• Pohádka

Ženich mezi dveřmi (1979) (TV film)

Pan Tříska ve vedlejší roli naprosto skvělý. I celkově se na to rozhodně dalo dívat. Komika sice netrhala bránici, ale úsměvné to bylo. Na zkrácení času perfektní.

Písně by neměly umírat (1983) odpad!

Už název mne varoval naprosto dostatečně, ale já chtěl tolik vidět Luďka Kopřivu v jiné roli. No, moc ho tam nebylo, ale což. Bohužel jsem naprostý hudební analfabet, takže jediné, co mne občas trochu zaujalo byla příroda v Gruzii. Ale jinak to pro mne, jako hudebního ignoranta bylo utrpení přečkat to celé až dokonce. Ani mužské sbory, na které jsem se docela těšil nezaujaly, a tak u mne film naprosto propadl.

O zatoulané princezně (1987)

Hezká pohádka, jak kostýmově, tak celkovou výpravou. Scénář je zpočátku trošku klikatý, ale to se časem spraví.

Ostrov stříbrných volavek (1976)

Je škoda nedat takovému filmu ani ň, ale mne to fakt nezaujalo skoro ničím. Ani tou občas protivnou hudbou, ani postavami, ani dobou kdy se to celé odehrává. Druhou polovinu jsem už vůbec nesledoval nijak pečlivě, ale dokoukal jsem to a nepřejížděl. Když k této desítce připočtu desítku Petrovi Voříškovi, tak to s odřenýma ušima tu dvacku dá.

Radostný život posmrtný (1990) (TV film)

Slušně natočený TV film. Ačkoli malířství není můj koníček a moc se o něj nezajímám, je zde pěkně podáno, jak mu všichni rozumí. Hlavně postava Lacomba. Já jsem se bavil, a to je známka toho, že jde o velmi dobré dílo.

Mikola a Mikolko (1988)

Vůbec mi nevadilo, že to nebylo sevřené v jeden děj a že to byly spíše kapitoly. Vadilo mi něco jiného a já nejsem štont říci co to bylo přesně. Možná mi to jen nesedlo. Nevím. Asi že jsem to nějak celé nepochopil.

Klietka plná vtákov (1972) (TV film)

Já grotesky mohu a toto od ní nemělo daleko. Ku chvilkové zábavě jako stvořené. Já na to původně koukal jen kvůli panu Třískovi, a byl jsem mile překvapen.

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Postav jak nas…, kdo se v tom maglajzu má vyznat. A když už jsem poznal kdo je kdo, málem jsem usnul. Spací tempo vyprávění mne prostě ukolébalo. Prostředí mi sedlo, také to, že nešlo o souvislý příběh, ale celkově to prostě bylo nudné. Pořád jsem měl pocit, že mi autor příběhů něco dluží. Je třeba pochválit kameru, která kouzlila záběry tak, aby část filmu nešlo vidět obličej Evžena. No, ale celkově mne to nějak nechytilo.

Eva Eva (1980) (TV film)

Tohle se dá hodnotit stejně tak čistou nulou stejně jako naprostou stovkou procent. To záleží na úhlu pohledu a dalších asi sedmdesáti pěti faktorech. Já, abych se nepřiklonil ani k jednomu extrému, dávám čistý střed, aniž by šlo o čistě průměrné dílo. Vizuál je jednoznačně Jakubiskův, horší je to se scénářem. Písničky moc nenadchly, ale byly jakž takž k přežití. Pan Svoboda je složil asi hezky, ale ten tón minulosti v nich je a mi byl z duše protivný. Přesto jsem si zvykl, a nakonec se mi to i zalíbilo co se melodie týče. Takže, prostě, středně dobrý film. ** APŮL

Dospěláci můžou všechno (1969)

Příjemná blbůstka se švihlým koncem. Což byla škoda. Přesto se diváka pobaví a poveselí. Pan Tříska zde řekl jen jednu větu a byl občas v záběru. Film pro celou rodinu.