• Pohádka

Petra a Pavla (1983) (TV film)

Děs běs. Přesto to asi do konce dokoukáte, protože vydržet se to dá. Ale není to nějak zvlášť velký zážitek. Proč tvrzení o tom, že jde o povídkový film? Tak na to jsem nepřišel.

Přejezd Cassandra (1976)

Kvůli finále jsem na tom byl kdysi vícekrát. Nevšiml jsem si nesmyslů a ani herců, jen efektů na konci. Nu, staré krásné časy. Herecké obsazení je skutečně hvězdné, slušná hudební kulisa, ale také spousta nelogičností a spousta chyb. Hlavně mapa, na které vede trať z Jablunkovska do Polska. Ovšem i přesto dávám po letech tu šedesátku a přiznávám, že dvacítka je z nostalgie, ale také jako pocta, co se tehdy natočilo.

Trnové pole (1980)

Už ten začátek mne zmátl. Kdo vymýšlel jména? Dubovec v Dubovci. Ono to bylo vlastně jedno, protože děj byl tak pitomý, že se to nedalo. Viděl jsem to sice do konce, ale nestálo to za ztracený čas. Nemocnici střídaly retrospektivy, takže ani z jednoho ani z druhého nic nebylo. Takže u mne má dvacítku jen pan Vochoč.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Ačkoli se zdá spojení horor komedie úchylné, ve filmu se tomu daří. Nejinak je tomu i zde. Nečekejte nic velikého, žádné hluboké filosofické rozpravy a žvásty a prostě se bavte. Bohužel se to sem tam zasekne a je chvíli hlucho, a na gore také mohli tvůrci přidat. Přesto jsem se bavil, hlavně u některých dialogů a hlášek.    *** A PŮL

Všichni moji blízcí (1999)

Skvěle natočeno. K tématu se vyjadřovat nebudu. Snímek se postará sám o sobě o zážitek. Má několik drobných vad, ale ty zapadnou v profesionálně odvedené práci. Vidět a slyšet dvě židovské děti zpívat „Die fahne hoch“ byl neskutečný zážitek.

Ze života velkého chlapa (1980) (TV film)

Krátké a nic moc. Těšil jsem se na pan Třísku. Byl dobrý, ostatně to byli všichni, ale ten celé to bylo takové dětinské. Přesto to ohodnotím jako slabounký nadprůměr.

Zločin v obrazárně (1983) (TV film)

Já neposlechnout matku na první slovo tak mi urve hlavu a hodí do rybníka. No nic, k filmu. Nervy drásající drama, jehož zápletka je pro jistotu nastíněna hned zpočátku. No, ale nepřejížděl jsem a celkem se i mírně bavil, takže je ta dvacka akorát.

Ženich mezi dveřmi (1979) (TV film)

Pan Tříska ve vedlejší roli naprosto skvělý. I celkově se na to rozhodně dalo dívat. Komika sice netrhala bránici, ale úsměvné to bylo. Na zkrácení času perfektní.

Písně by neměly umírat (1983) odpad!

Už název mne varoval naprosto dostatečně, ale já chtěl tolik vidět Luďka Kopřivu v jiné roli. No, moc ho tam nebylo, ale což. Bohužel jsem naprostý hudební analfabet, takže jediné, co mne občas trochu zaujalo byla příroda v Gruzii. Ale jinak to pro mne, jako hudebního ignoranta bylo utrpení přečkat to celé až dokonce. Ani mužské sbory, na které jsem se docela těšil nezaujaly, a tak u mne film naprosto propadl.

O zatoulané princezně (1987)

Hezká pohádka, jak kostýmově, tak celkovou výpravou. Scénář je zpočátku trošku klikatý, ale to se časem spraví.