Po sexu (2007)

Na takom malom priestore sa nedalo čakať viac ako milá konverzačka rôznych párov s jemným načrtnutím ich pováh, miestami na pobavenie, miestami na zamyslenie, ale celkove to nemalo takmer žiadnu vypovedaciu hodnotu, na takú zaujímavú tému to malo veľmi prchavý obsah, takže 55%.

Vrah ve mně (2010)

Síce netuším, čo je na tom noir, ale napriek tomuto nedorozumeniu sa to nepozeralo zle, zaujímavý priepastný kontrast medzi celkovým tempom so zdĺhavým čiastkovým ponorom do psychiky hlavného mordoša a nadmieru surovými sekvenciami bitiek, škoda, že vykreslenie vnútorných dôvodov hlavného hrdinu neboli viac odkryté, mohlo to byť príbehovo zahustenejšie a svižnejšie, takže 65%.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ak býva pravidlom, že série začnú vykrádať sami seba a stávajú sa tak nechcene smiešnymi a trápnymi autoparódiami, Die Hard je výnimka potvrdzujúca pravidlo, nech si šomre kto chce čo chce, Willisovi to strieľa a bije ako za mlada, jeho humor je stále pútavý a ostrý, na papuľu si furt dáva naložiť dostatočne krvavo, príbehy jednotlivých nakladačiek sa nekopírujú do omrzenia a chlapi si dávajú fest záležať na efektoch a tempe, a tak mu tú odrovnanú stíhačku hravo odpúšťam, takže 85%.

Velký třesk (2010)

Chandlerovský štýl tomuto kúsku skôr pomohol, aj keď to možno pre niekoho bolo až príliš násilné, mne to uši netrhalo, čo ma úplne dostalo, bol vedecko-technický podmaz už tak dosť košatého príbehu, lenže tým, že to chcelo byť možno až príliš marlowovské, utrpelo napätie a spád filmu, lebo chlapi sa až príliš upäli na Tonyho komentáre, ktoré aj tak na Philove hlášky nemohli mať a na zdanie ponurého zobrazovania statických interiérových scén s dobitým hlavným tvrďasom, ale zase Tonyho rozkošná hispangličtina a kvantovo-mechanický orgazmus je niečo, čo sa inde nepočuje a nevidí, takže 65%.

Sucker Punch (2011)

Retiazka videoklipov s bojovými námetmi popretkávaná patetickými scénkami z reality uzavretej komunity, ani neviem, čo mi vadilo viac, chabý príbeh, fantazmagorické výjavy alebo nudné videoherné sekvencie, keby to trvalo dvadsať minút, bolo by to znesiteľné, každá ďalšia minúta nad tento limit ubližovala celkovému dojmu, takže 35%.

Jádro (2003)

Mám rád katastrofické filmy, aj keď sú to bez výnimky spletence technických a osobnostných nelogizmov, lenže to býva viacmenej nepodstatná záležitosť podriaďujúca sa efektnému spracovaniu, v tomto prípade je miera znesiteľnosti nevyhnutných blbiniek značne zvýšená slušnými efektami a veľmi príjemnými hercami a keďže akčné tempo je v týchto žánroch povinnosťou, výsledkom je celkom slušný kúsok, takže 65%.

Thor (2011)

Perfektná kombinácia rozprávky s realitou, márne lovím v pamäti, kedy som sa na podobnom mixe tak skvele pobavil, z každého žánru by sa určite dalo niečo popridávať, ale na takú krátku stopáž je to husté viac ako dosť a v podstate tvorcom ani nie je čo vytknúť, najviac ma asi teší otvorený záver, takže 90%.

Opilí slávou (2006)

Úžasný príklad, ako z banálneho až sračkoidného príbehu vybrúsiť parádny drahokam medzi filmovými kameňmi, v tomto prípade stačili tri veci - dialógy, režisér a Buscemi, všetko ostatné je našťastie úplne nepodstatné a vlastne sa pri tom ani netreba príliš pozastavovať, lebo hrozí pokazenie výborného dojmu z uvedenej trojkombinácie, takže 80%.

Zdrojový kód (2011)

Veľmi príjemné scifi založené na cestovaní v čase a lámaní časopriestorových paradoxov a nie na neľútostnom boji s mimozemskými príšerkami, či predigitalizovanými modelmi futuristických scén, vôbec nevadí, že príbeh nie je origoš a vo viacerých momentoch nám bude niečo pripomínať, od začiatku som sa ním nechal strhnúť a vlastne až na sirupovo-patetický záver som sa nenechal ničím vyrušovať, takže 80%.

Krysař Willard (2003)

Výborné kulisy a skvelý Glover, okrem chýbajúcej originality by sa dalo vyčítať aj málo humoru, ale tie dve podstatné veci mi stačili na to, aby som mal počas takmer celého filmu ohromne nepríjemný a svrbivý pocit, takže 75%.