• Romantický

Ptáčátko (2016)

Jako krátký "předfilm" k Hledá se Dory to funguje báječně. Hezký filmík o roztomilém ptáčátku a sebrání odvahy k překonání strachu. Milé a jednoduché. ~(4,2)~

Hledá se Dory (2016)

Dory se zkrátka povedla. Líbilo se mi to dokonce mnohem více než kdysi Hledá se Nemo. Především jsem se dost nasmála, protože nejenom, že hlavní postavou je tentokrát rybka se ztrátou paměti, což si samo o sobě říká o hordu vtipných scén, ale našlo se tam pár dalších vedlejších postaviček k popukání, včetně ptáka Becky. Je mi sice trochu líto, že jsem to nemohla vidět v původním znění s Ellen DeGeneres, ale na druhou stranu je fakt, že český dabing se taky dost povedl. Dokonce i ta ztráta "krátkoblbé paměti" vyznívá v češtině mnohem vtipněji než anglické "remembery loss". Ráda se na tuhle disneyovku/pixarovku někdy podívám znovu. ~(4,3)~

jOBS (2013)

Nejsem sice zastáncem Applu, ale vždycky se mi líbily výroky Steva Jobse a měla jsem pocit, že to byl člověk, který skutečně projevil velké úsilí v cestě za svým snem (náhodou jsem před časem slyšela i velkou část audioknihy o Jobsově životě). Z toho důvodu jsem měla zájem vidět tenhle film. Netuším sice nakolik je to autentická verze událostí v jeho životě (ani to dále nehodlám zkoumat), ale bylo fajn, že je tam vyobrazen nejen jako technologický velikán a inovátor, ale také jako člověk s mnoha chybami, protože to k tomu podle mě patří. Na druhou stranu jsem však ráda, že film se věnoval jeho osobnímu životu pouze okrajově, protože co mě koneckonců zajímalo, byla především jeho profesní cesta. Myslím, že dějově může tento film být inspirací pro mnohé lidi. A co se týká Ashtona Kutchera, sice z něj možná nikdy nebude ten nejzdatnější herec, ale myslím, že svou roli zvládl velmi dobře, dokonce mě překvapil (když to srovnám s některými staršími filmy, ve kterých jsem ho viděla). Do této role rozhodně nebyl špatnou volbou. ~(3,7)~

Horečka sobotní noci (1977)

Přiznám se, že teprve nedávno jsem tenhle kultovní film viděla poprvé. Potěšilo mě, že krom hlavní tématiky, o kterou se bohatě stará hudba Bee Gees a disko tanec, je toho ve filmu ve skutečnosti víc. Travoltova postava nebyla jen výborný tanečník, ale vlastně především obyčejný kluk, který si ještě není jistý, co se životem, ale má srdce na správném místě. Rozervanost, mladická nejistota a jednotlivé problémy všech postav tomu dodávaly patřičnou hloubku, a tak z toho čiší lidskost na pozadí onoho stylového diska. Musela jsem mimochodem žasnout nad Travoltovými tanečními kreacemi, a místy se i pousmát nad vtipností tehdejší módy (že by se ještě někdy do mužského módního stylu vrátily boty na vysokém podpadku? :D To by mohlo být zajímavé). ~(4,0)~

Správní chlapi (2016)

Nic zvláštního jsem od tohoto filmu nečekala, ale upřímně jsem se hodně bavila. Líbilo se mi, že film nedal jasně tušit, kam se přesně odvíjí, a tak nebyl úplně předvídatelný. Zbývalo jen čekat a užít si ty komické patálie, kterými si prochází dvojka Crowe a Gosling. Obzvlášť Ryan Gosling zaujal svou vtipnou rolí na jednu stranu šarmantního a na druhou stranu přitroublého detektiva. ~(3,9)~

Lásky čas (2013)

