Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je prostě třída. Myslel jsem si, že jeho Million Dolar Baby, je film, který ve mě nechal nejvíc, ale hned po shlédnutí tohoto fantastického snímku musím změnit názor. Grant Torino je jednička mezi filmy, které jsem viděl. Pevně doufám, že "stařík" natočí ještě něco. Kdyby tu bylo 6 hvězdiček, tak bych mu je bez váhání dal. Mohl bych tu vychvalovat režii, hudbu, obsazení a B-hví co ještě, ale myslím si, že to jistě někdo udělá za mě. Já bych jen chtěl říct, že toto je film, který do vás vreje velice silnou rýhu a budete mít co dělat, abyste se nerozbrečeli. Teď po shlédnutí jsou ve mě všechny pocity tak smíchané, že ani nevím co bych napsal, abych nevypadal jako tupec. Prostě deset z deseti, bezkonkurenčně.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Byl jsem velice příjemně překvapen po shlédnutí pátého dílů příběhů zjizveného hrdiny. Předchozí díly byly příliš pohádkové a čtvrtý díl mi neseděl jeho přílišnou zkráceností. Tento film se posunul přesně tam, kam se posunul i pátý díl knihy - někam od pohádek dále k temnějšímu fantasy. Velice příjemně mě překvapilo i to, že ve filmu je vše podstatné co v knize a příběh neztrácí, až na maličkosti, které jsem si ani nijak nezapamatoval. Sečteno, podtrženo doufám, že další díl bude ještě lepší.

Zack a Miri točí porno (2008)

Skvělý romantický film, u kterého jsem se dobře pobavil. A to se mi snad ještě nestalo, abych se u romantickýho filmu zasmál. Palec nahoru a něco přes 4 hvězdy

Hvězdná pěchota (1997)

U tohohle filmu jsem se fakt zasmál. Podtón fašistické společnosti a hrdinové Ken s Barbie, to je dost silná kombinace. Skvělé parodické dílo, ve kterém nechybí akce ani dobré (alespoň tenkrát) efekty. Celkově se mi líbí také to, jak je celý film stylizován jako náborový film do armády. No a nakonec klasicky americký "hepijent". Takové kultovní dílo, opravdu jsem se nenudil.

Agent bez minulosti (2002)

Hezký (pokud se tedy dá použít slovo hezký) akční film. Matt Damon ztvárnil agenta Jasona Bournea velice dobře. Film má spád, dobrý děj a přiměřeně akce. Celkově se mi The Bourne Identity líbil a jediné, co bych vytknul, je zvuk. Zdá se mi, že to byl zvuk spíše s 20 let starého filmu a ne dnešního akčního filmu. No nebýt toho zvuku, možná bych i přemýšlel zda nemám dát 5 hvězdiček.

Ip Man (2008)

Skvělý film. Pěkný děj, skvělá choreografie a dobří herci. Vůbec nevím co bych mu mohl vytknout. Jasných pět hvězd!

Kat: Válečná zóna (2008)

"Oh Bože. Ted mám všude na sobě rozplsklej mozek."Je to dobrej film, ale jen pokud ho berete jako komiks. Protože takovej Punisher prostě je. 3,75 za dobré ztvárnění Punishera. Jinak celkem průměrná střílečka s nepřílis vábnejma zvukama.

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Moc hezký film. Po všech stránkách velice hezká práce. Ale musím souhlasit s Tetsuem, že není vidět žádná jeho vyjímečnost. Jinak však taková povedená gangsterka. Už se velice těším na druhý díl.

96 hodin (2008)

Možná jsem trochu ovlivněn tím, že mám opravdu rád Liama Neesna, ale tento film by možná i bez něj, byl alespoň filmem 4-hvězdičkovým. Děj je možná trochu fádní, ale pouze ze začátku, když se vše rozjede, tak vás to skvěle vtáhne. Hlavní hrdina je bezkonkurečně skvělý. Hezky hraje svou roli i jeho dcera. Teď bych si dovolil trochu rozvést dál své postřehy o tomto filmu, takže kdo neviděl a chce mít překvapení, ať to dál nečte. Děj začíná celkem fádně. Otec se vzdal nebzbečné práce, aby byl nablízku své dceři. Hezké, ale ona to neumí ocenit. Je samý med až když potřebuje jeho povolení k odjezdu do Francie. Tatíček povolí a jede se na letiště, kde Liamzjistí, že dcera nejde do Francie, ale po evropě, po turné U2. A začínáme cítit problémy, které opravdu zanedlouho přijdou. Když to tedy vezme hopem, a nebudeme vykládat o americkém tipaři na letišti, dívky chce v jejich evropském bytě někdo unést. Nikdo není doma, tak se jim to samozřejmě podaří. Ale Maggie - ve filmu Kim - zrovna volá svému otci a ten se všechno dozví. Zjistí si - díky svým kontaktům z bývalé práce - vše o únoscích a letí do Francie jako honácký pes, za svou dceruškou. Pak se odehrává už jen hon. Děj bychom měli a teď samotné hodnocení. Když mu unesou dceru, tak mluví s únosci a má k nim takový proslov do telefonu. Ten se mi tedy moc nelíbil, hodil se spíše do akčních slátanin. Ale z úst Liama, to není tak hrozné a zapomněli bychom na to skoro ihned. Dále se mi moc nelíbila příliš zběsilá kamera při honičce na staveništi. Člověk pak neví kde mu hlava stojí a kde jsou a kde ne. Moc se mi líbila Liamova krutost. Nevím proč, ale u něho jsem to prostě očekával. Není prostě jako Bond, kde umírají skoro stovky, ale jen zdálky a kulkou a když už je souboj v tváří v tvář, tak většinou končí bez krutosti. Proto se mi i docela zamlouavala jeho akce u jeho francouzského kamaráda. Bylo to sice drsné, ale při jeho vzteku to člověk omluví ( myslím z té etické stránky ) Hezké bylo i jeho zajetí v aukční "síni". Sice se dalo čekat, ale bylo to hezké protkání jeho úspěchů. I ta uvolněná trubka, ta byla úplně jasná. Moc hezky na mě zapůsobila změna hudby při boji na jachtě. Tam byl mimochodem, taky takový jasný scénář posledního boje s nějakým silným "bossem". No sečteno a podtrženo: Moc hezký film, na který jsem, díky Liamu Neesnovi, ochoten se podívat ještě jednou.

Osudový dotek (2004)

Jsem trochu v rozpacích, jak mám ohodnotit tento film...Ještě nikdy jsem nezakusil pocit, když film skončil, že nechápu, že to opravdu trvalo přes hodinu a půl. Film mi hrozně rychle utekl a děj měl rychlý a plynulý spád. Opravdu skvělý film. Originální námět, pěkné výkony.