Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Takmer priepastný rozdiel medzi Jednotkou a Dvojkou je dôsledkom trestuhodného zlyhania všetkých zainteresovaných článkov. od námetu a scenára, cez dialógy, kameru, réžiu, až po hercov, mám silný pocit, že chlapi to parádne odflákli v domnení, že sa zotrvačnosťou zvezú na mene prvotiny, takže 40%.

Pach krve (2003)

Tento kúsok mi akosi prirástol k srdcu, škoda niektorých hluchých momentov vyplnených prikrepkastými dialógmi, inak tie západovirgínske lesíky s rozšantenými huhlajúcimi krásavcami, ktorí sa považujú za vrchol potravinového reťazca a odrezky nešťastných zblúdilých kemperov za delikatesu na ich švédskych stoloch, ma načisto dostali a v niektorých momentoch som bol fakt napätý ako struna, je fajn, že celkový dojem nebol postavený na naturalistických záberoch a efektoch, ale na rýchlom nasadení napätej atmosféry a jej postupnom stupňovaní a na celkom zaujímavých bu-bu scénach, záver ako obyčajne otvorený, ale bohužiaľ len pre svoje slabšie napodobeniny, takže 85%.

Vikingové (1999)

Rád by som videl toho trtka, ktorý vymyslel ten zavádzajúci názov filmu pre našu distribúciu, to ma irituje oveľa viac ako veľa tmy a rázne seky v deji, je pravda, že na taký štedrý rozpočet si mohli chlapi dovoliť aj väčšiu stopáž a tých niekoľko dier medzi scénami mohlo byť viac vyplnených, ale ako historická rozprávka s mierne strašidelným podmazom ma to celkom pobavilo, dobrí chlapi sú nebojácni, sympatickí a vtipní, zlí chlapi sú suroví, škaredí a odpudzujúci, bitky sú neľútostné a patrične naturalistické a dobro nakoniec víťazí nad zlom, neviem, či je to málo alebo veľa, ale tento kúsok vždy pozerám rád a nechám sa do neho vtiahnuť, takže 75%.

Pokušení (2009)

Miestami zaujímavý a rniestami nudný kúsok o mierne šišavej okani, ktorá pretrtne celú prefrustrovanú rodinku, takto podané to vyzerá na poriadny prúser, ale réžii sa podarilo z toho vykľučkovať do znesiteľných levelov pozerateľnosti, na väčšie ambície to však nemalo, aj keď Julianne a Liam zvyknú hrať vyššie ligy, takže 65%.

Mother's Day (2010)

No, teraz už hádam nebude mať nikto dôvod zaraďovať Rebeccu do céčkových kategórií, užila si svoje, keď ešte mala čo ukazovať, aj keď sa pri tom zbytočne dala zaškatuľkovať, toto je iný parket a ona na ňom zažiarila, výrazne jej napomohol samotný scenár, aj keď niektorým drobnostiam sa mohli chlapi vyhnúť, lenže takýchto kúskov je v poslednej dobe viac ako dosť a väčšina si ani zďaleka nedokázala udržať uspokojivú kvalitu a skĺzla buď do prehnaných surovostí, alebo do trápneho klišé, najslabšia časť je začiatko-záver, ale tolerujem to kvôli otvoreným dverciam pre prípadné pokračovania, čo už somo o sebe vzbudzuje oprávnenú hrôzu, a preto budem držať palce, aby nám snaživí pokračovatelia toto vydarené dielo nesprofanovali, takže 80%.

Život po životě (2010)

Tie nesúrodé príbehy poskytovali od začiatku nevyhnutnú istotu ich splynutia v závere, lenže na rozdiel od niektorých iných mozaikových filmov mi vadilo, že to bolo až príliš jasné, ba priam okaté, aj keď opomeniem fakt, že autori sa tu výrazne zahrávali s mystikou, viac reálnosti vo vykresľovaní charakterov a ich konania by určite nezaškodilo, a nakoniec to pokazilo to strnulé až mdlé tempo, beriem, že s takýmito témami nie je žiadna sranda, ale celkove mi to pripadalo ako film pre film, prípadne ako kúsok pre sebaukájanie jeho autorov, takže 40%.

Král Artuš (2004)

Netajím sa náklonnosťou k historickým výpravným bájkam, a toto viac-menej zatracované dielo je aj historické aj výpravné aj bájka, vôbec mi nevadí, že chlapi totálne sprznili a znesvätili úzkoprso stráženú pýchu anglických dejín a zo všeobecne známych a vžitých domnienok o tom, ako to tam vtedy okolo okrúhleho stola akože vyzeralo, urobili trhací kalendár, tým, ktorým to ukrutne vadí a nebodaj ich to hlboko urazilo, odporúčam verziu od Monty Python, po nej si môžu rovno vyhliadnuť najbližší dvestoročný dub s pevným konárom, v tomto prípade zastávam názor, že je nám naprd sto verzií rovnakého príbehu s iným obsadením, inou taktovkou a iným produkčným mešcom, keď by aj tak slúžili poväčšine na vybíjanie sa v polemikách, ktorá z nich je naj, radšej si pozriem veľmi slušný pokus o inakosť, zaujímavú výpravnosť a hereckú istotu, takže 80%.

Chladnokrevně (2003)

Keby to nebolo až také prekombinované, niekedy až na hranici pochopiteľnosti a do hlavnej úlohy by obsadili väčšieho charizmatika, bola by to parádna podfukárčina, takže 65%.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Myslím si, že tento film si buď zamilujete, alebo vás nechá chladným, chlapi sa odhodlali na predtým nepredstaviteľnú a značne riskantnú kombináciu antickej histórie, mytológie, komiksu, modernej hudby a spomalenej digitálnej kamery, niekde to síce prehnali s patetickými dialógmi, ale kvôli celkovému vizuálu a audiu som to nebral ako priťažujúcu okolnosť, takže 90%.

Tři (2005)

Treba povedať, že na taký banálny námet to mohlo dopadnúť ako oveľa väčšia sračka, a nech mi to filmoví puristi odpustia, bez hriešne pohľadnej cicane Kelly by to aj tak dopadlo, fajn ostrov, fajn more, fajn šnorchling, fajn rybky, lenže jedna výberová baba na tisíc kilometrov štvorcových vopred predurčuje, čo z tohoto filmu utkvie v pamäti zdravým jedincom, takže 45%.