Moc hezký snímek, který není jen pouhou romantickou komedií, ale především filmem o životním štěstí a jak ho dosáhnout. Možná, že jste tvrzení, že "každý je svého štěstí strůjcem" už mnohokrát slyšeli a není to pro vás žádná novinka, ale i když tento film nepřináší nic až tak nového či převratného, dokáže si diváka získat právě způsobem, jakým to podává, svou odlehčeností a jemným vtipem. Zkrátka velmi sympatický film. ~(4,0)~

V rytmu stepu (2007)

Existují mnohem lepší taneční filmy - tohle se řadí spíš mezi ty slabší/průměrnější. Dějem rozhodně nijak neohromí, herecky taky moc ne, ale jako pocta tanci to podle mě funguje docela obstojně. A obdivuju herce, kteří se do tohoto filmu pustili i přesto, že street dance nikdy nedělali (včetně hlavní herečky). Myslím, že je náročné si bez předchozí zkušenosti tyhle taneční pohyby osvojit natolik, aby herec pak ve filmu působil jako někdo, kdo se tanci věnuje odjakživa. Sledovala jsem k tomuto filmu krátký dokument o tvorbě choreografie a cvičení tanečních čísel a moc se mi líbilo, jak to jedna tanečnice komentovala se slovy, že je hezké, jak se při tvorbě tohoto filmu herci učili od tanečníků a tanečníci naopak pobírali herecké zkušenosti od herců a nakonec to krásně splynulo dohromady. Film jako takový sice až tak neohromí, ale oceňuji to množství práce, které se za tím muselo skrývat. ~(2,8)~

Lemonade Mouth (2011) (TV film)

Souhlasím s komentářem carly. Někdo by řekl, že je to naivní a přitažené za vlasy, ale já myslím, že je to příjemně pozitivní. Je to ostatně film z Disney Channel, takže je nutné to brát spíš jako pohádku. Navíc si myslím, že na to, že je to film určený pouze pro televizi, je to více než povedené. Sympatičtí mladí herci, plus až překvapivě dobrá hudba. Pár písniček jsem si okamžitě oblíbila, včetně dokonalého Breakthrough. Co na to říct, zkrátka mám ráda pozitivně a idealisticky laděné filmy. :) ~(4,0)~

Sousedi 2 (2016)

Bavila jsem se o krapet méně než u jedničky, ale i tak to byla docela fajn odpočinková komedie. Jen bych osobně vypustila několik těch gagů, které už na můj vkus hodně hraničily s nechutností. Jakmile to podle mě přesáhne určitou míru, už to není vtipné (no, je to asi věc vkusu, ale přece jenom by se to dalo nahradit jiným druhem humoru, který by fungoval lépe). Spousta vtipů se ale naopak povedla, například scéna při vaření vajíček natvrdo. :D A potěšila mě v hlavní roli Chloë a ve vedlejší mini roličce Selena. Pokud se líbil první díl, je rozhodně fajn kouknout se na toto pokračování, přestože opravdu stačí vidět jednou. ~(3,2)~

Naše malá sestra (2015)

Před lety na mě Koreedův film Daremo shiranai udělal obrovský dojem a zřejmě i proto jsem od Umimachi diary očekávala hodně. A má očekávání naštěstí zklamána nebyla. Koreeda má velký cit pro atmosféru a tenhle film se mu režisérsky i scénáristicky moc povedl. Ne každému může sednout tento typ pozvolného filmu ze života, který nestojí ani tak na nějakém příběhu s daným začátkem a koncem, jako spíš na pochopení jednotlivých postav a jejich vztahů a na prožití několika prchavých chvil s nimi. Je to krásný náhled do japonského života jedné rodiny, který si člověk užije ještě o to víc, pokud se trochu vyzná v japonské kultuře. Už ty samotné rybičky "širasu" mi dokázaly vykouzlit úsměv na rtech, když jsem si vzpomněla, jak jsem si je kolikrát dávala v Japonsku s rýží a jak mi je chystala na snídani maminka mé japonské kamarádky. ~(4,3)~