Nezapomenutelné prázdniny (2013)

,,BUDE TO SKVĚLÉ LÉTO PRO VŠECHNY. PRO TEBE A TVOU MÁMU. PRO MĚ A STEPH. JEDNOHO DNE BYCHOM MOHLI BÝT RODINA. …“ /// Nová rodina potřebuje utužit a ukázat, že jsou tým. Budou tam všichni: Trent s dcerou (teď už skoro ségrou), máma, Betty s dcerou Susannou, Galeovi, Hutchinsonovi, Campbellovi (až na Bena, kvůli soudu), Smytheovi. Jo, a Keeganovi. Ale hlavní je Duncan, pubertální suchar neboli chlapec, zdající se bejt trochu v útlumu. Nebaví ho to tam, ble ble ble, ale pozná, že Steph je na tom podobně, ble ble ble, pak potká Sama Rockwella, kterej KONEČNĚ přinese trochu vzrůša, takže se z toho stává něco víc, než jen povídání o rodince, která je stejně odsouzená k zániku (TY DEBILE, tys to tady kurevsky vyspoileroval!). Kdyby si někdo myslel, že jsem to tady vyspoileroval, tak vážně nevím, protože ten film vypráví zbytečně složitě o spoustě věcech, aby se z toho nakonec vyklubal příběh o přátelství. Příběh pro mladý, kteří maj podobnou zkušenost (s dospělejma) a pro dospělý, kteří něco podobnýho prožívaj (s mladejma). Taky pro ty, kteří toužej vidět Carella hrát někoho jinýho než debila. A tak hraje sice debila, ale jinak. Při tom všem klišé je tu i nějaký to ponaučení, protože tam, kde něco končí, většinou i něco začíná…. . /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, proč hrát s uchazečem na post fotra společenský hry. 2.) Zajímám se o problémy teenagerů. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

La Vida Loca (2008)

,,MARAS – KRUTÉ GANGY, KTERÉ VZNIKLY V IMIGRANCKÝCH GHETTECH V USA. DOKUMENTARISTA CH. POVEDA NATÁČEL MEZI ČLENY GANGU NA PŘEDMĚSTÍ SAN SALVADORU 16 MĚSÍCŮ..…“ /// Lidi, jejichž jediný zážitky se skládaj z toho, jak po někom ,,šli“, jak ,,šel“ někdo po nich a kdo nemá votapatovanou aspoň ¾ těla, ten jakoby nežil. Zákony ulice a neustálej válečnej stav. Srdceryvný projevy u rakví a nevím, co si jako mám vod toho pohledu do soukromý slibovat. Nějak mi nepřijde, že tím (Poveda) naráží na kořeny pouličního násilí. Spíš si myslím, že právo na spravedlivej proces a na život se přeceňuje. Ovšem ONI nejsou můj problém (aspoň kurva doufám, že je nenapadne sednout na kajak a …). Dokument se nezaobírá ani tak kriminalitou, jako situací několika lidí kolem gangu (a kolem čeho jinýho? Tam jsou všichni Gogo. Vlastně Mara…), lehce ukáže práci policie, mrknem k doktorovi, navštívíme kurátorku, vyslechnem pár (možná víc) myšlenkovejch pochodů…, ale spíš jen tak nějak všeobecně mapuje dění kolem členů Mara 18. Trochu jsem se vzdělal, ale spíš víc nasral. ,,BŮH OPATRUJ TVOJI DUŠI“ … (a co kdyby jste do těch rakví šli všichni!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vobčas si během kérování zabékám. 2.) Apanteos, domov můj (druhej). /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne

Co kdybychom žili společně? (2011)

,,KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ, TAK BYCHOM TYHLE PROBLÉMY NEMĚLI..…“ /// Když se důchodcům zdá, že jsou víc mrtví než živí, nastal čas začít přemejšlet, co udělat s rokama, který jim zbejvaj. Tihle vytvořej kamarádskou komunitu a všech 5 spolu tak nějak žije. Vo zajímavý situace se stará hlavně P.Richard, kterýmu v hlavě začal bydlet ten divnej chlápek. Sympatická je J.Fonda, ale vlastně všichni tvořej celkem ucházející filmovej spolek, kterej by mohl napravit reputaci důchodců, který nás vobouchávaj v Kauflu. Lehce úsměvná, ale vlastně víc smutná výpověď vo jedný etapě života. Víc nemá smysl řešit. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nadešel čas, abych se povohlídl(a) po nějakým veselejším modelu rakve. 2.) Neláká mě domov důchodců (ani Michala, Markétu, Olina, Ilonu…). 3.) Zabejvám se studiem starců. 4.) Thx za titule ,,jvps“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne

