• Pohádka

Čert na zemi (1975) (TV film)

Zpočátku jsem moc nadšen nebyl, ale vyklubala se z toho poměrně povedená věcička, takže, proč ne. Jako oddychovka naprosto pohodové a koukatelné. Pan Postránecký je tu přímo skvělý. Ostatní jsou také dobří, písničky hezké, tak proč nedat nadprůměr, že ano.

Studio 666 (2022)

Tak film nestojí za nic. Ale některé scény jsou tak excelentní, že jen za ně musím tu čtyřicítku dát, ačkoli to jindy nedělám. Trikaři prostě uměli a pohráli si. Gore v těchto scénách je také dosti, právě díky trikům, ale těm poctivým, ne počítačovým.

Trhani (1936)

Vlastně ještě němý film s několika dialogy. Natočený zkušeně, což o to, není to prvotina, že ano. Ale bohužel dějově je to mdlé a dosti nevyvážené. Možná to lépe natočit nešlo. Pokud chtěli vykreslit osudy více lidí. O technické stránce je zbytečné mluvit, je to přece jen amatérský nadšenecký film.

Pekelná díra (2022)

Oni si to měli bratři Poláci nejdříve pořádně rozmyslet, co vlastně chtějí vyprávět. Mně míchanice žánrů nevadí, ale tady se to vůbec nepovedlo, protože mne to přestalo po půl hodině bavit. Zajímat mne začalo až ke konci, ale byl jen chvilka. Dávám deset za konec, který jsem nepochopil, ale ta figura je slušní a ještě dám desítku za technickou stránku toho konce.

X (2022) odpad!

Špica film. Tři čtvrtě hodiny se nic neděje, nuda jak prase a on si do toho rejža pustí písničku. To snad není pravda. Za tohle šedesát procent ubírám i kdyby byl pak film sebelepší. Jenže nebyl a těch pár triků ve tmě už to nezachránilo. Takže nedávám ani těch dvacet.

Kamenný kvítek (1972) (TV film)

Jako malého mne to vůbec nebavilo. Nyní však uznávám, že jakás takás kvalita tu je i když bych na to znova nedíval.

Incarnation (2022) odpad!

Zpočátku to ještě jakž takž šlo. Ale to je tím, že jsem byl zvědavý. To mne asi po půl hodině přešlo, takže jsem na to koukal jen jedním okem. Tudíž mi asi utekly některé věci ohledně čachrů s penězi. A taky souvislost s Peterem a tím duchem nebo co to bylo. Prostě, nudné a k ničemu.

Armáda mrtvých (2021)

Jeden z mála zombie filmů, který jsem sledoval bez znuděných pohledů na čas do konce. Bylo to skvělé na překvápka, ale i dějově. Hlucho jen občas, efekty na velmi dobré úrovni. Sympatický hlavní hrdina, děj, co má spád, spousta akce. Co více si ještě přát.

My se vlka nebojíme (1988) (TV film)

Tak toto se nedá popsat, to se prostě musí vidět. Paní Konvalinkovou s kravským zvoncem na uchu, nebo pana Postráneckého s bobřími zuby. A ty občasné hlášky… Mne to mile potěšilo a pobavilo. Škoda, že mne nechytila ani jedna písnička. Jinak bych dal určitě ještě více procent. Přesto neodmítnu podívat se někdy zase.

Sky Sharks (2020)

Tohle je přesně film dle mého gusta. Naprosto výborný pro mé odreagování a vypnutí toho co mám v hlavě. Pokud je akce, samozřejmě. Jsou tu asi tři dlouhá místa, kde se nic neděje, ale zase se v nich nekecají nesmysly, ale většinou se vysvětluje co a jak. Za mne si tohle tu osmdesátku jistě zaslouží. Ti, kteří ještě neviděli, dívejte se až do konce. I po titulcích.