• Pohádka

Gothika (2003)

Ta více než pěti minutová sekvence chození po baráku byla k čemu? To nešlo zkrátit? Ono je to jedno, snímek mne nebavil a čučel jsem na jiné věci. I když na konci překvapení bylo, nezachránilo to přes hodinu nudy. Dám tedy desítku za těch pár zajímavých míst a desítku bych mohl dát hezké Halle Berry. Ale nedám. Za ten zbytečně natahovaný konec.  10 %

Poslušně hlásím (1957)

Dodnes si pamatuji jak kino bouřilo smíchy, když jsem kdysi jako hodně mladý na tento film zašel. Nemohu si pomoci ale musím dát plný počet i prvnímu i druhému dílu. Poslouchám a koukám i dva krát do roka, protože ty hláška jsou prostě pecky. A navíc to má i myšlenku a to obrovskou. Což nějak v moderních českých komediích nějak marně hledám.

Dobrý voják Švejk (1956)

Pacho, hybský zbojník (1975)

Nepouštím si to tak často jako jiné komedie, ale je to velmi dobrý film. Pan Kroner tu má roli přímo na tělo. Vždy se u toho zasměji a to několikrát, ale při tom mám takový divný pocit. Netuším co mi na snímku nesedí, ale něco tam je. Proto také nehodnotím nějak moc vysoko, ale nadprůměrný snímek to určitě je.  70 %

Co medvědi nevědí (1988) (TV film)

Hm, trošku podivná pohádka, ale pan Kopecký to jakž takž tahá na lepší úroveň. Mi zde chybí něco, kdy otec princezny změní názor a ne že se hned setkává s otcem prince. No, ale budiž. V každém případě ti nevidím na více než čtyřicet a to ještě s přimhouřenýma očima.

Noc hrůzy 2 (2013)

Tak jestli mi v předchozích třech filmech nebyl ani jeden hlavní hrdina sympatický, tak tento byl už přímo odpudivý. Je to jedno, protože film nestojí za nic. Když konečně dojde k akci, je to celé točeno v blikání, z čehož akorát bolí oči a pro mne je to hodně nepříjemné. Tím si tvůrci této blbiny definitivně uzavřeli cestu k jakémukoli lepšímu hodnocení.

Noc hrůzy (2011)

Neskutečná nuda. Prvnímu filmu jsem dal dvacítku, a tady to po čtyřiceti minutách vypadá na čistou nulu. Jeden jediný trik. Postavy bezvýrazné a pokud mi byl v prvním filmu hlavní hrdina nesympatický, tady to platí dvojnásob. Akci to chytne hodně za polovinou, ale to už je pro mne pozdě. Navíc je to ve tmě, takže pro mne k ničemu tím tuplem. Dám však dvacítku, stejně jako v předešlému filmu trikařům. Jinak to však nestojí za ztracený čas.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Tady je těžko co dodávat. Je pravda, že ve filmu je pár slabších okamžiků, ale ty jsou naprosto zanedbatelné a není jich nějak moc. Mísí se zde jak komedie s tragédií, tak i prvky hororu a thrilleru. Na každého to asi působí jinak, ale domnívám se, že zážitek je to pro všechny.  95 %

Hrůzná noc 2 (1988)

V hlavní roli zase ten nesympatický herec. Naštěstí to kompenzuje hezoučká Tracy Lind. Stejně jako první film mne toto nebavilo, ale musím uznat práci maskérů. Takže stejně jak v prvním filmu jim tady vzdávám hold a dávám dvacítku. Zbytek je jen nudná slátanina s pomalým dějem zralým na usnutí. A je to celé zbytečně dlouhé.

Noc hrůzy (1985)

Nebavilo mne to kdysi a ani v současnosti. Na mne je to zdlouhavé a málo efektů. Tyto jsou však na svou dobu poměrně dobré a kdybych nedal trikařům dvacítku, urazil bych je. To je ovšem také vše, co si snímek zaslouží. Jinak je totiž tak akorát na usnutí.