

Fresh (2022)

Takovou velkou spoustu hluchoty jsem už dlouho neviděl. Neustálé vykecávání těch dvou film škaredě, ale hlavně zbytečně natáhlo. Zajímavého či vůbec napínavého tu bylo snad deset minut na konci a to je všechno. Zbytečná ztráta času. Dávám desítku za jeden či dva podařené okamžiky.

Gaia (2021)

Pro mne byl začátek rozhodně zajímavý, protože jsem netušil o co go. Pak když se ukázalo, že je to asi postapo (mimochodem to bylo jen naznačeno mezi řečí), už to tak zajímavé nebylo. Pár efektních záběrů, krásná příroda, ale dějová nuda k uzoufání. Naštěstí je sem tam scéna, která mne probrala z polospánku, takže jsem to dokoukal až do konce. Podruhé na to koukat nebudu, takže mých třicet procent je konečné slovo.

Poslední koncert (1979) (TV film) odpad!

Tohle není pro mne. Pana Hrušínského jsem skoro nepoznal a když ano, málem jsem se uchechtal. Neprávem maskéři to udělali dobře. Ale přece jen. Snímek je možná zajímavý jen z hlediska historického, ale jak píši výše, pro mne to není. Ty kecy byly nad mou sílu a také moje chápání. Herci dobří, dávám deset procent, ale nevytáhli to. Příšerný kvikot houslí byl pro mne nesnesitelný. 10 %

Miluška a její zvířátka (1977) (TV film)

Taková unylá volovinka, která pobaví, ale není na ní nic zvláštního. Za pozornost snad stála v mini roli paní Stašová. Hudba je to hezká, ale ani jedna skladba mne nechytila, takže hodnotím v nižší kategorii. Možná i protože mám alergii na slečny, které se skoro násilím cpou chlapovi do postele. Což Miluška dělá a je to k zblití.

Divoké labutě (1972) (TV film)

No na svou dobu jistě skvěle natočeno. Za pár korun. Jenže námět se mi moc nelíbil, a ta logika… To jako nešlo dát větu, že se ptáci vracejí zpátky k bábě a ona že je posílá znovu? Protože jinak, kdyby přeletěly přes skrýš a letěly dále, tak sourozenci utíkali za nimi a tudíž…

Silent Night (2012)

Nebylo to špatné, ale některé scény, kde se autor pokouší o filosofii jsou zcela zbytečné. Na film je pak nutno koukat až do úplného konce, kde je ještě takové mini vysvětlení. Občas jsem se i drobátko nudil a gore také nebylo nějak moc, takže slabý průměr.

Beasties (1991)

Polovinu věcí jsem nepochopil, ale za to nemohou tvůrci, nýbrž já sám a absence jakýchkoli titulků. Bohužel, i kdyby byly, nejde o nic zajímavého. Figurky sice mají náznak mimiky a vnitřek předmětu je jeskyně. Poslední potvůrka je srandovní. Děj se většinou věnuje dvěma partám, které se mezi sebou mažou. Nějak moc mne to nezaujalo.

Závrať naruby (1977)

Tak mne to nějak nechytilo. Netuším proč, protože tyhle komedie mám celkem rád. Asi jsem byl ve špatném rozpoložení nebo co. Možná zkusím někdy podruhé, i když do toho vůbec nemám chuť. Nebo je to tím, že pan Hitchcock mne nechává zcela chladným? Jeho tvorba mne nikterak neoslovuje.