Yamada, samuraj z Ayothaye (2010)

,,NA TOMTO SVĚTĚ NENÍ NIC NÁHODA. VŠECHNO SE STANE KVŮLI OSUDU.…“ /// Pokojný bojovník na thajskej způsob. Yamada řeší problémy Siamu, problémy svoje (takže problémy Siamu) a všechno to slepujou hovory ,,H“ o jednotě (Siamu vole), hledání cesty a životních hodnot. Ke všemu mi ty souboje připadaj podivně zrychlený, a nebo jednoduchý, jako v těch šikmovokejch komiksech. Víc se kecá než mlátí. Vo tom žádná. Taky je třeba prožít lásku se slečnou, jenž by mohla hrát v reklamě na thajskou manželku a prodělat výcvik, páč samuraj je proti vesničanům sračka vodsouzená k smrti. Alespoň při souboji. Ty výplně mezi řežbou mohli bejt zase smrt moje. A na konci ani nejde říct, co že vlastně ti vopičáci uměj. Jsem z těch thajskej filmů z poslední doby nějakej rozladěnej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnosti. 2.) Zdá si mi bejt frajeřina, vomotat někomu nohu kolem krku a jebnout ho loktem. 3.) Protože boj, to je používání noh, ruk, kolen, loktů… 4.) Thx za titule ,,sniper18“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Guerreros (2002)

,,CELOU TUHLE VÁLKU MÁM ÚPLNĚ V PRDELI.…“ /// Tak i Španělé se chtěj pochlubit svoji misí v KFOR. Anglánům se to podařilo, svoji filmovou stopou mě zaujali i Poláci. Po příběhový stránce maj Guerreros blíž k těm Polákům. Rozumně předváděj, že celá mise byla na piču, ale hlavně, že bejt machr v kasárnách a pak něco předvýst na vostro je rozdíl. ,,PĚKNĚ JSME TO POSRALI!“ Postupně z toho přestává bejt film o KFOR, ale jde ,,jen“ o přežití několika zobáků. Škoda, že to nemá emociálnější závěr. Nemyslím na patos, spíš něco k zamyšlení. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád čumím na mise, ve kterejch se říká: ,,nikoho tady nenecháme“. 2.) Thx za titule ,,ČUMBO“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Můj pes Killer (2013)

,,MARKU, JSI NÁŠ?…“ /// Povídání o tom, co všechno se stalo, než Markovi došel ve fichtlovi benál… Kamera upřeně sleduje Marka. Ze předu, ze zadu, z boku. Dlouhý záběry a filmařskej styl, co se určitě nějak jmenuje, bohužel mi neřekli jak. Jo, málem bych zapomněl – celkem nuda. Včíl v krčmě někdo zapíčoval na cigány. (to určitě zaujme…) Neherci vodrecitovávaj naučenej text a kamera přestala sledovat Marka. Teď ,,jede“ důchodkyni pogující na dechárnu. (né, je doma. A voblečená debile…) Dlouhý záběry. Furt, stále, pořád. Na piču. (vlastně spíš na hovno - to jen upřesňuju, abych někoho zbytečně nenavnadil…) Mira Fornay bude zřejmě takovej malej Benedek Fliegauf. A možná i Ulrich Seidl. To by někdo mohl vocenit. Třeba festivalovej divák, obdivující nezávislý kousky pro náročnýho diváka. Závěr nakonec přináší trochu toho filmovýho řemesla i pro normálního čoveka, ale že by to kurva bylo nějak strhující… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju vysvětlit cigánům, že ,,bílej“ není přítel. 2.) Matka mi zdrhla s Romem. (jsi Rom? Aha, tak to nic…) /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Výmyk (2011)

