Temný rytíř povstal (2012)

Napadlo ma jediné slovo po zhliadnutí - impozantné, Nolan je jednoducho kúzelník ponurej fantasy epiky a aj keď sa to zdalo nemožné, posunul ušatého záchrancu Gothamu opäť do takmer nedosiahnuteľných výšin, pokiaľ by sa chcel pasovať so svojím mladším dieťaťom, zrejme by neuspel, ale natoľko neskúsený a naivný on nie je, preto si umiestnil príbeh do netradičných rovín, v ktorých - prekvapivo alebo nie? - obstál s bravúrou jemu vlastnou, ponechal si kopyrajtovské temno, spoľahlivý výber protagonistov, bezchybné efekty a ukážkovú hudbu, a odchádza z Gothamu ako kráľ, takže 95%.

Havran (2012)

Žánrovo mi to sedí, reálie a scény tiež a keďže nie som preborník na Poeovo dielo, neriešil som nejaké súvislosti s dejom, dojali ma ale nie dosť adekvátne herecké výkony hlavných protagonistov, rušili ma viac ako vyumelkovaný scenár, takže 65%.

Amazing Spider-Man (2012)

Rozhodne som sa pobavil viac, ako pri viac-menej detských Raimiovkách, príbehovo síce Webb neprináša takmer žiadnu pridanú hodnotu, ale je temnejší, humorne dospelejší a efektnejší, a aby to malo ešte poistku, dal si viac záležať na castingu, takže 80%.

Útěk z MS-1 (2012)

Zaujímavá poloha Pearcea v netradičnej úlohe hláškujúceho záchrancu posúva toto inak okukané a nie veľmi nápadité béčko do hladín normálnej pozerateľnosti, nepredpokladám, že zanechá trvalejšie dojmy, podobných záchranných misií sme už zažili neúrekom, takže 55%.

Piraňa 3DD (2012)

Nebolo mi treba zo strany niektorých nadšených akademikov vysvetľovať, že sa tu jedná o jeden podarený komediálny horor, jeho pubertálno-naivné spracovanie mi však neprekonateľne vadilo, beriem akurát autoiróniu zhumpľovaného bejvočáka Davida, takže 15%.

Q (2011)

Hrozná kravina, ktorá sa chce hrať na hlboké myšlienky, lenže tie sú buď znehodnotené amaterizmom, alebo utopené v sexe, jedna hviezda jedine za to, že proti pornu nič nemám, takže 15%.

Neopouštěj mě (2010)

Paradoxom je, že aj keď je film kľudne plynúci a miestami hraničí s nudnosťou, je nabitý enormne silnými emóciami, je naň potrebné sústredené vnímanie, otázky sú skraté v pozadí a kontexte, ale sú nástojčivé a extrémne silné, nie je a nikdy to nebude zlatý klinec programu alebo magnet na masy, ale sú filmy o oddychu a sú filmy o posolstve, takže 75%

Iron Sky (2012)

Pripadalo mi to neúnosne odfláknuté, keby som privrel obe oči, tak by som v tom možno zbadal snahu o veľkolepú paródiu tuposti jedného režimu, lenže neoslepol som a pre zopár vydarených vtipov to predsa nemôžem povýšiť na piedestál nadpriemernosti, takže 20%.

Kasandřin sen (2007)

Nechytilo ma to, ten príbeh bol nejaký polopatistický, mechanicky vyrozprávaný a podaný, chýbala tam hravosť a charizma, ktoré by mali byť pri Allenovi samozrejmosťou, sivý príbeh so sivými postavami, takže 40%.

Ochránce (2012)

Ak sa Jason včas nespamätá a nechá výber svojich budúcich filmov na agentov, stane sa z neho smiešno-trápna figúrka typu Steven Seagal, nepochybne aj takíto kolíci majú svojich obľúbencov, veď inak by nimi neboli zasrané všetky večerné piatky najväčších súkromných televízií na oboch stranách rieky Moravy, privriem oči a uznám, že Safe má spád a dostatok akcie, ale to je tak všetko, obzvlášť keď to tu už kakaliónkrát bolo a toto tu ma ani len jediný raz neprekvapilo, takže 35%

Časové pásmo bylo změněno