• Pohádka

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Limonádový Joe aneb Koňská opera bez obsahu Nejsem nějaký westernový fanoušek, ale někdy se na tento žánr podívám. Tato komedie je bezkonkurenční a že jsem tento týden viděl tři. Ale ani „Manituova bota“ ani „Za řekou je Texas“ ani „Ostře sledovaná banka“ mne nepobavila tak, jako tento snímek. No a k mému hodnocení snad ještě dlužno dodat, že si Joea pouštím každý rok. Někdy i dva krát. Mimochodem, kniha pana Brdečky je lepší. Nu a ještě můj hodně starý komentář z mého soukromého archivu. Kdo má rád westerny a komedie dohromady, tak tohle je přesně pro něj. Správná konina na entou, kde jde jen o čiročirou zábavu a nic jiného se zde neděje. O něco horší než kniha, ale přesto naprosto dokonalé. Blbin se tu nejde dopočítat a proto u mne skoro za sto procent.  90 %

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Excelentní pan Kopecký. To se nedá popsat, to se musí vidět. Další z mých oblíbených komedií, které mne dokáží uklidnit, když jsem vzteky modrý. Minimálně jednou do roka ji musím vidět.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Tak tento snímeček si pouštím minimálně jednou ročně. A pak znovu jako zvukovou kulisu k práci. A znovu a zase se u toho bavím a je mi dobře na duši. Takových komedií mělo být natočeno více. A samozřejmě, že některé hlášky občas využívám. Mám rád tento film a pan Sobota je v něm dokonalý.

Čirok (1968) (TV film)

Nic moc, ale přesto se to dalo nějak spolknout. Pan Kopecký to dost táhl, protože bez něj by to asi byl dost velký propadák.

Camp (2014)

Takové divně rozměklé. Skoro bez krve a tradičních efektů, na které jsem se těšil. Nic z toho, co mne zajímá z filmových triků se tu neobjevilo. Uznávám však, že to mělo děj a spád. Tedy po těch pár úvodních minutách. Celkově však dost zbytečný snímek. Názvem si netřeba lámat hlavu. Na jednom webu je pod názvem anglickým, Camp, na jiném pod názvem původním, Kyanpu. Já jen kdyby to někdo hledal. A někde to nenajdete vůbec. Tedy ke dnešnímu datu.

Bratr Žak (1972) (TV film) odpad!

Chtěl jsem dát dvacet hercům, ale za ten konec, kde se s určitostí nedozvím, co jsem chtěl, tak ať táhne milostivě pan Olbracht (pokud to tak opravdu napsal) do víte kam. Tímto považuji inscenaci za ztrátu času.

Holka na zabití (1975)

Tento snímek patří k mým dost oblíbeným. Hlavně kvůli prostředí. Je pravda, že spád to mohlo mít trochu rychlejší, ale přesto se na něj podívám znovu a znovu.

Přetlak (2020) odpad!

Zatím jsem to vydržel jen padesát minut. Chlopek pobíhá sem a tam. To bylo zatím vše. Dal jsem zbytek. Dále to pokračuje stejně. To v té bance mysleli jako vážně? No, já dávám dvacítku za naprosto fenomenální výkon Bena Whishawa a to je vše.

Incision (2020)

Já nevím. Zpočátku šílená nuda, pak malé zlepšení, ale celkově hodně pod průměr. Dvě tři silné scény to nenapraví, a tak můžou být tvůrci vděčni za tu dvacítku a hodně mi za ni děkovat.  Mimochodem James Allen Brewer byl skvělý slizoun.