• Pohádka

Kat Mydlář (2012) (divadelní záznam)

Hodně krát jsem se musel vracet, abych pochopil děj. Není to špatné, ale na Draculu, nebo na Mone Christa to bohužel nemá. Nebo jinak, jak mohu Christa či Drákulu poslouchat stále dokola, tohle si snad ještě poslechnu, možná i vícekrát, ale není zde žádná skladba, která by ulpěla v paměti a nadchla. Mimo ústřední „Právo mám“. Je fakt, že jsem to měl puštěné zatím jen dva krát, tak uvidíme. Třeba časem změním názor.       20191222 12637/12644 ** A PŮL s.u.  Tak potřetí souhlas s mým předchozím komentem, ale dávám to na šedesát.   20200318 12637/12643 *** s.u. Tak je únor 2024 a už mne to chytlo naplno. Přidávám dvacet. Plný počet to ode mne mít nikdy nebude kvůli některým kostýmům a těm kolečkovým bruslím.

Petticoat Planet (1996) odpad!

Mám pocit že i normálním filmu je vidět více nahoty než v tomto údajně erotickém. Ono je to fuk, zda měl být erotický či neměl, blbina je to tak jak tak a sledování zbytečnou ztrátou času.

Případ Lupínek (1960)

Napínavé pátrání po loutkách. Hm, pro děti, a to asi ty nejmenší možná zajímavé. Pro mne to bylo zbytečně dlouhé a domotané. Ale koukatelné.

Lucie a Marta (1985) (TV film) odpad!

Tak při tomhle nerváku jsem málem zavařil knoflík rychloposunu. Možná by bylo zajímavé stopnout, kolik je zde pravého "filmu" a kolik ječení. Tohle se opravdu nedalo.

O princezně, měsíci a hvězdě (1996) (TV film) odpad!

Větší flákačku jsem už dlouho neviděl. Ano, jde o papundekl, ale zde herci dostali peníze za nic. Zjištění prince, když spadla princezně hvězda to naprosto korunovalo. Odříkal text a spadla klec. Celé je to utahané, mdlé a bez chuti. Naprosto zpackaná inscenace a ani pan Tokoš se nepředvedl.

Hot Spur (1968)

Ty světla byly pokaždé jiné, kamera stála za starou bačkoru a dějově to bylo děsně pomalé a nudné. Nestálo to za nic ani jako western ani jako erotický film. O porno skutečně nešlo. Přesto dám desítku za ty baby a desítku za konec.

The Wizard of Gore (2007)

No, alespoň zde něco hraje casting, tedy publikum na kouzelníkově představení, které v tom starším filmu vysloveně chrápalo. Dobrá kamera, která se nebojí nahoty a dobré efekty, i když jich není zase tak moc. Děj ujde, někdy i dost překvapí. Celkově jsem se však občas tak trošku nudil. Nezaujalo mne to, nenadchlo, takže jsem to jel na vícekrát. Konec si rozhodně zasloužil lepší zpracování a lepší finále. Zde zklamání a také mínus dvacet z původně zamýšlených šedesáti.

Čaroděj ze země Krev (1970)

Škoda velmi špatného střihu a odbytých efektů. Hlavně s těmi meči. Také některé scény byly zbytečně dlouhé. Hlavně jsem nepochápal ty kouzelnické triky. Co vlastně viděli diváci? No, nebudu přemýšlet a dám dvacet.

Blíženec (2019)

Akční scény na jedničku. Konec je jedno velké zklamání i přes překvapení v něm. Za akce stovka procent, zbytek s bídou dvacet. Ale nechám to nakonec na šedesáti.

O princezně Solimánské (1984) (TV film)

Uznávám, že je to natočeno dobře, zvláště pro děti. Ale já jsem odkojen verzí s paní Jiráskovou. Jenže podle toho to nelze hodnotit, že ano, a tak dávám šedesát kusů. Jo, tu verzi, o které píši nehledejte, byla jen na gramofonové desce. (https://1url.cz/dzQdQ ).