• Pohádka

Daleká cesta (1948)

Skvělý film, což o to, ale některé scény měly být podány jednodušeji. Snímek má více silných okamžiků, ale také několik drobností, které by se daly považovat za chybu. Rozhodně je to jako celek nesmírně působivé, to se musí nechat.       *** A PŮL

...a zase ta Lucie! (1983)

Naprosto skvělé scény oprav v bytě, kde Lucie bydlí nemají obdoby. Vždy jsem se u ní bavil a bavit budu. Za to musím desítku k šedesátce přidat. Tím se obyčejný dětský film povýšil na lepší komedii.   *** A PŮL

Lucie, postrach ulice (1983)

Tahle pohádka nepohádka je i pro dospělé. I ti si tady něco najdou. Alespoň já se u toho bavil hodně dlouho.

Lucie (1963)

Tak jako to nářečí pan Větrovce v hlavní roli se mnou řádně cloumalo. No, alespoň se člověk zasmál, když už nic. Jinak jde však o tvrdou agitku toho nejhrubšího kalibru. Překvapila účast a zpěv pana Matušky.

Blood Quantum (2019)

Skvělé gore scény, prokládané planým filosofováním a žvaněním. To bohužel převažuje. Přesto si to čtyřicítku vysloužilo.

Hra o jablko (1976)

Pořád jsem přemýšlel kde ještě byl ve filmu kamelot a jeho hlášky a ono je to zde. Občas jsem se zasmál, ale i jinak celkem bavil. Nezdá se mi to ani nad, ale ani pod průměr. Takže střed. Vadil mi tam ten upištěný zpěv. ** A PŮL

Rozkaz zabíjet (2016)

Na mé kopii byl název „Identify“. Snímku jsem nevěřil od začátku. Hlavně mne pak pobavilo, že jsou vojáci na větvi z toho, že na ně roboti útočí. No, triky sice na jedno brdo, ale jinak byly slušné. Takže za ně dám dvacítku a za ten konec také.

Člověk není sám (1971)

Nebylo to až tak špatné. Zejména majorovy hlášky tomu dost pomáhaly, i když jich moc nebylo. Herci v rámci možností dělali, co mohli, ale agitku zapřít nešlo. Přesto se na to dívat dalo.

Já jsem Stěna smrti (1978)

Téma nezajímavé, herci dobří, ostatní ušlo, takže průměr. Nedá se říci že ani nad, ale ani pod.      ** A PŮL

Cruel Peter (2019)

Tak nevím, když do hororu nenacpou těhotnou nebo děcko, tak zas někoho postiženého. Tentokrát holku, a ještě drzou ke svému otci. Pár facek by to spravilo, ale on nic. Už mně s tím dost všichni štvou. Ale jinak jde o klasickou duchařinu, která jede v zajetých kolejích a nic nového nepřináší. I ten konec je ve tmě, takže pokud si divák nemá možnost film zesvětlit, zas tak moc toho nerozezná. To je proto, aby se náhodou nevyděsil. Dvacet s bídou za pár dobrých scén.