Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Nepochybne išlo o riadne podarenú netradičnú rodinku, ani si nechcem predstaviť, čo by si museli vytrpieť v dnešnom svete napríklad na takom zamindrákovanom slovänskom vidieku, a to sa nachádzame o osemdesiat rokov plus, keď som trochu pokukal dobové fotos našich hlavných hrdinov, vôbec mi nepripadali takí underground, je to príjemne spracované, s veľmi solídnymi výkonmi, lenže takéto životopisy ma nejako neberú, takže 40%.

Co jsme viděli, co jsme slyšeli (2021)

Ikstá variácia z duchárskej žánrovej škatule, akurát tu chlapom skoro nič nevyšlo, ešte aj tá Amanda stratila svoje čaro, prekombinované a málo profesionálne po všetkých stránkach, takže 20%.

Tajemný muž (2012)

Keďže sa pasujem za vcelku racionálneho tvora, odpoveď na záverečnú filozofickú otázku je jednoznačne NIE!, a teraz k filmu, nie je to žiadny horor ani myster, prevažujú tu prvky drámy nad akože kriminálkou, podľa mňa sa direktor tak zamotal do príbehu, že pre značnú časť publika sa stal film prepáleným nejedlým gulášom žánrov, akcií a myšlienok, ja som napríklad vôbec nepochopil zvrat behačky nezničiteľnej hlavnej hrdinky za JeepersCreepers dodávkou s jej ukradnutým "synom" a riadenou tajuplným zakapucňovaným reperom, ničmenej ma tento mindfuck celkom bavil, príbehové kotrmelce mám celkom rád a aj keď príbehy z hunusáckeho prostredia až tak nemusím, tuto mi to prijateľne zapadlo do nosnej myšlienky filmu, takže 60%.

Komorná (2016)

Že by to bolo dáko originálne, ako vehementne tvrdia niektorí kluboví akademici, sa teda vôbec nedá povedať, má to pekne vyskladané premostenia, celkom milé duo subtílnych ryžojediek, veľmi pekné kulisy, no a to je asi tak všetko, na šikmooké filmy musíte mať patričnú dávku empatie a tiež desiatky hodín odpozeraných východných filmov, takže 40%.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Nebolo by to zlé, nebyť prílišnej naivity v konaniach postáv a slabučkých hereckých výkonov, chápem, že chlapi sa zamerali viac na psychologickú ako vizuálnu stránku možnej apokalypsy, ale aj tu prevládala skôr mäkkotina, v skutočnosti by sme zažívali omnoho tvrdšie žánre, takže 35%.

Noční lovec (2018)

Veľmi slušný námet, ktorý chlapi spotvorili občasnými zbytočnými múdrosťami v dialógoch, slabými hereckými výkonmi a hlavne nelogickými policajnými postupmi, takže 35%.

Godzilla vs. Kong (2021)

Absolútne nevyrovnaný počin s rozporuplným rezultátom, dejovo a myšlienkovo totálny prepadák, vizuálne a trikovo skvelá paráda, no a teraz hodnoť celok, mne tieto nekonečné série o nasratých príšerách a záchrancoch zemegule a skladačkových megaobroch a zbesilých autonaháňačoch lezú dosť na nervy a preto ich prestávam registrovať, aby som nepľul okolo seba viac jedu, ako je treba, takže 40%.

Chaos (2021)

Hrozitánska glupačina, pripomínalo mi to prisprostasté divergencie a konvengercie a gencie a životné hry a vôbec, toto by mali zakázať točiť a ušetrené peniaze by mali dať na rozvoj slovenského vidieka, takže 10%.

Vyšinutý (2020)

Má to veľmi solídne tempo, dostatok brutality, skvelého nerváka, ale príbeh je príliš lacný, nedôveryhodný, umelý a prvoplánový, zbytočne prepásnutý námet stupňujúcej sa agresivity, ktorý sa naozaj stáva čoraz viac aktuálny, takže 40%.

Jako v bavlnce (2020)

Keby chlapi udržali líniu a úroveň prvej polovice, bol by to ďalší skvelý zárez do Rozamundinej pažby, takto som dokukal paródiu na gangsterky, kde akýkoľvek nezmysel môže byť tolerovaný, akurátže nie, lebo znivočili nádej z parádne rozbehnutej drámy o bezcitnej mrche zarábajúcej na totálne odzbrojenej ľudskej starobe, tvorcovia to nevylepšili ani záverečným skonom Rozamundy, ktorý bol síce zaslúžený, ale teatrálny a umelý, takže 55%.