• Romantický

Jurský svět (2015)

Mnohem povedenější, než jsem vůbec čekala. Pokud to člověk bere čistě jako hollywoodský trhák, který klasicky hraje dost na efekt, dokáže si to plně užít. Spíš tedy, než přemýšlet nad tím, jaký je to v podstatě nesmysl, který má dost logických mezer a nedořešených věcí (např. co se tedy pak stalo s těmi všemi utečenými dinosaury?), je třeba se pouze pohodlně usadit a užít si celou tu jízdu. Protože má podle mého názoru dokonale vyváženou dávku napětí a humoru (plus trošku té romance) a zkrátka a jednoduše se u něho člověk ani chvíli nenudí. Byla jsem víc na jehlách než nedávno v kině na hororu Poltergeist a zasmála jsem se více než v poslední době u filmů, které jsou oproti tomuhle klasifikované jako komedie. Takže Hollywood se tentokrát trefil do černého. Je v tom cítit kouzlo starších velkofilmů, ovšem v efektním hávu nových technologií. ~(4,0)~

Ladíme 2 (2015)

Nadšení, jaké jsem měla z jedničky, se sice úplně neopakovalo, ale v kině to pobavilo. Tenhle film podle mě hodně sází na vtipné hlášky, které sice nebyly špatné, ale možná by to chtělo se spíš o něco víc soustředit na to, co má být ve filmu ústřední, totiž hudba. Hudebně mi tam oproti jedničce něco chybělo. Čísla sice byla parádní, ale z nějakého důvodu mě tam ani jedna písnička nenadchla maximálně, což se naopak u prvního dílu stalo. Přesto ještě hezký průměr. ~(2,9)~

66 scén z Ameriky (1982)

Viděna pouze scéna s Warholem a hamburgerem, takže nehodnotím celkově. Ve Warholově podaní to ale působilo mnohem víc naturalisticky, přirozeně a s určitým významem, než když se o podobnou věc pokusil Macaulay Culkin.

Macaulay Culkin Eating a Slice of Pizza (2013)

Je to sice odkaz na původní, téměř identické video od Andyho Warhola, ale jen kvůli tomu se to nedá považovat za kdovíjaké dílo, snad až na to, že se Culkinovi povedlo dodržet na chlup stejnou stopáž. Nevědět že je to snaha o "remake", považovala bych to pouze za ubohý pokus Culkina zviditelnit se. Co si budeme povídat - podobné video by zvládl natočit v podstatě kdokoliv a Culkin podal navíc možná ještě horší výkon než Andy Warhol, a to je co říct, když je to pouze video, kde sedí u stolu a jí. Zdálo se mi, že se nejdřív úporně snaží nekoukat se do kamery, ale pak si uvědomí, že je to moc okaté, tak tam naopak koukat začne... No, dojem byl rozhodně spíše patetický. ~(2,0)~

Love Is All You Need? (2011)

Málokdy se najde krátkometrážní film, který by dokázal mít tak silnou tématiku a způsobit velké pohnutí. Tohle je určitě jeden z nich. Navíc hlavní dětská herečka to zahrála velmi přesvědčivě. Možná jen příliš krátká stopáž na to, abychom celému tomuto převrácenému světu dokázali přijít na chuť a plně se sžít s problémy hlavní postavy, ale cílený dopad to určitě má. Mám ráda filmy, které mají co sdělit světu. ~(4,2)~

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Že by pocta lidské odvaze a feminismu? No, na mě to tak rozhodně působilo. Šílený svět obklopující šíleného Maxe, který mi ale vlastně tak šílený nepřišel, mi ale moc neříká, a tenhle typ filmu není zrovna můj šálek kávy. Navíc jsem ani neviděla původní zpracování, takže jsem k tomuto filmu přišla jako k něčemu veskrze novému. Musím ale uznat, že přes extrémní bizarnost celého tohoto díla, po jejímž zhlédnutí téměř nevíte, co si o tom myslet, se musí vyzvednout skvělá režie a obdobně skvělé herecké výkony. Tyto dvě složky táhnou film hodně vysoko. ~(3,5)~

Poltergeist (2015)

"Tady na těch schodech chytil mého syna strom..." pff... Horory sice nemám obecně ráda, ale čekala jsem od toho přece jenom víc. Jenže je to jen klasická lekačka se strašidelnými klauny, zlovolnými duchy, děsivými stromy a unesenými dětmi. Není to až tak stupidní, aby to bylo vtipné (snad až na výše zmíněnou hlášku), ale ani tak děsivé, aby z toho byl pořádný horor. Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděla v kině. Má to sotva hodinu a půl, ale už jsem se pomalu modlila, aby to skončilo. ~(1,2)~

Závod s časem (2013)

Spíše zbytečný akčňák, kde si přijdou na své pouze fanoušci Seleny nebo fanoušci automobilových honiček. Já patřím do té první skupiny, jinak bych popravdě na tenhle film ani nekoukala. Selena nebyla jako herečka špatná (myslím že se stále pomalu zlepšuje), ale její postava byla hodně nedůvěryhodná - upřímně, jak by holka jejího věku mohla být tak schopná hackerka a ještě i znalkyně aut? - a chvílemi byla i trošku otravná, takže její roli je těžké si nějak zamilovat. Ethan Hawk byl takový nemastný neslaný. A celý film nedával moc smysl a byl dokonce i dost nudný. Na to, že tam šlo o dost, nebyl v podstatě vůbec napínavý. Zaujala mě snad jen jedna scéna téměř na konci filmu, kde byl dlouhý záběr z honičky aut bez jediného sestřihu. Takže podtrženo a sečteno - Selena a jedna lepší scéna bohužel na skvělý filmový zážitek rozhodně nestačily. ~(2,2)~

Fracek (2011)

Film jsem zhlédla především kvůli Chloë Grace Moretz, a částečně taky kvůli Blake Lively. Chloë svým herectvím rozhodně nezklamala, i když její postava může chvílemi skutečně působit otravně až "frackovitě". Blake je průměrná. Krom těchto dvou byl ještě hodně dobrý herecký výkon Eddieho Redmayne. Film sám o sobě je téměř o ničem a stojí především na těch hereckých výkonech. Rozervanost hlavní postavy by mohla být trochu hlubší, aby nepůsobila pouze jako tvrdohlavé děcko. ~(3,3)~

Na parket! (2010) (seriál)

Viděn jeden díl. Upřímně si myslím, že i Kouzelníci z Waverly jsou lepší a snad dokonce vtipnější. Tohle už působilo hodně "odpadně" i pro děti. No ale po jednom dílu si samozřejmě netroufám hodnotit hvězdami. Takže jen komentuju.