,,TÁTA UMŘE? CO SE MU STALO?“ … ,,BOJOVAL SE ZLOČINCI. BRÁNIL DÍVKU, KTEROU OBTĚŽOVALI.“ … ,,NEMĚL STRACH?“ … ,,NE. CHTĚL JI ZACHRÁNIT.“ … ,,ALE PROHRÁL?“ … ,,NEPROHRÁL. BYL ZRANĚN.“ … ,,ALE TY JSI VYHRÁL, NIC SE TI NESTALO.…“ /// O zbabělosti. O sobectví. O tom, že každej brácha nemá prima bráchu, a že hřbitovy jsou plný hrdinů proto, že jim po boku stojí sráči. Příběh ze života. Bakalářská historka rozvedená do stopáže, která umožňuje dát prostor psychologii kolem osoby Alfreda. Nesnáším sráče. To není o strachu. To je o zbabělosti. To bude ten pravej důvod, proč ve mně film vzbuzuje víc emocí než v druhejch. Malej film, kterej dokáže zanechat stopu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Povídku ,,Jerzy“, kterou napsal na základě skutečný události Cezary Harasimowicz, jsem nečetl. 2.) Nemám rád špatný svědomí. 3.) Thx za titule ,,Yusek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *

Já, padouch 2 (2013)

,,ZTRACENÝ SÉRUM JE PĚKNÝ SVINSTVO…“ /// Gru se zamiloval, a tak si nevšiml, že mu mizej Mimoňové. Taky malý Margo se zachtělo …, ach jo, budu si muset zvyknout, že i v animácích to bude samá láska. Kdyby aspoň… ne, von ani ten příběh není žádný terno. Hajzl není děsivej a Dru bejval vtipnější. Mimoni blbnou jako Teletubís a nejzákeřnější postavou je slepice. Asi proto my starší budem zklamanější. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč animák bez lásky, není animák. 2.) Chyběj mi Teletubbies! /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne

Snajpr (2012)

,,PROBUĎ SE, KAMINSKI. KÁMOŠI TĚ POSLALI ZA MŘÍŽE A ZABILI JEDINOU OSOBU, KTERÁ TI MOHLA POMOCT…“ /// Zajímavej námět, taková francouzská atmosféra (pár vět – obrázky (spíš temnější) – sem tam akcička – šanson (pozn. pro milovníky) (šansonu)) a příběh plnej kriminálnickejch starostí. To je tak, když uděláte banku (ne Blanku… i když tenkrát…). Hledání sráčů sráčem a pak ještě něco navíc. Postav k likvidaci je tady celkem dost a furt si nejsem jistej, jestli zde nebylo myšlenkovejch pochodů (a tedy situací k řešení) víc než bylo třeba. Za což ale M.Placido nemůže. Jo, není to špatný. Jen to nemá čím ,,našlápnout“. I když Mathieu Kassovitz je herecká sázka na jistotu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Francouzskej film bych kvůli žádný holce neopustil (zvlášť když ho točil Ital). 2.) Zjistím, že na jít na banku se snajprem, není zas taková píčovina. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *

Stalag 17 (1953)

,,STALAG JE NĚMECKY VÁLEČNÝ ZAJATECKÝ TÁBOR. V NAŠEM TÁBOŘE NÁS BYLO ASI 630. VŠICHNI OD AMERICKÉHO LETECTVA …“ /// Předně podotýkám, že by se dalo diskutovat, jak moc je to válečnej film. Na druhou stranu, proč by v zajateckým táboře nemohlo bejt víc vtipně než hnusně. Takže uniformy tady jsou, i ty německý, každej pokus o útěk je spravedlivě potrestanej … a že má náckovskej dozorce furt dobrou náladu a s chlapci šprýmuje – inu, jinej kraj, jinej mrav. (Jen to neříkejte těm v Tichomoří.) Barák pro 75 chlapů a hlavní zápletkou je práskač. Taková je to dramatická veselohra s pěkným (dramatickým, vojenským…) závěrem. Soráč, čekal jsem trochu něco jinýho. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se natočit reklamu na zajateckej tábor. 2.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *